Obrázok používateľa CEZ OKNO
The Big Island/Oahu - Hawai - USA

Najpôsobivejšie miesta na tomto ostrove sú pralesy a sopky. Pralesy sme si pozreli len z cesty lebo týždeň pred tým ako sme na Hawai prišli, bolo tam dosť veľké zemetrasenie, ktoré potrhalo cesty a zbúralo väčšinu kamenných mostov, ktoré viedli serpentínami do pralesa. Nikto nás tam nechcel odviesť, bol tam zákaz vstupu, škoda.Sopku sme si zato poriadne vychutnali, zabudli sme si v aute vodu a upozornenie aby sme si ju nezabudli sme našli až po 3km chôdze a už sa nám nechcelo vracať – to sme ešte ale nevedeli, že nás čaká 2 hodinová túra po tmavej stuhnutej láve rozpálenej zo slnečného dňa a rovnako dlhá túra späť, takže sme takmer 5 hodín kráčali bez vody.

Oahu

Strávili sme tu len jeden deň a jednu noc. Chceli sme ísť na jednu z najznámejších pláží sveta. Bolo tam príjemne, pekné mesto, úžasné hotely a reštaurácie. Ale ako na každom slávnom mieste, ceny sú tu dosť vysoké.

Dali sme sa nahovoriť na "pub crowling" - teda lozenie po baroch. Kúpili sme si lístok a všade sme mali vstup a jeden drink zadarmo. Bola to dobrá zábava ale dlhšie by som tam neostala. Človek ani nemá pocit, že je na Hawaii.

© 2007, Foto a Text: Iveta Hudecová, yvette_svk@yahoo.com

máj 04, 2008 23:34 popoludní

 

 

Top