Obrázok používateľa CEZ OKNO
Videa UFO nad Torontem způsobují rozruch

26. 7. 2014 byla nesčetnými obyvateli Toronta spatřena UFO, což způsobilo, že se mnoho svědků obracelo na veřejná média a žádalo odpovědi. Torontská policie potvrdila, že obdržela telefonáty o UFO a jeden konstábl se zúčastnil konverzace online, kde o tom hovořil.


Torontská policie řekla místním novinám The Star, že začala dostávat telefonáty kolem 19.00 hodin v sobotu večer. Lidé hlásili, že vidí světla blízko ulic Yonge St. a Empress Ave ve čtvrti North York v Torontu. Policejní seržant Barry White pro The Star řekl: „policisté přestali mluvit s lidmi a uslyšeli jsme od ostatních na ulici, že nahoře něco evidentně je“. Avšak White říká, že si nebyl jist, jakým způsobem měli reagovat na pozorování UFO. Řekl: „Kdyby to bylo něco nebezpečného a měli bychom dělat něco na základě trestního zákona, pak bychom mohli. Policie by to šla prověřit, ale vlastně jít a vyšetřovat to dále jako UFO – nemyslím si, že bychom to dělali. Snažím se nesmát!“ Seržant White uznal, že policisté oznámili pozorování sami, ale nebyli si jisti, co to vlastně bylo. Někteří policisté naznačovali, že to byly možná dálkově ovládané multirotorové helikoptéry (kvadroptéry). Policejní konstábl Craig Brister řekl: "Byl jsem policejním důstojníkem 15 let. Dnes mám poprvé své první hlášení o UFO!! Myslím to vážně, asi to byly multirotorové helikoptéry.“

Brister připustil, že viděl světla, když jel na kole a jeho vysvětlení, to byl jeho nejlepší odhad pro to, co to létalo kolem.

Jiní naznačovali, že světla byla z nočních papírových draků, osvětlených led-diodami vypouštěnými blízko parku McKee. To může vysvětlovat jednu z prvních zpráv.

Sebastian Setien říká, že nejprve viděl nějaký objekt v 16:18 hod. Přijímal zrovna hosty a viděl trojúhelníkový objekt, když grilovali na balkóně. Říká, že objekt nic nedělal, takže se vrátil zpět dovnitř. Pro The Star řekl: “Myslel jsem si, že je to nějaká meteorologická sonda nebo dron. Pak, v noci jsme vyšli ven vypít si pivo na balkoně, a to jsme tahle světla viděli.“ Setienovo druhé pozorování bylo ve 20:40 hod, kdy začal objekty natáčet na video. Setien nebyl ale jediným, kdo zachytil UFO na video kolem 21 hodiny tu samou noc. Další byla Sarah Chun na blízké ulici Finch Street. Říká, že viděla šest nebo sedm blikajících světel v dlouhé řadě, visících diagonálně přes celé město. Vytáhla z kapsy svůj iPad a začala nahrávat. Její video ukazuje, že tato podivná světla se vznášela nad oblastí North York. Také natočila jedno ze světel blízko sebe.

"Bylo to doopravdy vysoko a bylo to kulaté, světlé a jasně to zářilo,“ řekla Chun pro The Star. "Nejprve jsem si myslela, že to byly hvězdy nebo něco takového, ale bylo to moc zářivé. Nevím, co to bylo.“

Řekla, že pozorovala objekt nad hlavou asi 25 minut, než „to nějak začalo letět a pak zmizelo“. Vložila pak dvě videa na YouTube, než si šla lehnout. Zatímco spala, její videa se doslova šířila po internetu jako virus. Tu noc získala tisíce hitů a od okamžiku, kdy napsala svá slova, její video mělo již 850 000 hitů – mělo to kolem 775 000, když začala psát o tom, co viděla. Média po celé Kanadě píší nyní o záhadných světlech. Když bychom dodali na věrohodnosti teorii papírových draků, jedna svědkyně Roxanna Malecki řekla, že objekty vypadaly jako kdyby měly struny s “třpytícími se diamanty“. Pokračovala: „Byla jsem hrozně nervózní. Všichni křičeli »Co to sakra je?«”

Takže byly to draci, kteří vytvořily celý tento rozruch? Když se podíváte na mapu, park McKee je dost malý. Video Chunové ukazuje světla, která vypadají, že se rozprostírají do velké vzdálenosti.

Co se týče multirotorových helikoptér, tak zvaných kvadrokoptér, badatel UFO Victor Viggiani řekl pro CBC, že kvadrokoptéry nemají schopnost viset ve vzduchu dlouho, tak jak to učinily tyto objekty.

Dalším návrhem byly “čínské lucerničky“. Často je vítr zavane jedním směrem a pak vypadají jako dlouhý vlak světel. O tom Viggiani přesvědčen není. Říká, že jsou to opravdická UFO. Roxana Malecki se zdá, že s tím souhlasí. Myslí si, že v tom mají prsty mimozemšťané.

Takže, co? Mimozemšťané, papíroví draci, kvadrokoptéry, čínské lucerny anebo možná, že mimozemšťané létají v něčem, co připomíná draky nebo vesmírné lodě, vypadající jako multirotorové helikoptéry či jako čínské lucerničky? Tenhle svět o tom nemá ani ponětí.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Alejandro Rojas, 29. 7. 2014

http://www.openminds.tv/ufo-videos-toronto-cause-online-furor/29230

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Naj UFO pozorovania
http://www.cez-okno.net/naj-ufo-pozorovania


august 20, 2014 18:57 popoludní

 

 

Top