Obrázok používateľa CEZ OKNO
Cibule chrání proti chřipce

"V roce 1919 byla epidemie španělské chřipky, na kterou zemřelo mnoho lidí. Jeden lékař se staral o rodiny rolníků, které byly značně postiženy chřipkou, mnoho z nich i zemřelo. Jednou přišel na usedlost, kde byli všichni naprosto zdraví. Ptal se, co dělají jinak než ostatní, a bylo mu řečeno, že mají po celém domě, v každé místnosti, na talíři cibuli. Lékař poprosil o jednu cibuli, prozkoumal ji pod mikroskopem a objevil v ní virus chřipky. Cibule nepochybně absorbovala virus a rodina zůstala zdravá."

"Něco podobného vyprávěla jedna kadeřnice. V jejím salónu se jeden rok všichni zaměstnanci nakazili chřipkou a byli nemocní. Další rok umístila v každé místnosti talíř s cibulí. Všechen personál zůstal zdravý.

Z Oregonu: známý si přečetl v článku, že nemocnému se má dát přes noc k lúžku talíř s cibulí (uříznout oba konce a napíchnout na vidličku). Cibule údajně do rána zčerná. Když měl silný zápal plic, použil takto cibuli. Druhý den ráno byla cibule opravdu černá a on se cítil mnohem lépe.

Ve středověku se používala cibule a česnek jako ochrana před černým morem.

Takže jednoduchá rada, jejíž vyzkoušení téměř nic nestojí. Kilo cibule je asi za jedno euro. V chřipkovém období rozložte neloupanou cibuli po celém bytě, i na pracovišti. My jsme to neudělali, takže jsme letos chřipku chytili, ale příště to určitě vyzkoušíme."

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Sekcie: 
Rubriky: 
júl 03, 2010 14:04 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top