Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tajemný svět v podzemí – Brazílie

Snad nejvíce podzemních prostor se nachází pod Brazílií. Zdá se, jako by tato čtvrtá největší země na světě byla jakýmsi pojítkem či křižovatkou ostatních kultur. Podle archeologů byla Brazílie osídlena již před 60 000 lety, tedy v době, kdy na evropském kontinentě obývali lidé teprve jeskyně.


Na vysočině Mato Grosso tehdy žil záhadný národ bílé pleti. Celá země je dodnes protkána sítí tunelů, jejichž vchody nacházíme na mnoha místech. Nejznámější je ale bezesporu vchod do podzemí v pohoří Roncador. Toto nádherné pohoří plné vodopádů a strmých skal, se táhne od města Barra 300 kilometrů až k ostrovu Bananal, největšímu říčnímu ostrovu na světě. Podle dávných legend jsou v Brazílii hned tři vchody do podzemní říše Ibez, která připomíná pověsti o podzemní tibetské říši jménem Agharta. Vchod v pohoří Roncador, pod skalní věží zvanou příznačně Boží prst, je jedním z nich.

Tento chod prý hlídají divocí indiáni zvaní Netopýří lidé, kteří jsou strážci podzemí. V místní řeči se jim říká Morcegos. Jsou malí, černí a podle popisu se nejspíše podobají troglodytům. V roce 1925 do této oblasti pronikl slavný kartograf a cestovatel Percy Harrison Fawcett spolu se svým synem Jackem. Fawcet prý objevil při svých dřívějších expedicích důkazy o tom, že Brazílii obývala v dávných dobách lidská rasa na vysoké technické úrovni, která se později stáhla do podzemí. Vždyť i bůh Quetzalcoatl kdysi přišel za svým národem chodbou z nitra země.

Neohrožený cestovatel chtěl údajně najít ruiny dávného města, které objevili portugalští dobrodruzi v roce 1753. Zpráva o jeho výpravě skutečně existuje a je uložena pod číslem 512 ve státním archivu v Riu de Janeiru. Anglická veřejnost sledovala tehdy napjatě průběh celé jeho cesty a také noviny pravidelně informovaly veřejnost o průběhu výpravy. Fawcett však zmizel náhle a beze stopy, jako při události z roku 1928, když se při nepokojích v zemi ukrylo v podzemí Roncadoru na 1000 lidí. Nikdo o nich již nikdy neslyšel.

Také toto tajemství nebylo dosud odhaleno a dnes, stejně jako například okolo americké hory Mount Shasty, hlásí místní lidé výskyt tajemných světelných létajících objektů, připomínajících UFO. Skrývají se snad pod Roncadorem a ostatními podezřelými místy naší planety opravdu nějaké vchody do „nebeských měst“ ukrytých kdesi v tajemném labyrintu podzemních prostor? Zajímavé je, že ač podnikáme cesty do vesmíru a na Měsíc, pátrání po tajemných jevech na naší planetě jaksi zůstává stále na okraji našeho zájmu. Možná budou časem nalezeny a předloženy jiné závažné důkazy pro tvrzení, že v hlubinách naší země existuje ještě jeden, nám dosud neznámý svět.

-koniec-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Magdalena Zachardová

Zdroj: http://magdalenazachardova.pise.cz/


AUTORKINE KNIHY je možné zakúpiť i na tejto adrese.

Súvisiace:

Seriál: Tajemný svět v podzemí
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-tajemny-svet-v-podzemi

Magdalena Zachardová
http://www.cez-okno.net/autor/magdalena-zachardova


Sekcie: 
december 26, 2015 01:01 dopoludnia

 

 

Top