Obrázok používateľa CEZ OKNO
Valerij Uvarov: O pyramídach a labyrinte v Bosne

Záhí Hawáss, archeológ, ktorý sa stal hlavou Najvyššej rady pre pamiatky Egypta, vydal v júni 2006 vyhlásenie, v ktorom tvrdo kritizoval Osmanagiča i jeho pyramídovú hypotézu. Motiváciou mu bolo niekoľko veľkých blokov objavených výskumnými skupinami, objasňujúc, že „Nikto nemôže povedať, že tieto kamene boli transportované ľuďmi, nakoľko každý z nich váži okolo 40 ton.“ Bloky a kopce pripomínajúce pyramídu Hawáss vysvetlil ako „halucinácie“ Osmanagiča a poprel existenciu akýchkoľvek pyramíd v Bosne.


Archeológovia začlenili do výskumu aj riaditeľa Rady britskej archeológie Mike Haywortha a profesora Hermanna Parzingera, prezidenta Nemeckého archeologického inštitútu, ktorí spoločne obvinili Osmanagiča zo zavádzania verejnosti svojimi tvrdeniami o existencii pyramíd v Bosne. V ich vyhlásení stojí: Táto „pyramída“ je divokou mystifikáciou predostretou dôverčivému publiku a nemá žiadny vzťah so svetom skutočnej vedy.

„Podľa môjho názoru nie sú v oblasti Visoko v Bosne ŽIADNE pyramídy. Všetky tieto takzvané pyramídy sú len výsledkom prírodných geologických procesov a vzhľad pyramídy táto hora nadobudla vplyvom vykopávok, ktoré sa tam robili, čiže vďaka modifikácii...“
Robert M. Schoch


Pyramída Slnka v Bosne je zreteľným príkladom starovekých pyramíd Zeme, ktoré vznikali z prírodných kopcov – odstránením prebytočných zvyškov nepotrebných hornín. V procese formovania hrán ich orientovali na svetové strany a obkladali kamennými doštičkami formujúc kopec či horu do tvaru pyramídy.

Je potrebné zdôrazniť, že výstavba takýchto pyramíd – je „akrobaciou“ v technológii stavania pyramíd z dvoch dôvodov.

Prvým je zmena kopca alebo celej hory na pyramídu, po technickej stránke veľmi ťažký zákrok. Každý profesionálny staviteľ vám povie, že je ľahšie postaviť pyramídu odznova, než prerábať kopec. O to viac, že kopce hôr ako Visočica alebo Machu Picchu sú veľmi nepríjemnou oblasťou pre organizovanie stavebných prác.

Druhým dôvodom – výber správneho miesta pre vybudovanie.

Toto je najtajomnejšia a najmystickejšia etapa v procese stavby pyramíd alebo chrámov, o ktorých nám z dávnych textov zostali len strohé informácie. Existujúca ezoterická škola hovorí o akýchsi „miestach sily“, nevedomky zľahčujúc starú múdrosť, vedúc tak najdôležitejšie kvality energií k pojmom ako „pozitívny alebo negatívny“. Moderné stavebné firmy sa nad týmto vôbec nezamýšľajú, a niet sa čo diviť... V geológii je tento odbor aj tak ešte len v začiatkoch.

Z dávnych kánonických textov vyplýva, že sa nedá stavať na hocijakom mieste, ale len tam, kde z útrob Zeme „prýšti Zdroj Energie Života“. Tiež sa tam hovorí o tom, že práve „bohovia“ v tom vzdialenom „Prvom Čase“ (Zep Tepi) pomohli riešiť tento problém tým, že staviteľom ukázali miesta „Posvätných kopcov“.

Pomenovali ich „Nefer-Ta-Ra“, čo v preklade znamená „Miesto Lúča Božského Svetla Ra“, alebo „Príbytok Boha Ra“. Zodpovedajúce hieroglyfy:

alebo

objasňujú, že človek nachádzajúci sa na tom mieste, prebýva v Ra (v toku energie Ra).

Zachránili sa aj zmienky o počte „Kopcov Prvého Času“, na ktoré ukázali „bohovia“ – bolo ich 64. Očividne jedným z týchto kopcov je aj Visočica v Bosne, ktorý bol kedysi súčasťou energetického reťazca obklopujúceho planétu Zem po špirále od Južného pólu po Severný.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://vip-stelki.ru/

Preklad: Horča

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Seriál: Bosnianske údolie pyramíd
http://www.cez-okno.net/serial-bosnianske-udolie-pyramid

Editoriál: JE ALEBO NIE JE TO PYRAMÍDA?
http://www.cez-okno.net/clanok/editorial-je-alebo-nie-je-to-pyramida

Bosnianske údolie pyramíd 1. časť: TUNELY RAVNE
http://www.cez-okno.net/spravy4

Bosnianske údolie pyramíd 2. časť: KAMENNÉ GULE – PYRAMÍDA SLNKA – MÚZEUM
http://www.cez-okno.net/spravy5

Bosnianske údolie pyramíd 3. časť: PYRAMÍDA MESIACA – TUMULUS
http://www.cez-okno.net/spravy6

Posvätná veda
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/posvatna-veda

Posvätná geometria
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/posvatna-geometria


január 31, 2015 18:53 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Marek
  Marekfebruár 01, 2015 17:10 popoludní

  Komentár: 

  Bosnu jsem osobně navštívil, je fakt, že z těch skromných úhlů pohledů, to vypadá jako kopce, nicméně je dost faktů a důkazů o tom, že se o pyramidy jedná.

  Vliv mocného zasypání je snad jasný, když se potopil celý kontinent a zemi bičoval vítr a vlny tsunami, také egyptské pyramidy byly podepsané touto neskutečnou katastrofou o tom se píše v knize Velká potopa ve starém egyptě od Geise Gernot L.

  Když jsme dorazily ke kamenným deskám na velké pyramidě Slunce, potkali jsme tam čechy, kteří se podíleli na očistě desek. Tam jsem se jich zeptal, proč tu pyramidu neodkrývají ze shora, že by bylo brzy vidět, že se jedná o pyramidu a bylo by to za pár měsíců působivé. Dostal jsem odpověď, že s objevem pyramidy, na vrcholu rychle Unesco vystavilo pár zdí, že tam byl kdysi dávno nějaký hrad, zapsalo se to do památek UNESCA, aby se nemohlo v okruhu 600ti metrů kopat. Takže to maj zase pod palcem ilumináti pravděpodobně...

  Tento člověk, který zpochybňuje, že jsou v Bosně pyramidy, tak je to jenom proto, že Egypt nechce přijít o prvenství největší pyramidy, dále kdyby přiznal, že by tam mohli být pyramidy, vyhodily by ho z egyptské rady... Pravděpodobně dostal hodně peněz za to, aby veřejně prohlásil, že se tam pyramidy nenachází, možná mu ani nic jiného nezbývalo :)

  Prostě takovýhle člověk je pro mě VELMI nedůvěryhodný :D

  Pyramidy jsou po celém světě, proč by nemohli být v Bosně ? :)

  Vim, že tam jsou, kdyby tam nebyli, mohlo by se tam přeci kopat, dneska se utajuje všechno co se dá a "někdo" kvůli tomu udělá všechno, aby lidé neznali pravdu

 

 

Top