Obrázok používateľa CEZ OKNO
Treba piť vodu z vodovodu, slovenská je najlepšia na svete

Voda z vodovodu nemá pre človeka žiadne negatívne účinky, zdôraznil na tlačovej besede minister zdravotníctva Richard Raši s tým, že v porovnaní s balenými vodami je oveľa lacnejšia. Generálny riaditeľ Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti Stanislav Segeč doplnil, že Slovensko má najkvalitnejšiu pitnú vodu na svete. Obyvateľov Slovenska už týždeň oslovuje kampaň, ktorá ich vyzýva piť vodu z kohútika. Propagačná kampaň „Pijem zdravú vodu, nápoj z vodovodu“ sa začala v polovici septembra a potrvá do 31. októbra. Jej cieľom je poukázať na pozitívne vlastnosti vody z vodovodu.

Kampaň financujú vodári prostredníctvom Asociácie vodárenských spoločností. Ministerstvo zdravotníctva ju podporuje mediálne. Kampaň oslovuje všetkých obyvateľov, no najmä mladšie vekové kategórie prostredníctvom elektronických a printových médií. Deti sa do projektu zapoja aj v školách, kde budú k umývadlám lepiť nálepky.

Prieskum robili na vzorke 144 respondentov v košickej budove Slovenského rozhlasu a na Ministerstve zdravotníctva SR v Bratislave. Účastníci pili zo siedmich džbánov označených len číslami, v ktorých bolo okrem vody z vodovodu šesť rozličných tichých vôd. V Bratislave celkovo zhodnotili chuť vody z vodovodu ako druhú najlepšiu, v Košiciach skončila tretia. Ako najlepšiu ju označilo 23 ľudí, na druhé miesto ju umiestnilo 16 a na tretie 40 ľudí. Informoval o tom podpredseda správnej rady asociácie a generálny riaditeľ Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti Stanislav Hreha.

Ako tvrdí predseda správnej rady asociácie a generálny riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Daniel Gemeran, pri vode z vodovodu nie je problém s obalmi, recykláciou či dopravou. Napriek tomu, že je zdravotne a hygienicky bezchybná, o kvalite dodávky rozhoduje kvalita sietí. Tá však nie je najvyššia. Pitie vody z vodovodu má podľa jeho slov aj vplyv na ekonomiku domácností. Za jeden cent si možno kúpiť sedem litrov pitnej vody, kým liter balenej stojí asi 50 centov.
SITA
Čerpané z: SHO.sk

Sekcie: 
Rubriky: 
september 27, 2009 00:11 dopoludnia
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Hamal
  Hamalseptember 28, 2009 15:50 popoludní

  Komentár: 

  Nech sa na mna páni vodári nehnevajú, no chut nieje to jediné co oznacuje vodu pitnou a zdravou.
  Ak mi dokázu zarucit cistotu potrubia, ktorou ta voda k nam do domácností prúdi, potom im mozno uverím, ze je kvalitnejsia, či chutnejsia ako minerálna. Tiez pochybujem, ze setky meské ci iné vodárne tahaju vodu z podzemných zdrojov, ktore niesu osetrené chlórom ci flouridované alebo inak zabordelovane chemikáliami. Nehovoriac o tom svinstve co je v potrubiach. Nech skusia páni vodári povedat ako casto menia vodovodne potrubie. Skuste na den - 2 odstavyt vodu a potom pustit. Ten bordel co Vám výde pijete kazdy den, len v ovela mensom mnozstve.
  Vode z vodovodu verím len vtedy ak ju prevarím. No kazdy den byt na cajíkoch sa mi veru nechce :)

 2. Obrázok používateľa leto
  letoseptember 28, 2009 17:25 popoludní

  Komentár: 

  Zober si ale, kolko taka voda stoji v sklade, potom sa presuva do ineho, to su mesiace kym to nasinec kupi a mysli si ako vela robi pre zdravie - sajrajt vo vode z vodovodu urcite je, ale podla mna je to furt lepsie ako tie plastikove pramenite brblavky. Inac je jedno podla mna uplne najlepsie riesenie - vodu z vodovodu hodit do mrazaku, vybrat von, rozmrazenu cast vyliat a zvysok pit - VRELO ODPORRUUUCAM!!! Volaju to jednoducho ze MRAZENA VODA : )

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 06, 2009 23:20 popoludní

  Komentár: 

  Ked chcete zaujimave informacie o tom, co Vam tecie doma z kohoutika, o kvalite vody a podobne pozrite na www.mineralky.com.
  Cela kampan je robena z titulu, ze na Slovensku vyrazne klesla spotreba vody v domacnostiach, co nevyhovuje hygiene ani vlastnikom vodarni...ale nazor si spravte sami.....

 

 

Top