Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tajomné tunely po celom svete 2

Podľa Jacquesa Vallée si svojho času podzemné civilizácie osvojili rozľahlé podzemné územie – vrátane ťažko dostupných miest v Írsku (v horách Wicklow neďaleko Dublinu), na Islande, vo Francúzsku, Taliansku i Švajčiarsku. Pod Európou sú stovky, možno tisíce podzemných tunelov, pôvod ktorých zostáva záhadou. Tento typ chodieb sa nazýva „Erdstall“. Sú úzke od 1 do 1,2 m na výšku a okolo 60 cm na šírku.

Európa


Tzv. „Erdstall“ tunely na juhu strednej Európy


Vyskytujú sa aj spojovacie chodby, ktoré sú ešte menšie. Sotva cez ne prejde dospelý človek alebo človek so širšími proporciami. Niektoré tunely tvoria kruhový systém, vtedy väčšina takýchto tunelov neprevyšuje 50 m.

Vek chodieb stanovili približne na raný stredovek. Nakoľko sa v týchto priestoroch nenašli žiadne historické artefakty, je ťažké určiť vek presnejšie. Z toho istého dôvodu je málo pravdepodobné, že sa tieto miesta niekedy využívali ako úkryt alebo obydlie. Hoci vylúčiť to nemôžeme.

Mohli tiež slúžiť na náboženské účely ešte pred kresťanstvom.

Prinajmenšom len v Bavorsku bolo objavených 700 podobných tunelov a ďalších okolo 500 v Rakúsku. Ľudia ich pomenovali bizarne – ako “Schrazelloch“ (diera goblinov/škriatkov) alebo „Alraunenhöhle“ (jaskyňa mandragory/divého mužíčka). Niektoré povesti rozprávajú, že vstupovali do sústav dlhých tunelov spájajúcich zámky.

Krasnodar, Rusko

Pod Gelendžikom je údajne „bezodná“ vertikálna šachta, v ktorej sa neraz stratili ľudia vrátane bádateľov. Hodiny tu bežia dopredu – asi minútu za hodinu. Steny šachty sú vyhotovené neznámou technológiou: „mikroštruktúra pôdy je narušená termickým a mechanickým pôsobením len na 1-1,5 mm“ а „lepiaca zložka“ nebola odhalená.

Sahara, Afrika

Anglický spisovateľ John Willard v knihe „Stratené svety Afriky“ opísal iný, než už známy systém tunelov, vybudovaný pod Saharou. Základné z nich mali rozmery 4,5 na 5 metrov v priemere. Odkrytých bolo 250 tunelov s celkovou rozlohou okolo 2000 kilometrov.

Gruzínsko, Ázia

O mestách v podzemí písal jeden zo zakladateľov ezoterickej spoločnosti v Gruzínsku Givi A. Pireli. Uviedol niekoľko svedectiev o tom, že sa na Kaukaze môže nachádzať vchod do gigadutiny. Jacques Bergier a Louis Pauwels v knihe „Ráno kúzelníkov“ píšu o Hitlerovi, ktorý sa na Kaukaz nehnal len kvôli nafte. Chystal sa tiež preniknúť do tajomstiev kaukazského podzemia.

Turecko

V roku 1963 v mestečku Derinkuyu objavili podzemné mesto s 13 podlažiami, cestičkami desiatky kilometrov а 1175 vetracími šachtami, ktoré zabezpečovali dodávky sviežeho vzduchu. Mesto bolo postavené v 2.-1. tisícročí p.n.l.

Je zarážajúce, že sa v okolí nenašli žiadne známky vyťaženej pôdy či skalných hornín. Človek nadobúda dojem, že tunely a chodby boli vypálené silnými lasermi do skalnej pôdy.

Paleovizitológovia (tí, čo veria, že nás v minulosti navštívili mimozemšťania) veria, že podzemné mesto blízko Derinkuyu vybudovali mimozemské bytosti ako úkryt pred nejakou kolosálnou kataklizmou.

Himaláje

Nikolaj Rerich dosvedčuje: „Na horských svahoch je množstvo jaskýň, ktoré predstavujú vchody do podzemia.“

Tibet

Nikolaj Rerich: „V horskom masíve Kunlun je obrovská hrobka s vysokou klenbou, ktorú ochraňujú tajomní „šedí” ľudia.“

Sibír

Ivan Jevsejevič Koľcov, ktorý kedysi pracoval v kancelárii pri rade ministrov ZSSR, kde sa zaujímali o hľadanie starodávnych podzemných stavieb v Moskve a okolí, tvrdí, že medziriečie Tary a Irtyša zo západu na východ pretína veľmi starý tunel. Neskôr túto informáciu potvrdilo niekoľko senzibilov. Začiatkom 21. storočia to potvrdili aj niektoré seizmografy.

Austrália

Jan Pajak potvrdzuje: „Narazil som na tunel v jaskyni na území Nullarbor Plain v Južnej Austrálii, na významnej časti zaliaty vodou.“

Tvrdí tiež, že pod zemou existuje celá sieť tunelov, ktoré vedú na všetky smery. Sú vybudované pokročilou technológiou, ktorú zatiaľ nepoznáme a vedú nielen pod povrchom súše, ale i pod korytami riek, morí a oceánov.

Chodby nie sú len jednoducho prerazené, ale doslova akoby vpálené do skalného podložia a ich steny sú stuhnuté taveniny horských hornín — hladké ako sklo a neobyčajné pevné. Jan Pajak sa stretol s baníkmi, ktorí taktiež narazili na podobné tunely.

Podľa poľského bádateľa i mnohých ďalších sa po týchto podzemných komunikáciách pohybujú UFO a môžu sa premiestňovať nepoznane z jedného konca sveta na druhý.

Nový Zéland

Jan Pajak podrobil skúmaniu aj územie Oceánie. Podľa legendy pod južnou časťou krajiny, na nezaľudnenom Fiordlande, existuje podzemné mesto obývané „bytosťami z hmly“. Údajne sú spojené s podobnými mestami aj v iných častiach sveta práve týmito tunelmi.

Legenda sa čas od času potvrdzuje stretnutiami s týmito bytosťami. Posledný takýto prípad bol uverejnený 16. októbra 1991 v novozélandskej televízii. Vchod do jedného z tunelov objavil zlatokop Allan Plank. Existenciu ďalších tunelov na hranici Fiordlandu potvrdil aj baník, pracujúci na priehrade v Clyde. V čase hĺbenia štôl pod priehradou narazili na dva sklené tunely. Ale okamžite dostali príkaz zabetónovať ich...


Nedali sme si za cieľ vymenovať všetky málo známe tunely, pretože ich je veľa. Uviedli sme len niektoré výpovede o chodbách, o ktorých si myslíme, že potvrdzujú ich existenciu na všetkých kontinentoch.

Podľa svedectva člena Americkej geologickej spoločnosti Samuela Kernaje „len ničotne malá časť zo všetkých existujúcich podzemných jaskýň je opísaná a zmapovaná“. А Dr. A. F. Ossendovskij píše, že mu mongolský láma rozprával o rozsiahlej sieti chodieb a o dopravných prostriedkoch v nich.


-koniec-

Všetky časti nájdete na tejto adrese.


Zdroj: PARANORMAL NEWS

V článku sú čiastočne použité materiály z knihy V. Ažaža: „UFO pod vodou“

Preklad: Danica

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 807 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Podzemné systémy
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/podzemne-systemy


Autori: 
máj 02, 2017 22:00 popoludní

 

 

Top