Obrázok používateľa CEZ OKNO
Umělý sníh, který netaje (+VIDEO)

Díky čtenáři za tip!
Už před lety jsme si všimli, že sníh, který na nás sypou klimouši v rámci svých "kalamit", je jiný než býval v dobách našeho mládí. Některý připomíná vzhledem cukrovou vatu, je těžký, ale málo taje, a ušlapaný je velmi kluzký, takže centimetrová vrstva na silnici i chodníku vytvoří velmi kluzkou vrstvu, která se dlouho udržuje. Proto ty dopravní kalamity, jakmile napadne poprašek.

Už víme, že k nukleaci umělého sněhu je třeba, aby klimouši sypali z letadel do ovzduší takzvaná nukleační jádra, kolem nichž se tvoří krystalky ledu. Oblíbeným materiálem je např. bakteriální protein. (Viz článek Výroba sněhu pomocí bakterií, http://www.cez-okno.net/clanok/vyroba-snehu-pomoci-bakterii-video, pozn. red.)

Video zachycuje pokusy s chemtrailsovým sněhem, který napadl v Dánsku. Kdoví, co je jeho základem, protože netaje ani plamenem. Páchne to prý plastem.

Rozhodně nenechte děti, aby jedly sníh!


P.S. Orgonet ke komentářům: Výroba sněhu je lokální záležitost, omezená na určitou oblast, a používají se k ní různé materiály, takže podle toho pak vypadá hotový konkrétní sníh. Někdy tedy u vás může napadnout sníh docela normální, co taje, někdy tenhle mechovitý, co drží tvar i vodu, a někdy různé prapodivné tvary vloček a jehliček, a někdy třeba "smetací sníh".

Smetací sníh, to je zajímavý druh sněhu sloužící ke smetání na silnice a vytváření "sněhových jazyků". Jsou to droboučké kuličky, které jsou těžké, ale málo tají a velmi snadno se po sobě posunují. Takže například výrobci počasí nechají napadnout centimetr sněhu, a spustí vítr, a všechen sníh z polí se přesune na místa vhodná k tvoření závějí, čili většinou na silnice. Na polích černo, vymeteno, a na silnicích závěje a dopravní kalamita. Letos tohle zatím nedělají (aspoň ne intenzívně), ale v minulých letech to dělali velmi často. Určitě jste si někdy všimli při jízdě autem...


VIDEO nájdete na tejto adrese

Video: http://www.youtube.com/user/SkyWatcherBjarki

Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Je již počasí umělé naprosto zcela? Tuto zimu znovu padá umělý sníh!
http://www.osud.cz/je-jiz-pocasi-umele-naprosto-zcela-tuto-zimu-znovu-pa...

Výroba sněhu pomocí bakterií (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/vyroba-snehu-pomoci-bakterii-video


Autori: 
Sekcie: 
február 04, 2014 15:15 popoludní

 

 

Top