Obrázok používateľa CEZ OKNO
Váš týždenný horoskop, alebo čím astrológia je a čím nie je 4

Z trojice tranzitných kráľov Pluto, Neptún a Urán je Urán tým najslabším. Nič to nemení na veci že je schopný sa predviesť v tranzite svojim vlastným spôsobom. Urán planéta slobody, priateľstva, voľnosti, nezávislosti i náhlych zmien, prudkosti, prchkosti, neochoty podrobiť sa.

Urán je v horoskope človeka miestom kde je človek svojim spôsobom originálny kde môže nájsť svoju originalitu, je znakom nových ciest, netradičnosti oslobodenia sa od zaužívaného.

Planéta pokroku vynálezov, nových veci, revolúcie i výstredného, až bizarného chovania. Urán pozerá do budúcnosti, určíte nebude nudný. Skrze svoj vysoký stupeň slobody a voľnosti, priestoru pre zmenu, je schopný vnímať budúcnosť. Jeho voľnosť, sloboda a otvorenosť, je miestom, kde sa môžu zjaviť nové nápady, objavy a prináša tak oslobodenie od starých zažitých konceptov. Ovláda priestor, ktorý dokáže preniknúť len ničím neviazaný slobodný duch. Jeho archetyp sily prináša slobodu, odviazanie sa, i nové cesty. Originalita ničím nespútaná a voľnosť, to sú atribúty Uránu.

Prináša do života vzrušenie z nového nečakaného, prichádza ako blesk a rovnako tak mizne. Kto sa oslobodí od všetkého, je schopný prekonať priestor i čas. Večná mladosť. Ľudí s aspektovaným Uránom zaujímajú netradičné veci, nové pohľady, postupy.

V máji 2018 Urán vstúpil do znamenia Býka a zotrvá tam do júla 2025. Každý narodený v znamení Býka zažije tak jeho prechod cez svoje Slnko – svoje ja. Postupne najprv tí, čo sa narodili úplné na začiatku znamenia Býka, tí narodení úplne na konci, ho zažijú až pred rokom 2025. Jeho účinok môže byť ako pozitívny, tak napäťový podľa toho, do akej miery je človek ochotný reagovať na zmeny, ktoré nastanú. Urán sa bude snažiť odstrániť obmedzenia a priniesť zmeny. Napäťový tranzit Uránu čaká Levov, Vodnárov a Škorpiónov.

Jeho priaznivé účinky pocítia Panny, Kozorožci, v menšej miere Raci a Ryby.

Tranzitujúci Urán je o poznanie slabší, než Neptún a Pluto. Slabší v dĺžke tranzitu, prináša obdobia slobody, nových nápadov, zmien, i rozchody, nezhody, výbuchy, prchkosť, či iné skratové chovania a náhle zmeny z nich vyplývajúce.

Pri dobrých tranzitoch napr. na Venušu je možnosť zažiť novy vzťah, ktorý určíte nebude nudný, fádny. Vzťah, pri ktorom zažitou slobodou a láskou môže duša vyletieť do nebies, odpútať sa, zažiť nebývalú slobodu, voľnosť a lásku podľa predstáv.

Pri napäťových tranzitoch sú možné rozchody, nezhody vo vzťahoch, nestabilita. Prináša zmenu, narušenie rutiny, nestabilitu i možnosť vpustiť do svojho života revolúciu. Možné sú prerušenia, ukončenia vzťahov, potreba väčšej slobody v nich. S ohľadom na zdravotný stav je potrebné najmä u starších ročníkov venovať pozornosť napr. srdcu, ktoré je pri prechode Uránu v oblasti jeho pôsobenia. Obmedzenia, ktoré sa pri napäťovom tranzite Uránu objavujú v živote, pociťuje človek viac obmedzujúco. Potreba osobnej slobody je silne zvýšená. Môže sa hlásiť potreba zmeny životného štýlu, unáhlenosť, náladovosť, svojhlavosť.

I tu platí, že poznanie v akom časovom rozpätí bude Urán pôsobiť, poznanie spôsobu, akým sa Urán prejavuje, poznanie jeho vlnovej dĺžky, na ktorej pôsobí, je výhodou a možno tým získať ako vo vzťahoch, pracovnom, či osobnom živote.


Autor sa zaoberá astrológiou a je možné si u neho objednať horoskop (a jeho výklad napr. cez skype) na adrese: vasradix@gmail.com v cene od 30€

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

JEDI RADÍ 19: Poriadne ASTRO a NUMERO na nezaplatenie? JE TO VO HVIEZDACH!
https://www.cez-okno.net/clanok/jedi-radi-19-poriadne-astro-a-numero-na-...

Astrológia
https://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/astrologia

ASTROkienko
https://www.cez-okno.net/rubrika/astrologicke-okienko


Autori: 
november 19, 2019 23:19 popoludní

 

 

Top