Obrázok používateľa CEZ OKNO
VÍKENDOVÝ KOKTEJL

"Keď odmietate byť prostitútkou, môžeme vám zastaviť vyplácanie podpory v nezamestnanosti". 25-ročnej čašníčke, ktorá odmietla miesto prostitútky v berlínskom nevestinci, podľa nového zákona z minulého roka teraz hrozí, že jej zastavia vyplácanie podpory v nezamestnanosti. Asi pred dvoma rokmi legalizovali v Nemecku prostitúciu a majiteľov nevestincov. Tí teraz musia platiť dane a "zamestnankyniam" zdravotné poistky. Lenže to umožnilo, že sa dostali do oficiálneho zoznamu možných zamestnávateľov.


Kam vedie legalizácia zločinu


Čašníčka, ktorej meno nemožno uviesť z legálnych dôvodov, je vlastne nezamestnanou informačnou techničkou a hovorí, že bola ochotná zamestnať sa aj v nočnom bare a robila v kaviarni. Teraz zo zamestnaneckej agentúry dostala list, že o jej "profil" sa zaujíma istý zamestnávateľ a mala by mu zavolať. Až tak sa dozvedela, že nádejným zamestnávateľom je majiteľ nevestinca.
V zmysle nových reforiem v nemeckom sociálnom systéme ženu do veku 55 rokov, ktorá už vyše roka nemá prácu, možno donútiť prijať hocijaké zamestnanie - vrátane pracovného miesta v "sexuálnom priemysle", inak stratí podporu v nezamestnanosti. Minulý mesiac vzrástla nezamestnanosť v Nemecku na 4.5 milióna, čo je najvyšší údaj od zjednotenia v 90-tych rokoch. Vláda pôvodne zamýšľala vynechať nevestince zo zoznamu potenciálnych zamestnávateľov na základe morálnych námietok, ale napokon dospela k názoru, že by bolo ťažké rozlíšiť ich od barov. V dôsledku toho musia zamestnanecké agentúry posudzovať tých, čo hľadajú prostitútky rovnako, ako napríklad tých, ktorí hľadajú zubnú asistentku.
Keď čašníčka skúmala, či môže zamestnaneckú agentúru zažalovať zistila, že tá neporušila zákon. Keby agentúry nepotrestali uchádzačky tým, že im zastavia vyplácanie podpory v nezamestnanosti, potenciálny zamestnávateľ by ich mohol žalovať. ...
Zdroj: Clare Chapman, Telegraph: "If you don´t take a job as a prostitute, we can stop your benefits"
http://telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/1482371/If-you-dont...
Čerpané z Protiprudu.info


Britskej armáde sa stratil počítač so zoznamom vojakov špeciálnych služieb a s popisom ich nanajvýš tajných poslaní


Počítač, ktorý vraj nebol zakódovaný, sa nedávno v Británii počas cvičenia stratil. Išlo o počítač, ktorý používal signalizačný pluk a bol pridelený elitným silám, sídliacim v Hereforde. Zdroj denníku Telegraph povedal, že počítač obsahoval citlivú informáciu o armádnych a protiteroristických manévroch tohto pluku. Strata vyšla najavo po tom, čo armádni náčelníci nariadili previerku zariadení a zistilo sa, že tento laptop chýba.
Ministerstvo obrany popiera, že v počítači by sa nachádzala dôverná informácia. Ale minister obrany tieňovej vlády Liam Fox povedal, že strata vzbudzuje "vážne starosti" a dodal, že "každá strata takejto povahy vzbudzuje starosti, zvlášť keď to má dopad na bezpečnostné záležitosti. Budeme tak rýchlo, ako sa len dá, od ministerstva obrany požadovať celkový obraz, aby sa zabezpečilo, že nehrozí riziko žiadnemu civilistovi, ani príslušníkovi armády."
Hovorca ministerstva obrany k záležitosti povedal: "Môžeme potvrdiť, že vyšetrujeme možnú stratu hard disku s nedôvernou informáciou, ktorý sa používal pri výcviku. Snažíme sa zistiť, čo sa stalo."
Ben Leach, Telegraph: "Laptop with names of SAS men is missing"
Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/politics/defence/5146702/Lapt...
Čerpané z Protiprudu.info


