Obrázok používateľa CEZ OKNO
Všetko pod jednou strechou

Rozhovor s Dankou Fáberovou


Portál ►vmape.sk umožňuje vyhľadávať ubytovanie a reštaurácie priamo v teréne pomocou geokódovania. Čo to v praxi znamená?

Ak Vás zaujíma určité miesto, ktoré chcete navštíviť (dovolenka, služobná cesta), stačí do vyhľadávacích políčok túto adresu napísať (stačí aj mesto, alebo mesto a ulica) a na posuvníku nastavíte rozsah v km, v ktorom Vás nájdené objekty zaujímajú. Systém sám určí súradnice a to je geokódovanie. Portál aj webová aplikácia vyhľadá podľa tohto miesta objekty a zoradí ich podľa vzdialenosti od adresy, ktorú ste zapísali do vyhľadávania. Systém tak skutočne vyhľadáva v priestore.

Takže systém veľmi prakticky poradí najbližšie ubytovanie alebo miesto, kde sa dá dobre občerstviť. To je určite zaujímavé aj pre majiteľov takýchto zariadení. Ako sa môžu prihlásiť?
 
Nielen pre majiteľov reštaurácií a kaviarní, ale aj pre prevádzkovateľov voľnočasových zariadení a detských zábavných centier. Určený je aj pre súkromné osoby, ktoré ponúkajú ubytovanie na súkromí, prípadne svoju chatu. Všetci títo si môžu jednoducho ►cez registračný formulár vytvoriť užívateľský účet a ďalšie informácie si môžu editovať sami, prípadne im radi pomôžeme. 

Všetko pod jednou strechou. To znamená že napríklad rodinka s malými deťmi sa vyberie na výlet a u vás na webe nájde potrebné info - skrátka pohodový deň. Opravte ma ak sa mýlim, boli dosiaľ niekde sústredené informácie pre celú rodinu takto pekne pokope?
 
Je to tak. Nám ako rodine niečo komplexné chýbalo a preto sme vymysleli takýto praktický projekt. Doteraz sme museli vyhľadávať na viacerých webstránkach informácie okolo rodinného výletu, ►vmape.sk je to všetko „pod jednou strechou“ a na jednom mieste - doslovne.

Čo by ste poradili človeku, ktorý k vám na portál zavíta prvý krát? Existujú pri vyhľadávaní nejaké šikovné vychytávky?
 
Keď človek prvý krát otvorí náš portál, môže sa rozhliadnuť a pohrať s aplikáciou. A tu sú vychytávky:

■ najväčšou výhodou je, že zobrazujeme ihneď po vyhľadaní objektov aj ich priame kontakty, telefónne čísla, takže si ich návštevník našej stránky môže rovno obtelefonovať

■ ďalšou výhodou je to, že priamo z našej stránky môže poslať zobrazeným zariadeniam hromadný dopyt a zaslať im email (nemusí posielať každému zvlášť)

■ po otvorení stránky konkrétneho zariadenia uvidí všetky potrebné informácie, aj s reklamným textom, vybavením objektu, predpoveď počasia v jeho lokalite, zoznam najbližších miest v našej databáze, mapu s vyznačením polohy objektu s možnosťou prepnutia na satelitný snímok a interaktívny panoramatický pohľad na dané miesto

■ tým je vyhľadávanie a kontaktovanie inzerentov nášho portálu veľmi pohodlné a rýchle a zároveň poskytujeme široké spektrum informácií o objekte aj o okolí

Množstvo funkcií, ktoré potešia. Takže na plné využitie toho, čo web ponúka, nie je pre návštevníka potrebná registrácia ani ďalšie poplatky?
 
Samozrejme, návštevník má všetko zdarma a nemusí sa nikde registrovať. Každý, ►kto si nás „lajkne“ na Facebooku, bude priebežne informovaný o najnovších objektoch a novinkách. Kto rád používa RSS klienta, tak poskytujeme RSS kanál s novinkami úplne zadarmo. 

Ďakujem za informácie a rady, už viem, kde nájdem všetko potrebné, pokiaľ budem chcieť vyraziť niekam na výlet:)

CEZ OKNO sa zhováral Sokol


VŠETKO o čom sme tu písali nájdete ►na tejto adrese


Súvisiace:

Domovinou
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/domovinou


august 21, 2014 22:08 popoludní

 

 

Top