Obrázok používateľa CEZ OKNO
Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch III.

Maori z Nového Zélandu majú legendu ktorá hovorí, že k zasľúbenej zemi ich viedla skupina delfínov a títo delfíni im pomohli na pobrežie. V modernom svete bývajú v novinách často príbehy o delfínoch zachraňujúcich ľudí v boji so žralokmi, pomáhajúcich topiacim sa ľuďom dostať sa na breh a dokonca vedúcich záchranárske lode k obetiam lodných vrakov. Také súcitné činy sú hlboko dojímavé, obzvlášť ak sa vezmú do úvahy mnohé zlé spôsoby, akými ľudia k delfínom a veľrybám pristupujú.

Maorský delfínsky folklór


Niet divu, že pre starovekých Grékov a Rimanov, kresťanov a pôvodných Američanov bol delfín symbolom ochrany, a hovorí sa, že jeho obrázok prináša šťastie na pláži.

Zdroj: http://www.ancientspiral.com/dolphin1.htm


Delfíni a liečenie

Sú snáď jediným druhom, ktorý sa môže porovnávať s Homo Sapiens, čo sa týka inteligencie. Delfínom je vlastná vnútorná jemnosť a záhadná sila, ktorými spúšťajú v ľuďoch liečivý proces. „Čo robí delfínov takými výnimočnými v terapeutických oblastiach,“ vysvetľuje René, „je používanie ich sonaru, s ktorým echo-lokalizujú svoju korisť. Existuje dôkaz, že delfíni spúšťajú v ľuďoch liečivý proces zvýšením produkcie T-buniek a endorfínov. Po interakciách pacienta a delfína vedci zmerali oveľa väčšiu harmóniu medzi ľavou a pravou stranou mozgu.“ Pokračuje, že delfíni produkujú nesmierne množstvo echolokačnej energie, ktorá rezonuje v kostiach napr. lebky a hrudnej kosti, a tá potom smeruje nahor po chrbtici.

„Mnohí terapeuti veria,“ hovorí morská biologička Amanda Green, „že sonar delfína spôsobuje jav nazývaný kavitácia, prebiehajúci v mäkkom tkanive ľudského tela. Urýchľuje „rozlomenie“ molekúl. „Takže, ak to sonar robí s bunkovými membránami, mohlo by to úplne zmeniť biomolekulárnu štruktúru. Dodáva, že „mnoho nemocníc už používa prístroj na litotripsiu, ktorý využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny na rozbitie obličkových a žlčníkových kameňov. Fyzika toho prístroja sa neodlišuje od delfínieho sonaru.“

Keď stretnete divokého delfína na otvorenej vode, niečo otvorí „pečate podmienenosti“ vášho srdca. „Delfíni spôsobia, že sa budete cítiť prijatý taký, aký ste, s bezpodmienečnou láskou,“ vysvetľuje Amanda. Toto, ako cíti Amanda, vedie k hlbokému vnútornému pokoju, ktorý zasahuje von a objíma vesmír. Vo vedeckých termínoch je to biofília, transformačná sila, ktorá vás spája s prírodou, a podľa nedávneho výskumu, by delfíni mohli byť najsilnejšími nosičmi tejto emócie.

Zdroj: http://www.lifepositive.com/spirit/entities/dolphins/dolphin.asp


Pôvod veľrýb a delfínov z pohľadu vedy

Pred miliónmi rokov chodilo po zemi na kontinentoch teraz známych ako Európa, Ázia a Severná Amerika krave podobné stvorenie ponášajúce sa svojím zjavom na vlka. Tieto zvieratá boli z vyhynutej rodiny Mesonychidae, a keďže bojovali o potravu na zemi, niektoré začali hľadať potravu vo vode. Plynuli generácie za generáciami, a Mesonychidae sa začali prispôsobovať svojmu novému prostrediu. Stratili kožušinu, aby sa stali aerodynamickejšími, čo im umožňovalo ľahšie plávať, zanechajúc nahú kožu nad hrubou vrstvou tuku, aby im poskytovala izoláciu v studenej vode. Ich celé telo tiež zmenilo tvar, aby sa stalo aerodynamickým; vonkajšie uši zmizli, predné nohy sa stali plochými hrudnými plutvami (krídelká), aby poskytovali riadenie a zadné nohy boli nahradené svalnatým chvostom ukončeným širokými listami (chvostové plutvy), ktoré pri pohybe hore a dolu poskytovali pohon. Aby sa dýchanie na povrchu vody stalo efektívnejším, ich nozdry sa presunuli na vrch ich hláv a stali sa fúkacími otvormi. Takto sa z rodiny Mesonychidae prebývajúcej na zemi zrodila nová rodina: rodina veľrýb a delfínov.

Analýza snov s delfínom

Delfíni, ktorí ktoré skáču do mora a z mora, môžu predstavovať komunikáciu medzi podvedomou a vedomou mysľou.

Alternatívne interpretácie

1. Tieto inteligentné cicavce sú znamením pokroku prostredníctvom svojej vlastnej duševnej sviežosti, ale mali by sa vziať do úvahy aj iné detaily vášho sna, ako je stav vody a umiestnenie a/alebo pôsobenie delfína.

2. Keď sa vám sníva s delfínom, indikuje to vašu náchylnosť dostať sa pod novú vládu. Nie je to príliš dobrý sen.

3. Delfíni majú sklon byť veľmi duchovnými stvoreniami a spájame ich s krásnymi harmonickými pocitmi a veľkou inteligenciou. Môžu sa spájať s dobrou komunikáciou v rámci vzťahu a spirituálnym vzrušením. Hľadajte také témy vo svojom živote.