Nevídané správanie jedovatého plaza


Zmija zaútočila na muža, ktorý chytal ryby v rieke Moskve. Odborníci hovoria, že zatiaľ je príliš skoro, aby sa hady už zobudili, keďže v Moskve stále vládne studené jarné počasie.
49-ročný Vladimír Šelkunov istotne dlho nezabudne na jarnú rybačku 2009. Z riečneho brehu ho museli odviezť do nemocnice. A lekári hovoria, že muž mal veľké šťastie, pretože jedovaté hady majú mimoriadne silný jed po zimnom spánku. Sanitka dorazila načas; mužovi by inak hrozila smrť v dôsledku opuchu vnútorných orgánov.
Vladimír Šelkunov sa s priateľmi vybral na rybačku. Počas nej zrazu začul šušťanie trávy. Pozrel sa a pri nohách uvidel živú zmiju. "Najprv som neveril vlastným očiam. Ráno bolo veľmi chladno. Stále bolo pár stupňov pod nulou. V noci bolo mínus 6. A viem, že zmije sa zobúdzajú, až keď je už teplo", povedal.
Aby túto nezvyčajnú udalosť zaznamenal, rozhodol sa zmiju nafilmovať mobilom. Zobral hada do rúk (zmija sa sotva hýbala) a začal ju filmovať. Ale tá sa mu zrazu zahryzla do prsta. Ruka mu hneď začala puchnúť a o niekoľko minút si ju už vôbec necítil. A vďaka veľkej bolesti takmer stratil vedomie.
"Uhryznutie bolo mimoriadne bolestivé; takmer som omdlel. Keď dorazila sanitka, necítil som si ľavú ruku", povedal.
Zdroj: Pravda: "Mutant snake attacks fisherman in Moscow region"
http://english.pravda.ru/society/anomal/107397-Mutant_snake-
Čerpané z Protiprudu.info


Čínske know-how: počítačová myš z bambusu


Čínsky počítačový priemysel začal s výrobou bambusových klávesníc, od júna prídu na trh aj myši a zariadenia USB z bambusu.
Ako v pondelok informovali "China Daily", ostala elektronická "náplň" klávesnice taká ako predtým, avšak púzdro, platňa a klávesy sú zhotovené z bambusu.
Čínski inžinieri potrebovali pre to tri roky, aby absolvovali cestu od nápadu, až po pásovú výrobu. Hlavný problém pozostával v tom, že lámavá látka neodolávala záťaži pri obsluhe kláves písaním.
Číňania neprezradili, ako tento problém vyriešili, ale teraz je klávesnica z bambusu rovnako pevná, ako tá z plastu. Pri záťažovom teste sa klávesnica neláme, ani keď spadne zo stola na zem.
Počítačové zariadenia sa vyrábajú z odpadu bambusových parkiet a sú tým priateľské životnému prostrediu. Mimo to, vďaka ich drevenej štruktúre nepodliehajú žiadnemu statickému nabitiu a čiastočne absorbujú žiarenie z obrazovky.
Zdroj: RIA Novosti; Chinesisches Know-how: Computermaus aus Bambus
http://de.rian.ru/science/20090420/121211438.html
Čerpané z Protiprudu.info


Aerosmith vyšla v ústrety sklamaným fanúšikom


Americká rocková skupina Aerosmith vyšla v ústrety fanúšikom, ktorí prišli o nemalé finančné prostriedky po tom, čo kapela v roku 2007 zrušila vypredaný koncert na havajskom ostrove Maui. Steven Tyler a spol. vtedy uprednostnili lukratívnejšiu ponuku zahrať v Chicagu a súkromne pre dílerov z Toyoty na ďalšom havajskom ostrove Oahu.
Celý článok nájdete na tejto adrese

Zdroj: Webnoviny.sk

Do supermarketu v Írsku vrazil rozzúrený býk


Zákazníci supermarketu v írskom meste Ballinrobe na víkendový nákup zrejme tak skoro nezabudnú. Do predajne totiž z ničoho nič vrazil mohutný býk, ktorý niekoľko minút behal medzi regálmi a naháňal vyplašených zákazníkov.
Celý článok spolu s exkluzívnym videom nájdete na tejto adrese

