Obrázok používateľa CEZ OKNO
Britské ministerstvo obrany zveřejnilo 6.000 stran dokumentace o UFO

Britské ministerstvo obrany zveřejnilo rozsáhlou kolekci záznamů o pozorování neidentifikovatelných létajících objektů (UFO). Archivní záznamy z let 1994 až 2000 obsahují 24 obrázků a 6 tisíc stran dokumentace se svědectvím mnoha stovek lidí. Soubory (ve formátu pdf) jsou volně ke stažení na portálu britského Národního archivu. Ministerstvo obrany Velké Británie v některých případech sledovaly neznámé létající objekty celé skupiny lidí. UFO viděli i vojáci, piloti civilních letadel či policisté. Zajímavý incident oznámili například piloti British Airways letu 5061 z Milána do Manchesteru 6. ledna 1995.

Při přeletu nad anglickým pohořím Pennines spatřili piloti Roger Wills a Mark Stuart na dvě sekundy zářící objekt, který minul ve velké rychlosti letadlo. Radar kontroly leteckého provozu v Manchesteru objekt nezachytil.

Jedním ze zdokumentovaných případů je příběh muže z Ebbw Vale ve Walesu. 27. ledna 1997 v noci jel ve svém voze směrem k domovu, když spatřil neznámý světelný objekt ve tvaru trubice. Těleso se příblížilo k jeho autu a způsobilo, že mobilní telefon i autorádio přestaly fungovat. Když muž dorazil domů, pocítil fyzickou nevolnost a projevilo se u něj kožní onemocnění, proto musel vyhledat lékaře. Událost byla oficiálně zaprotokolována 28. ledna 1997.

Jiný zážitek z března 1997 popsal muž z Birminghamu. Kolem čtvrté hodiny ranní, když se vracel z práce, uviděl velký modrý objekt trojúhelníkového tvaru. UFO se bezhlučně vznášelo nad jeho zahradou. Psi v okolí štěkali. Po krátké době objekt "vystřelil" pryč a zanechal po sobě zbytky jakési "hedvábně bílé hmoty" na vrcholcích stromů. Vzorek látky muž uložil do zavařovací sklenice. Co se s ní pak stalo, to už zpráva neuvádí.

Podivně rotující červeně, modře, zeleně a bíle blikající světla natočili v říjnu 1996 na video policisté v anglickém Bostonu a Skegness. Světla pozorovala i posádka lodi nacházející se v nedalekém zálivu. Ve stejné době sledovali neidentifikované body na obrazovce radaru příslušníci Královského letectva (RAF). Událost tehdy vzbudila zájem veřejnosti, RAF proto vydalo oficiální prohlášení. V něm ovšem pozorování smetlo ze stolu. Ve skutečnosti mělo jít o hvězdy a planety. Na radaru se prý odrážely nepohyblivé cíle vyvolané nedalekou kostelní věží.

Mezi nákresy v dokumentaci je trojúhelníkový objekt, který se údajně vznášel u stožáru nedaleko Knutsfordu (vlevo). Na druhém obrázku je létající talíř pozorovaný ve Watfordu.

Zdroje: The National Archives, BBC News, BBC News, Novinky, iHNed.cz

Libor Kukliš

Prevzaté z: Gnosis9.net

Rubriky: 
marec 05, 2010 17:05 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top