4. Delfíni žijú v mori a to je symbolom našich pocitov a emócií a tiež pocitov a emócií iných. Takže delfíni sú mnohými spôsobmi spojení s emóciami. Delfíni sú veľmi priateľské, spoločenské stvorenia a majú vysoko vyvinutú inteligenciu. Toto všetko sú dobré oporné body k ich symbolickému významu.

Symbolizmus delfínov u domorodých Američanov

Delfín: Symbol moci a kontroly. Ale tiež symbol hravej láskavosti.

Múdrosť delfínov

Zahŕňa – vedomosti o mori, patrón námorníkov, harmónia, múdrosť, vyrovnanosť. Komunikačné zručnosti, sloboda, dôvera, pochopenie sily rytmu vo vašom živote, využívanie dychu pre uvoľnenie intenzívnych emócií, vodný element mágie, nesebeckosť. Delfín nám pripomína, aby sme vyšli von, hrali sa - a čo je najdôležitejšie - aby sme dýchali.

Maličkosti o delfínoch

Delfíni sa dokážu rozpoznať v zrkadle – jedni z mála cicavcov iných ako ľudia, ktoré sú toho schopné (podľa novej štúdie uverejnenej tento týždeň). Štúdia, ktorá je opísaná v májovom vydaní Zborníku Národnej akadémie vied zistila, že delfíni sa nielenže dokážu rozpoznať v zrkadle, ale si tiež dokážu všimnúť zmeny na svojom vzhľade. Pred týmto výskumom demonštrovali seba-rozpoznanie v zrkadlách len vyššie primáty, ako ľudia a šimpanzy.

Delfíni spia asi 1/3 z toho času, čo spíme my, ale keďže „vedome dýchajú“, jedna polovica mozgu spí, zatiaľ čo tá druhá zostáva v bdelom stave kvôli dýchaniu.

Delfíni majú pupočnú dieru (pupok)!

Delfíni vytvárajú spoločenské skupiny nazývané „pody“ (doslova „struky“, pozn. red.). Tieto skupiny mávajú najmenej 100 členov, ale často cestujú s inými „podmi“, ktoré zhromažďujú až 1000 delfínov.

Delfíni môžu byť jedinečným „medzidruhom“, ktorý nepatrí k ľudskému druhu, svojou schopnosťou imitovať počuté zvuky (vokálna mimika) a pozorované správanie (behaviorálna mimika).

Delfíni sú jediným druhom, o ktorom je známe, že spolupracuje alebo sa zjednocuje s ďalšou skupinou alebo „podom“. Toto vysoko inteligentné spoločenské správanie a vzťahy sú jedinečné pre cicavce – mimo ľudí.

Rodina Delphinidae sa skladá z 26 druhov delfínov a sviňúch a zahŕňa dravé veľryby a niekoľko ďalších veľrýb s malými zubami.

Maximálna stredná dĺžka života delfínov skákavých je medzi 40-50 rokmi.

Mozog delfína váži 3,5 libry (1,5 kg). Ľudský mozog váži okolo 3 libier (1,3 kg).

Tehotenstvo delfínov trvá asi 12 mesiacov.

Na rozdiel od ľudí, vonkajšia vrstva kože delfínov je tvorená plne zo živých buniek. Delfíni nemajú žiadnu ochranu proti udreninám.

Každý delfín má svoj vlastný svojrázny piskot, aby sa odlíšil od iných delfínov, podobne ako ľudský odtlačok prstov.

Čelo delfína sa kvôli svojmu svojráznemu tvaru nazýva „melón“.

Niektoré delfíni dokážu zadržať dych až na 30 minút.

Zdroj: http://www.yousaytoo.com/dolphin-trivia/198427


V celej našej histórii nie je známe, že by delfíni zaútočili na človeka – dokonca ani keď človek zaútočí na neho. Delfín bude odolávať až do svojej smrti. Preto verím, že v delfínoch je niečo mimoriadnejšie než u iných stvorení, vrátane človeka.

C. S. Lewis, v Perelandre (kniha dva z jeho vesmírnej trilógie), napísal o planéte, kde Boh stvoril dva inteligentné druhy, jeden, ktorý chodil po zemi a druhý, ktorý plával v oceánoch.

Čo ak...

O autorovi

Gregg Prescott, M.S. je zakladateľom a editorom ›› In5D a ›› BodyMindSoulSpirit, týždennej duchovnej show v rádiu In5D a propaguje duchovné, metafyzické a ezoterické konferencie v Spojených štátoch prostredníctvom ›› In5DEvents. Gregg v súčasnosti spolupracuje s ›› Michelle Walling, CHLC na otvorení holistickej „walk-in kliniky“ nazvanej Alternatívna holistická zdravotná starostlivosť (AHH) v Sarasote, Florida, s pobočkami po celom svete založenými na tomto modeli.


-koniec-
Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Gregg Prescott

27. január 2015

http://in5d.com/everything-you-wanted-to-know-about-dolphins/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Delfíni
http://www.cez-okno.net/delfini

Seriál: Atlas mysle, tela a duše - DOGONI
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-atlas-mysle-tela-a-duse-dogoni


Sekcie: 
máj 23, 2015 23:58 popoludní

 

 

Top