Obrázok používateľa CEZ OKNO
Stratené krajiny MU a LEMÚRIA IV. (Bola kedysi Austrália časťou dnes potopeného kontinentu?)

Stratená civilizácia Lemúria/Mu prišla dramaticky späť do pozornosti verejnosti v roku 1931 s vydaním fantastického diela plukovníka Jamesa Churchwarda "Stratený kontinent Mu", prvej zo série piatich kníh od Churchwarda o stratenom kontinente.

Plukovník James Churchward


V knihe tvrdil, že stratený kontinent Mu sa kedysi rozprestieral od oblasti severne od Havaja a južne až po Fidži a Veľkonočný ostrov. Podľa Churchwarda bola Mu pôvodnou Záhradou Edenu a technologicky pokročilou civilizáciou, ktorá sa pýšila až 64.000.000 obyvateľmi.

Asi pred 12.000 rokmi bola Mu z povrchu zemského vymazaná zemetrasením a potopila sa do Tichého oceánu.
 
Atlantída, kolónia Mu, bola zjavne zničená tým istým spôsobom o tisíc rokov neskôr. Všetky hlavné staroveké civilizácie sveta, od Babylončanov a Peržanov, po Mayov a Egypťanov, boli pozostatkami kolónie Mu.

Churchward tvrdil, že dostal túto senzačnú informáciu, keď sa ako mladý dôstojník v Indii počas hladomoru v 80. rokoch 19. storočia spriatelil s indickým kňazom. Tento kňaz povedal Churchwardovi, že on a dvaja bratranci boli jedinými ľuďmi, ktorí prežili zo 70.000 rokov starého ezoterického rádu, ktorý mal pôvod v samotnej Mu.
 
Tento rád bol známy ako 'Naacalské Bratstvo'.

Kňaz ukázal Churchwardovi množstvo starovekých tabuliek, ktoré napísal Naacalský Rád v zabudnutom starovekom jazyku, o ktorom sa predpokladalo, že je to pôvodný jazyk ľudstva, ktorý kňaz učil dôstojníka čítať.
 
Churchward neskôr tvrdil, že určité kamenné artefakty odhalené v Mexiku obsahovali časti „Svätých inšpirujúcich spisov z Mu“, snáď berúc myšlienky od Augusta le Plongeona a jeho použitiu Troanského Kódexu pre poskytnutie dôkazu pre existenciu Mu.

Žiaľ, Churchward nikdy neposkytol žiadny dôkaz na doloženie svojich exotických tvrdení, nikdy nevydal preklady záhadných Naacalských tabuliek, a jeho knihy, hoci majú aj dnes mnoho nasledovateľov, sa snáď čítajú viac na zábavu než ako faktické štúdie Lemúrie/Mu.

Nan Madol

Bol to James Churchward, ktorý prišiel z teóriou, že nálezisko Nan Madol, na ostrove Pohnpei na severe Tichého oceána, bolo jedným zo siedmich miest starovekej Mu/Lemúrie.

Kyklopské ruiny Nan Madol, kedysi centrum ceremónií, pokrývajú 11 štvorcových míľ, pozostávajúc z asi 90 malých umelých ostrovov vybudovaných na lagúne a poprepájaných sieťou prílivových kanálov.
 
Tieto ostrovy, situované na prílivových plochách juhovýchodne od ostrova Temwen v Mikronézii obsahujú základy domov, morské hrádze – vysoké miestami tridsať stôp, tunely a pohrebné krypty, všetky postavené zo stĺpov z prizmatického čadiča, nakopených krížom-krážom ako zruby. Tieto kamene vážia v priemere niekoľko ton, pričom najväčší má 25 ton.

Čo robí konštrukciu ešte pozoruhodnejšou je to, že kameň sa musel na miesto dopravovať z určitej vzdialenosti, keďže sa v blízkosti nenašli žiadne lomy.
 
Riešením sú kryštálové čadičové stĺpy objavené na dne lagúny blízko ostrova Temwen a na pobrežiach iných ostrovčekov v oblasti, ktoré naznačujú, že kamene sa dopravovali plťou.

Moderní Pohnpeiania na druhej strane veria, že kamene prileteli naprieč ostrovom použitím čiernej mágie.
 
Rádiokarbonová analýza keramiky z Nan Madol odhaľuje, že stavba náleziska začala okolo roku 1200 n.l., hoci tú oblasť možno osídlili už od roku 200 p.n.l. Také dátumy by určite vylúčili akékoľvek spojenie s Churchwardovými Lemúranmi alebo ich potomkami.

Sú názory, že na začiatku 13. storočia n.l. bol ostrov Pohnpei porazený a zjednotený záhadnou „saudeleurskou“ dynastiou, a bolo to vtedy, keď bol vybudovaný veľkolepý komplex ako sídlo ceremónií a politiky novej kráľovskej línie.
 
Saudeleurská línia bola ukončená v roku 1500 prostredníctvom exilového Pohnpeianského bojovníka Isokelekela.
 
Noví vodcovia, známi ako Nahnmwarki, obsadili Nan Madol počas niekoľkých stoviek rokov, ale od roku 1800, kedy prišli prví Európania, bolo miesto opustené.
 
Prečo sa to stalo, zostáva jednou z mnohých záhad tohto úžasného náleziska.

-pokračovanie-

Brian Haughton, 1. september 2007

Článok vyšiel v: New Dawn No. 103 (júl-august 2007)
http://www.newdawnmagazine.com/

Prevzaté z: http://www.bibliotecapleyades.net/atlantida_mu/lemuria_14.htm

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Lemúria (MU)
http://www.cez-okno.net/rubrika/lemuria-mu


Sekcie: 
november 17, 2014 23:47 popoludní

 

 

Top