UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tajná príčina rakoviny III.

Láska je niečo, čo cítime, keď sme blízko a cítime sa byť jedno s ďalšou bytosťou. M. Scot Peck definoval lásku ako ochotu vyjsť na okraj, pravdivo sa začleniť a bojovať na emocionálnej úrovni s ďalšími vo vzťahu za účelom zdieľaného rastu.


Dr. Clancy D. McKenzie z Capital University hovorí,
„Zvyšovanie energie lásky pacienta je efektívny spôsob na zlepšenie procesu liečenia.
Toto platí pre psychologické a tiež pre fyzické liečenie: zvýšenie energie lásky by malo byť súčasťou každého fyzického liečenia, pretože je jeho podstatnou súčasťou.”


Prečo existuje vždy nejaká šťastná duša, ktorá neochorie, keď v kancelárii zúri chrípka? Alebo prečo, keď ovčie kiahne posielajú všetky deti zo školy domov, zostanú niektorí nedotknutí?
Dr. Carrie Angus

Hoci je väčšina lekárov skeptická, že emócie sú v medicíne klinicky dôležité, vidíme, ako ľudia, ktorí zažívajú dlhodobú depresiu a úzkosť, dlhé obdobia smútku a pesimizmu, neustále nepriateľstvo a agresivitu, majú oveľa vyšší výskyt srdcových chorôb.

Toto je to, o čom je syndróm „zlomeného srdca“.

V priebehu posledných 30 rokov sú nachádzané rastúce dôkazy existencie komplikovaných spojení medzi imunitným systémom, centrálnym nervovým systémom a endokrinným systémom na jednej strane a psychologickými javmi… na strane druhej.
Van Gent, a ďalší [1]

Peter Kaufman, výkonný vedúci Behavioral Medicine Branch (behaviorálnej medicíny) Národného srdcového, pľúcneho a krvného inštitútu,[2] povedal, že zvýšená turbulencia opakovaných vzplanutí hnevu:

„... môže spôsobiť mikro-trhliny v cieve, kde sa rozvíja povlak. Ak je váš tlkot srdca rýchlejší a tlak krvi vyšší, pretože ste zo zvyku nahnevaní, potom asi za tridsať rokov to môže viesť k rýchlejšiemu vytváraniu povlaku, a tak viesť ku koronárnemu ochoreniu artérií.”

Moderná veda korelovala funkciu fyzického srdca a zdravia s tokom pozitívnych pocitov a emócií, s pozitívnym optimistickým náhľadom na život.
 
Existuje skutočný „vyhladzovací vplyv", ktorý je biologicky spojený s priaznivými zmenami biochemického, hormonálneho a nervového systému tele, ktoré pochádzajú od ľudí, ktorí sú viac zameraní na svoje srdcia alebo centrá pocitov. Rovnováha autonómneho nervového systému súvisí s koherentnými srdcovými rytmami, ktoré sú priamo spojené s vlastným emocionálnym riadením.
 
"Bytie mimo srdca" je nebezpečné pre naše zdravie, pretože vytvára poruchy srdcových rytmov, ktoré sú podstatné pre celkovú zdravotnú rovnováhu.

Dobrí lekári dávajú svoje srdcia

"Niektorí pacienti, hoci sú si vedomí, že ich stav je vážny, si vyliečia svoje zdravie jednoducho prostredníctvom dobroty lekára."
Hippokrates (r. 460-400 pred Kristom)

Nie je to záhada, že ľudský rast prebieha najpriaznivejšie pri stretnutiach, kedy sa jednotlivci vyjadrujú najzraniteľnejšie a autenticky.
 
Autentickosť otvorených, čestných a úprimných vzťahov, ktoré sú svojou povahou zraniteľné, je nevyhnutným predpokladom pre úspešné liečivé vzťahy. Chladné klinické vzťahy vytvárajú len viac patológie a zmätenosti u pacientov a nemajú nič do činenia s liečením zdroja ľudských problémov.

Existuje mnoho spôsobov, ako niekoho upokojiť, mnoho liečivých a medicínskych postupov, ktoré dokážu redukovať stres, redukovať preťaženie vnímania, spomaliť srdce a pomôcť danej osobe dostať sa do centra.
 
Najkrajšie formy možného dotyku sú vlastne liečivé techniky. Najznámejšia asociácia pre dotyk je liečenie.
 
Dokonca Biblia odkazuje na „prikladanie rúk" vrámci liečenia chorého. Dotyk dokáže byť komunikáciou lásky a je najsilnejšou cestou pre komunikáciu empatie, priateľstva, súhlasu, afirmácie a lásky k druhému.

Dokonca lekári (riskantný podnik pre psychiatrov a psychológov) sa môžu dotýkať svojich pacientov rukami a srdciami. Zvyknem sa dotýkať ľudí slovami a priestorom srdca, ktorý je často obsiahnutý v priestore medzi mojimi slovami.
 
Ale ak mám spôsob dotýkania sa mnohých bytostí zo vzdialenosti s teplom a svetelnou energiou koherentného liečenia, je vo forme vzdialeného infračerveného žiarenia (http://drsircus.com/medicine/biomat-far-infrared-medicine, FIR), že človek si môže ľahnúť a spať.

Špeciálne doplnenie

Ako tak dávam dokopy túto kapitolu, mal som nezvyčajnú skúsenosť ohľadom konfliktu s niekým, ale namiesto toho, aby som sa zaoberal akýmkoľvek narušením, ľahol som si na svoju už zohriatu podložku BioMat (http://www.bio-mats.com/imva) a poviem vám, zahnalo to dokonca aj myšlienku na emocionálne narušenie, keďže som sa kúpal v jej koherentnom teple.
 
Terapia BioMat FIR je terapiou lásky s použitím koherencie svetla, tepla a liečivej útechy pre tých, ktorí to potrebujú.

Včera som dokončil svoju knihu Vodná medicína, prácu lásky v priebehu rokov. A teraz sa budem ponáhľať dokončiť Svetelnú a tepelnú medicínu počas ďalších dvoch týždňov, hovorí o tajomstve svetla a ľudskej fotosyntézy.
 
Obidve knihy poskytujú pohľad na to, ako svetlo preniká do našich tiel a dotýka sa nás v 99 percentách, ktoré tvorí voda. My sami vyžarujeme FIR a to je dôvod, pre ktorý tak radi spávame spolu navzájom a dotýkame sa.

Doslovne milujeme teplo energie FIR a ťažko jej niekedy budeme mať dosť.

Poznámky

[1] Van Gent, a ďalší, Autizmus a imunitný systém, Žurnál detskej psychológie a psychiatrie, zväz. 38 č. 3, marec 1997, str. 337-349

[2] nytimes.com/1992/09/02/news/study-documents-how-anger-can-impair-heart-function.html

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Mark Sircus

6. jún 2013

http://www.bibliotecapleyades.net/salud/salud_defeatcancer155.htm

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Svetelné spôsoby
http://www.cez-okno.net/svetelne-sposoby

Rakovina
http://www.cez-okno.net/rakovina


Autori: 
Sekcie: 
marec 03, 2014 22:50 popoludní

 

 

Top