Obrázok používateľa CEZ OKNO
Winston Churchill „se bál paniky ohledně UFO“

THE DAILY TELEGRAPH | Podle nově uvolněných tajných materiálů a tajných spisů byl Winston Churchill obviněn, že nařídil utajení setkání mezi UFO a letadlem RAF za druhé světové války, protože se bál „paniky“ a ztráty víry v náboženství. Ministerský předseda za válečného období údajně zakázal podávat zprávy o tomto incidentu mimo anglické pobřeží a to na 50 let. Bylo mu řečeno, aby vydal tento příkaz během setkání s generálem Dwightem Eisenhowerem, velitelem spojeneckých sil v Americe během druhé části války.

Toto tvrzení obsahují spisy UFO odtajněné na začátku srpna národními archivy. Tyto spisy pokrývající období mezi lety 1995 – 2003 tvoří více jak 5000 stran zpráv, dopisů a nákresů.

Údajná tvrzení týkající se Churchilla učinil vnuk jednoho z jeho osobních strážců, který napsal na ministerstvo obrany v roce 1999 - pátrajíc po incidentu poté, co se dozvěděl podrobnosti. Podle tohoto dopisu se z mise vracelo průzkumné letadlo, když bylo zastíněno nějakým kovovým UFO blízko pobřeží Anglie, možná nad Cumbrií. Jeho posádka vyfotografovala objekt, který jak říkali se „bezhlučně vznášel“ blízko letadla. Fyzik z Leicesteru, pisatel dopisu, jehož podrobnosti jsou v dokumentech uvedeny, tvrdil, že jeho dědeček, důstojník RAF (královské letectvo) vyslechl Churchilla, když mluvil o incidentu s Eisenhowerem.

Oba muži řekli, že z toho byli tak znepokojeni, že ministerský předseda nařídil, aby to zůstalo po 50 let nebo i více v utajení. Během schůzky jistý expert na zbraně popřel připomínky, že objekt byl nějakou řízenou střelou, protože tato událost byla „úplně za hranicí jakýchkoli představitelných schopností té doby".

Jiná osoba vznesla možnost, že to bylo UFO, přičemž Churchill okamžitě nařídil, aby tato zpráva byla utajena.

"Existovala totiž obecně neschopnost pro obě stany najít věrohodné vysvětlení pro taková pozorování, a to zapříčinilo vysokou míru obav.“ napsal fyzik.


"Churchill učinil údajně prohlášení v tomto smyslu: „Tato událost by měla být okamžitě utajena, protože by mohla vyvolat hromadnou paniku mezi veřejností a zničit lidskou víru v církev."

Osobní strážce řekl, že byl "touto zkušeností silně ovlivněn" a řekl to pár lidem. Fyzikovi to řekla jeho matka. Zdůraznil, že není žádný „pomatenec“ a řekl, že chce, aby věda vyšetřila, co stojí za tímto incidentem poté, co jeho dědeček zůstal přesvědčen, že objekt byl technologií, která je mimo testovací schopnosti zahraničních mocností. Jistý úředník ministerstva obrany řekl, že není důkaz k podpoře tohoto tvrzení, protože všechny "spisy UFO byly před rokem 1967 po pěti letech ničeny" z důvodu nedostatečného veřejného zájmu.

Churchill měl zájem o UFO a dokonce v roce 1952 žádal zprávy o "létajících talířích".

Andrew Hough a Peter Hutchinson, The Daily Telegraph, 4. 8. 2010

Preklad Karel Rašín

Diskutovat můžete na: http://exopolitikaforum.allgoo.net/novinky-f3/winston-churchill-se-bal-p...

Zdroj: Exopolitika.cz

august 16, 2010 15:55 popoludní

 

 

Top