Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vesmírná loď dlouhá 11 km a dálnice na Měsíci?

Na fotografii, kterou v roce 1968 pořídil lunární orbiter na své misi, se ukazuje to, co se jeví jako nějaká vesmírná loď, jež je přinejmenším 11 km dlouhá a spočívá v kráteru Manlius. Fotografie byla vystavena na YouTube teprve nyní, 4. 10. 2014, a ukazuje údajnou loď pod různým zvětšením a světelnými kontrasty. Většina objektů je dobře osvětlena sluncem, ale zbytek je ve stínu kráteru, který je přibližně 34 km v průměru - a i to, co vypadá jako kokpit lodi, je ve stínu. Podle blogu UFO Sightings Daily je objekt UFO, které bylo tajně studováno NASA a bylo skutečným cílem připravovaných misí Apollo.


Očividná vesmírná loď (›› snímek 3073) byla vyfotografována sondou Lunar Orbiter III, která byla v roce 1967 poslána na Měsíc, aby jej zmapovala pro budoucí mise Apolla. Před samotným „znovuobjevením“ fotografie v roce 2014 UFO na fotografii bylo objeveno v říjnu 2007 a bylo předmětem diskuse online na fóru, kde došlo ke shodě na tom, že se jedná o nějaký druh vesmírné lodi.

Jedním možným vysvětlením objektu je, že je to optická iluze založená na propadlině kráteru, spíše než, že jde o velkou vesmírnou loď spočívající na povrchu kráteru. Obrysy objektu, jak se setkávají se stínem vrženým sluncem na okraj kráteru, však vypadají, že toto vysvětlení vylučují. Ale co je asi mnohem pevnějším důkazem něčeho umělého na Měsíci na fotografiích lunárního modulu je to, co vypadá jako zbytky nějaké silnice přibližně 100 km dlouhé na měsíčním povrchu. Jasně patrná cesta je překvapivě přímá a pokrývá na fotografii celou šíři arbiteru, což naznačuje, že je dokonce ještě delší. To ukazuje, že na povrchu Měsíce nejde o přirozenou propadlinu. Ještě překvapivější je, že se o silnici nediskutovalo ani na YouTube ani na UFO Sightings Daily.

Objekt zachycený Orbiterem III vypadá spíše jako obrovská loď, než jako optická iluze z propadliny kráteru Manlius. Možnost umělých struktur na Měsíci je nyní mnohem obtížnější zavrhnout, protože se zdá, že jde o pozůstatky staré měsíční dálnice dlouhé asi 100 km.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Michael Salla, Ph.D., 5. října 2014

http://www.examiner.com/

Preklad: Karel Rašín

http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Kozmický koráb na Mesiaci? (HD)
http://www.cez-okno.net/clanok/mesiac/kozmicky-korab-na-mesiaci-hd


november 07, 2014 21:51 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Peter
    Peternovember 08, 2014 23:28 popoludní

    Komentár: 

    Takže ten Lunar Highway je len poškodenie filmu a po vyvolaní vznikol dojem mesačnej diaľnice, viď ľaví okraj fotografie, ale lepšie keby sa k tomu vyjadril nejaký odborník, môžem sa mýliť.

 

 

Top