Zdroj: Webnoviny.sk

Pravdepodobne najsmiešnejší príbeh


Pokud jste to neviděli na Tonight show, doufám, že sedíte. Tohle je pravděpodobně nejsměšnější příběh, ať už jde o první rande nebo ne!!! My všichni jsme zažili špatný rande, ale tohle je něco...
Jay Leno šel mezi diváky, aby vyhledal, jakou nejtrapnější první schůzku zažila žena. Vítězkyně popsala svůj zážitek.
A nikdo se neptal, proč si cenu zasloužila!
Řekla, že to bylo uprostřed zimy... Sněžilo a bylo pěkně zima... a kluk ji vzal na lyžování do hor blízko Salt Lake City, Utah. Byl to denní výlet (ne přes noc). Neznali se, koneckonců, a ještě se nikdy nepotkali. Byla to trochu zábava, ale nic se celkem nedělo až do chvíle, kdy se pozdě odpoledne vydali na cestu domů… Sjížděli autem z kopců, když si postupně začala uvědomovat, že si neměla dávat to extra kafe. Byli asi hodinu daleko od nejbližšího záchodu a v úplné pustině! Společník ji navrhoval, ať to zkusí vydržet, což na chvíli fungovalo. Naneštěstí, kvůli těžkému sněhu a následné pomalé jízdě se dostala do bodu, kdy už se nedalo - a buď ke krajnici, nebo na sedačku
jeho auta. Zastavili a ona se rychle odplížila za auto, strhla si kalhoty a začala. V hlubokém sněhu se jí špatně držela rovnováha, tak se opřela půlkou zadku o nárazník, aby sebou nepraštila. Společník stál na druhé straně auta a dával pozor na silnici, a byl to opravdový gentleman a ani ho nenapadlo se juknout. Jediné, na co myslela, byla ta úleva v této poněkud ostudné situaci. Nicméně, hned jak skončila, začala si být vědoma jiného pocitu. A jak se ohnula, aby si natáhla kalhoty, zjistila, že je pevně přilepena k tomu nárazníku. Myšlenky na jazyk přilepený k hůlkám jí vstoupily do hlavy, jak se pokoušela oddělit svou kůži od ledového kovu. RychIe začínalo být jasné, že díky extrémní zimě má na krku úplně nový problém. Zděšena trapností situace a přesto si vědoma i humornosti té chvíle, odpověděla na otázku společníka, "proč jí to tak dlouho trvá", že jí opravdu umrzla jedna půlka a že potřebuje trochu pomoci!
Jak obcházel auto, tak se pokoušela zakrýt svetrem a jak se tak dívala úpěnlivě do jeho očí, on se začal hrozně smát. Ona se také začala hihňat a když se konečně uklidnili, začli to dilema řešit. Zřejmě čelili, i v této hysterické situaci, opravdovému problému. Oba souhlasili, že potřebují něco horkého, aby osvobodili její chladnoucí pozadí ze zajetí ledového kovu! Mluvíc o tom, co ji původně dostalo do
tohoto problému, pochopili, že tímto způsobem jej také musí řešit.
Takže, jak se dívala odvráceným směrem, její nový nápadník ji na prvním rande odčůral půlku zadku od nárazníku.
A jak jejich první rande skončilo? Stal se jejím manželem a seděl vedle ní na Tonight show…
Zdroj: Prišlo mailom...

Rádio


Na rozhlasových vlnách Slovensko1, sa hovorilo o práci a živote ľudí, ktorí sa rozhodli pomáhať na africkom kontinente. Reláciu "Život v Afrike?" môžete počuť zo záznamu vo formáte mp3 TU

Ďalšie vybrané relácie nájdete TU


Video

Ďalšie vybrané videá nájdete TU


Vtip

Santa Claus hovorí vo svojej dielni škriatkovi:
- "Koľko máme hračiek?"
- "Žiadne!"
- "A počítal si ich vôbec?"
- "Áno, dvakrát."

Kresba


 

© Ľubomír Kotrha - Všetky práva vyhradené

Prevzaté so súhlasom autora z www.kotrha.webnode.sk

Ďalšie vybrané kresby nájdete TU


Foto


Ďalšie vybrané fotografie nájdete TU

Videli ste práve dobrý spot, poznáte top news, vynikajúci vtip, či ste urobili super záber? Pošlite nám ho! Tie NAJ uverejníme!


apríl 26, 2009 01:47 dopoludnia

 

 

Top