Obrázok používateľa CEZ OKNO
Stratené krajiny MU a LEMÚRIA V. (Bola kedysi Austrália časťou dnes potopeného kontinentu?)

Za posledných približne dvadsať rokov boli potopené civilizácie opäť raz v správach, obzvlášť kvôli množstvu neobvyklých objavov pod vodou...

Kergelenský kontinent


V roku 1999 výskumné plavidlo ›› JOIDES (Joint Oceanographic Institutions for Deep Earth Sampling Resolution) učinilo úžasný objav prostredníctvom vrtov v oblasti južného Indického oceánu asi 3000 km na juhozápad od Austrálie.

Výskumníci objavili, že podvodná planina veľká asi ako tretina veľkosti Austrálie, známa ako Kergelenská planina, bola vlastne pozostatkom strateného kontinentu, ktorý sa potopil asi pred 20-timi miliónmi rokov. Tím našiel úlomky dreva, semená, spóry a peľ, v 90 miliónov rokov starej usadenine, ako aj typy skál spájaných s explozívnou vulkanickou činnosťou.

Jedným z mnohých fascinujúcich bodov ohľadom ›› Kergelenskej planiny je to, že obsahuje usadeninové skaly podobné tým, ktoré boli nájdené v Indii a Austrálii, čo indikuje, že boli kedysi spojené.
 
Vedci veria, že asi pred 50-timi miliónmi rokov mal kontinent možno tropickú flóru a faunu, vrátane malých dinosaurov.
 
S ďalším plánovaným výskumom môže fascinujúca hádanka Kergelenskej planiny predsalen oživiť diskusiu o Lemúrii.

Ostrov Yonaguni a Kambajský záliv

V roku 1985 pri južnom pobreží ›› ostrova Yonaguni, najzápadnejšieho ostrova Japonska, objavil japonský potápač predtým neznámu stupňovitú pyramidálnu konštrukciu.
 
Krátko nato profesor Masaki Kimura, námorný geológ na univerzite Ryukyu v Okinawe, potvrdil existenciu 183 m širokej, 27 m vysokej konštrukcie.

Tento pravouhlý kamenný zikkurat, časť komplexu podvodných kamenných konštrukcií v oblasti, ktorá pripomína rampy, schody a terasy, sa považuje za stavby datujúce sa do obdobia pred 3000-8000 rokmi.
 
Niektorí výskumníci predpokladajú, že tieto ruiny sú pozostatkami potopenej civilizácie – a že tie konštrukcie predstavujú snáď najstaršiu architektúru na svete.
 
Boli zmienené tiež súvislosti s Lemúriou a Atlantídou.

Avšak, niektorí geológovia, ako Robert Schoch z Bostonskej univerzity, a iní so znalosťami o tej oblasti, trvajú na tom, že „budovy“ pod vodou sú prírodné, prevažne výsledkom oceánskej erózie a usadenín koralových útesov a podobné iným známym geologickým útvarom v oblasti.
 
Okrem toho, archeológovia tiež poukazujú na to, že na nálezisku neboli objavené žiadne nástroje alebo zbrane vytvorené človekom, ktoré by určovali osídlenie ľuďmi.

V decembri 2000 tím z Národného inštitútu oceánskej technológie (NIOT) tvrdil, že objavil pozostatky obrovského strateného mesta 36 metrov pod vodou v Kambajskom (Khambatskom) zálive pri západnom pobreží Indie.
 
O rok neskôr sa urobili ďalšie prieskumy prostredníctvom akustického zobrazovania a na nálezisku sa zaznamenali dôkazy zjavného ľudského osídlenia, ktoré zahŕňali základy obrovských konštrukcií, keramiku, časti stien, obruby, kusy sochy a ľudskú kosť.
 
Jeden z drevených nálezov pravdepodobne z mesta poskytol rádiouhlíkovou metódou rok 7500 pred Kristom, čo by nálezisko činilo o 4000 rokov starším, než najstaršia známa civilizácia v Indii.

Výskum na tomto fascinujúcom nálezisku, teraz známom aj ako Kultúrny komplex Khambatského zálivu (›› GKCC) pokračuje. Ak sa dokáže správnosť dátumov, môže jedného dňa radikálne zmeniť naše chápanie prvých civilizácií na svete.
 
Avšak, musí sa dodať, že mnohí námorní geológovia veria, že vedci NIOT urobili vážne chyby vo svojich interpretáciách ultrazvukových obrázkov, ktoré získali z oblasti.
 
Názor týchto výskumníkov je taký, že pravdepodobne staroveké „ruiny“, zobrazené na obrázkoch ako geometrické vzory, sú prírodné skalné útvary a nie je žiadny dôkaz, že artefakty objavené v oblasti náleziska, vrátane dreveného bloku, ktorého vek bol určený rádiouhlíkovou metódou, s tým súvisia.
 
Diskusia medzi geológmi, archeológmi a historikmi ohľadom tohto kontroverzného objavu stále pokračuje.

Či sa dokáže, že ktorékoľvek z týchto nálezov pod vodou v Tichom a Indickom oceáne sú pozostatkami zabudnutých civilizácií, jedna vec je istá – človek bude stále hľadať stratenú domovskú krajinu alebo duchovne uspokojivejšiu starovekú minulosť.
 
V tomto zmysle budú Lemúria alebo Mu stále viac nielen fyzickým miestom.
 
-koniec-

Zdroje

■ The Lost Continent of Mu by J. Churchward, C.W. Daniel Co. Ltd, 1994 (1931)
■ The Lost Land of Lemuria: Fabulous Geographies, Catastrophic Histories by Sumathi Ramaswamy, University of California Press, 2005
■ The Secret Doctrine II - Anthropogenesis by H.P. Blavatsky, Theosophical University Press, Pasadena, California, 1970 (1888)
■ Other Temples, Other Gods: The Occult in Australia by N. Drury & G. Tillett, Sydney, Hodder & Stoughton, 1982
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/353277.stm - 'Lost Continent Discovered' - The Kerguelen discovery
www.hinduonnet.com/fline/fl1905/19050670.htm - 'Questionable Claims' - The finds in the Gulf of Khambat
www.morien-institute.org/yonaguni.html - Morien Institute page about Yonaguni
www.pohnpeiheaven.com/nanmadol.htm - 'Pohnpei - Between Time and Tide'
www.uoregon.edu/~wsayres/NanMadol.html - Dr. William S. Ayres's site about his work in Nan Madol

Brian Haughton, 1. september 2007

Článok vyšiel v: New Dawn No. 103 (júl-august 2007)
http://www.newdawnmagazine.com/

Prevzaté z: http://www.bibliotecapleyades.net/atlantida_mu/lemuria_14.htm

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Lemúria (MU)
http://www.cez-okno.net/rubrika/lemuria-mu


Sekcie: 
december 25, 2014 21:18 popoludní

 

 

Top