Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vedenie účtovníctva pre firmy

›› Vedenie účtovníctva je povinnou činnosťou vyplývajúcou zo zákona. Týka sa všetkých podnikateľských subjektov. Či už podnikáte na základe živnostenského oprávnenia ako SZČO, alebo podnikáte ako právnická osoba (najčastejšou formou je spoločnosť s ručením obmedzeným) spravovaniu účtovníctva sa nevyhnete.

Keďže je to vysoko odborná a špecifická činnosť drvivá väčšina podnikateľov ju prenecháva na špecialistov. K náročnosti tohto prostredia prispieva aj toľko krát kritizovaná častá zmena zákonov v oblastí daní a účtovania. Málokto má kapacity na neustále sledovanie týchto zmien, preto je tieto služby najlepšie outsourcovať. Ako si teda vybrať spoľahlivého partnera pre svoje účtovníctvo?

Medzi faktory ktoré je potrebné brať do úvahy patrí typ účtovníctva ktoré je potrebné viesť. Je potrebné vedieť či budeme viesť jednoduché účtovníctvo alebo podvojné.

Rovnako tak je dôležité vybrať si na trhu seriózneho partnera nakoľko je vedenie a správa účtovníctva citlivá záležitosť a chyby sa v tomto prípade naprávajú ťažko. Rovnako tak hrozia rôzne sankcie napríklad pri nesprávnom daňovom priznaní. Tu je potrebné zistiť referencie na účtovnícku firmu. Taktiež dobrým ukazovateľom je dĺžka pôsobenia v tomto segmente. Je iné ak Vás osloví firma ktorá bola založená minulý rok a iné ak firma pôsobí v danom segmente desať alebo viac rokov.
Pri veľkých firmách je tiež zo zákona povinné vedenie auditu.

Rubriky: 
Štítky: 
apríl 20, 2016 23:50 popoludní

 

 

Top