Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ukrajinský pilot tvrdí, že jeho letoun sestřelilo UFO

Připomeňme si, co se vlastně tenkrát stalo. Bylo 27. července 2002 a na vojenském letišti Sknilovsk ve městě Lvov na Ukrajině padá při letecké přehlídce stíhačka Suchoj-27 mezi diváky. Následky jsou katastrofální: počet mrtvých se vyšplhá z původních 77 lidí na 85 včetně dětí a dalších 115 je zraněno. Oba piloti Volodimir Toponar a Jurij Jegorov se stačili katapultovat a nehodu přežili bez zranění.


Výsledky oficiálního vyšetřování zněly tak, že k pádu stíhačky při letecké přehlídce ve Lvově přispěli sami piloti. Podle vyšetřovací komise se odchýlili od letového plánu. Předváděli totiž čtyři manévry, které neměli pořádně nacvičené. Nehodu prý také způsobil nedostatek bezpečnostních opatření, organizační problémy a provozní záležitosti.

Pravým důvodem pádu stíhačky Su-27 během letecké přehlídky ve Lvově bylo tedy prý nedodržení letového pořádku. Piloti prováděli manévry, které nebyly povoleny, alespoň podle šéfa vyšetřovací komise Jevgenije Marčuka. Vyšetřovací komise také zkoumala sedm verzí, mezi nimi poruchu motoru, závadu řízení, vysazení palivového čerpadla nebo chyby pilotů.

V den neštěstí byl ihned sesazen velitel vojenského letectva Viktor Strelnikov a o den později náčelník generálního štábu ozbrojených sil Petr Šuljaka.

Státní žalobce požadoval uložení trestu ve výši 14 let pro Volodimira Toponara a finanční kompenzaci ve výši 7,5 miliónů hřiven, 8 let pro Jurije Jegorova (druhý pilot) s finančním odškodněním 2,458 miliónu hřiven, 5 let pro leteckého dispečera Jurije Jatsjuka s kompenzací pro pozůstalé 700 000 hřiven a pro Anatolije Tretjakova, ředitele letecké přehlídky, odškodnění pozůstalým ve výši 700 000 hřiven. Všichni obvinění se necítili být vinni. Pro srovnání 1 ukrajinská hřivna je 2,4 Kč.

Na scéně UFO?

Ukrajinská televize natočila pád stíhačky a následky leteckého neštěstí. Záběry pak odvysílala i německá televize a další.

Stíhačku Suchoj těsně míjí podivné těleso

Avšak Volodimir Toponar věří, že byl sražen UFO. "Všechno se nestalo tak spontánně. Vše je řízeno. Sknilovská tragédie byla řízenou akcí, zaútočilo na mě UFO,“ řekl a dodává, že mimozemský talíř vylétl zpoza stromů a zasáhl jeho letoun. Ale to můžete vidět pouze za použití speciální techniky. Nyní si Toponar odbývá trest v trestní kolonii č. 115 ve vesnici Zikrachi, o čemž přinesli zprávu reportéři TSN s odkazem na program „tabu“. Našel si tam novou ženu a plánuje až vyprší trest, že zůstane žít tam, kde je nyní kolonie č. 115.

Sknilovská tragédie změnila Toponarův život, ale svou chybu nikdy neuznal.

Vedení kolonie dovolilo vězňům nežít za zdmi kolonie a jít do osady. Bývalý pilot nosí klobouk, špinavou bundu a pracovní rukavice. Před deseti lety byl dokonce mezi nejlepšími ukrajinskými vojenskými piloty.

Piloti ukrajinského vojenského letounu Su-27 Jurij Jegorov (vlevo) a Volodimir Toponar (na archivním snímku z 27. července 2002)

Černá skříňka

Oficiální, okamžité příčiny leteckého neštěstí jsou zaprvé: chyba pilota při pilotovací technice během představení neplánovaného prvku; zadruhé: neúspěšné řízení pilotních operací letu, přímé neplnění povinností letového dispečera Anatolije Tretjakova a ředitele letecké přehlídky Jurije Jatsuka. Rozšifrování „černé skříňky“ zcela potvrdilo slova expertů. Piloti uviděli "Skniliv" ve 12:43. Za 5 sekund zástupce velitele 14. leteckého sboru jim Anatolij Tretjakov povolil předvést letecký manévr.

O devět vteřin později Volodimir Toponar učinil první krok ke katastrofě, což potvrdil svědectvím druhý pilot Jurij Jegorov: "Vova, proč bychom do toho měli jít?“

Zástupce ředitele letů Jurij Jatsuk si nevšiml nebezpečí a povolil pilotáž. Další nahrávka leteckého záznamu: varovný signál počítače ohledně nebezpečného snížení. Jegorov říká Toponarovi o velkém palivovém zatížení v letadle: "Máme 6 tun. Chápeš?" Zdá se, že Toponar jej neslyší. Jeho odpověď zní: "Kde jsou diváci?“

Je jasné, že piloti ztrácejí orientaci. Jegorov také není schopen říci, kde jsou diváci. Zbývá minuta a půl do kolize se zemí. Toponar křičí, že napravo nejsou žádní lidé a hlásí leteckému veliteli, že předvede leteckou figuru vlevo. Osudné číslo leteckého show začalo ve 12:43. O vteřinu později odpovídá základna. Jatsuk, nyní emotivně, velí: „Nalevo! Nalevo!“ Poslední slova pilotů byla zaznamenána 16 vteřin před koncem záznamu. Byla to hlášení pouze palubního počítače: "Mezní úhel náletu", "Limit přehřátí".

Na video však bylo zachyceno skutečně UFO a ukázáno jak Rusům, tak německé televizi, ale Ukrajina to ignorovala! Ruská televize odvysílala neidentifikovaný objekt, který přeletěl těsně kolem ukrajinské stíhačky chvíli před tím, než se zřítila do davu nadšených leteckých obdivovatelů. Objekt je vidět pouze když se záběry z katastrofy zpomalí.

Letoun Su-27 se vzpamatovává ze střemhlavého pádu a krátce letí na úrovni s válcovitým UFO, které prolétává přímo pod ním. Schéma na videu ukazuje, že se Su-27 zotavuje z akrobatického manévru, ale zdá se, že dochází k poklesu vztlaku pod křídlem. UFO situaci stabilizuje, jakoby poskytovalo pilotům čas a možnost se úspěšně katapultovat.

Můžeme se pouze dohadovat, zda v době nehody se UFO snažilo pilotům pomoci, nebo naopak způsobit jim nehodu.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/72kyros
VIDEO nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/DarkSecretTV

http://survincity.com/2012/07/culprit-sknilovskoy-catastrophe-claims-tha...

Překlad kompilace materiálů: Karel a Dana Rašínovi

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Z histórie UFO
http://www.cez-okno.net/rubrika/z-historie-ufo


september 15, 2013 21:19 popoludní

 

 

Top