Obrázok používateľa CEZ OKNO
Aha, takže nemáš gule?!

Možno je chybou len to, že si neuvedomujeme čo všetko môžeme stratiť a ženieme sa len za akousi predstavou toho čo všetko môžeme získať. A čo teda? Život „single“ ako jedno veľké dobrodružstvo. Ponúka predsa toľko možností. Sloboda. To je to, po čom ľudia najviac túžia a aj to, na čo sa najviac sťažujú. Cítia sa byť obmedzovaní. Dnešný svet prináša množstvo príležitostí. A preto máme pocit, že sme ešte nevideli svet, spoznali málo ľudí, zarobili málo peňazí, neužili si poriadne život… Nechceme prísť o zábavu, riešiť namiesto toho nejaké každodenné problémy a lámať si nimi hlavu.

Zaľúbiť sa, nie je problém. Človek sa dokáže zaľúbiť v živote nespočetne veľa krát. Podľa toho, akú má kapacitu. Mnoho ľudí, ako sa na prvý pohľad zdá, priam neobmedzenú. Lenže byť zaľúbený ešte nič neznamená. Na to aby človek mal plnohodnotný vzťah musí vedieť, čo znamená naozaj milovať. To, že naozaj miluje znamená aj, vzdať sa určitým spôsobom slobody. Ale prečo sa toho všetci tak boja? Ak ste stretli človeka, s ktorým si rozumiete, ktorý vás obohacuje o nový pohľad na svet, ktorý vám dáva pocit bezpečia. Ste jeden pre druhého príkladom či motiváciou byť lepším človekom, ale zároveň vás má rád napriek všetkým vaším chybám, prečo sa bojíme teda jeden druhému odovzdať? Spolu sa naozaj dá všetko zvládnuť. Nemusíme mať pocit, že sme na to celé sami…

Vyzerá to tak, že je to dobou. Sny o láske a šťastnom v živote vo dvojici sú dávno fuč. Jednoducho to už nie je ani „in“. Je to staromódne a doba je iná, ľudia sa menia. Na takýchto naivných rečiach sa dá akurát zasmiať. Načo potom vyrastáme na rozprávkach? Prečo deťom nechávame priestor na ilúzie a sny, ktoré možno nikdy nebudú reálne. Prídu do života a tam im budeme vysvetľovať, že tak to bolo kedysi „véééľmi“ dávno. Ľudia uznávali tradície, boli viac veriaci, muži a ženy mali svoje úlohy v živote rozdelené, ale majú smolu lebo sa narodili dnes. A dnes sa to neoplatí.

Človek ako bytosť je známy tým, že sa snaží v živote všetko uľahčiť. Dnes už nikto nikoho nepotrebuje. V návaloch zlosti často počujeme vetu ako: „Ja toho človeka nepotrebujem, poradím si aj bez neho!“ Dáme si klapky na oči a hrabeme ako škrečky. Snažíme sa robiť všetko možné a čo najlepšie, len aby sme nemuseli v živote priznať, že niekoho naozaj potrebujeme. To nie je hanba. Je to znak toho, že tu sme na tomto svete preto, aby sme si pomáhali a potrebovali sa. Nie aby sme do seba len narážali a ulice boli pestrejšie.

Život vo dvojici možno nie je najľahšou cestou, a chce to mať na to gule. Všetci predsa vieme akí naši partneri dokážu byť smiešni, leniví, sebeckí, miestami poriadne hlúpi a my tiež. Ale chvalabohu sme boli všetci stvorení na to, aby sme boli milovaní. Rómeo a Júlia síce mali snahu milovať sa bezbreho až do smrti, čo sa im v konečnom dôsledku podarilo. Ale ako toto, môže byť príkladom skutočnej lásky? Nestihli zistiť, čo znamená starať sa spoločne o domácnosť, vychovávať deti. Pocit ako jeden vedľa druhého starnete a nie ste pri tom sami… A ak niekto túži po dobrodružstve, žiadne nie je väčšie ako „be married“.

Beáta Šimurdová

http://zumag.ku.sk/new/?p=10456

Čerpané z: Dôležité.sk

december 03, 2009 19:01 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Jano
  Janodecember 04, 2009 14:12 popoludní

  Komentár: 

  a to na zalozenie rodiny tiez treba - alebo sa mylim?

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 05, 2009 00:25 dopoludnia

  Komentár: 

  Ale je fakt, ze ak chce clovek niekam zajst, tak musi urobit prvy krok. Bez toho to nejde. Clovek sice vidi rozne "preco nie" a ine katastroficke scenare, ale vtip je v tom - urobit ten prvy krok s doverou. Ked je zamer jasny a cisty, nemoze to dopadnut zle!

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 05, 2009 19:21 popoludní

  Komentár: 

  Konečne niekto, kto aspoň píše ako to ide a môže ísť a nehľadá výhovorky. Ste vyrovnaný, sebavedomý človek a to je super.
  Argument v komentároch - nemám peniaze - sa môže zdať rozumný, ale je to len a len výhovorka - teda strach zo zodpovednosti.
  V každom vzťahu dvoch ľudí majú obaja rovnakú zodpovednosť. Verte si a chváľte partnera a vždy sa mu poďakujte. Svoje chyby pozná a snaží sa ich pred vami ukryť, tak ho nekritizujte. A aj on sa naučí vás chváliť a tiež sa poďakuje. Všetci si o sebe myslíme, že sme najlepší a najdokonalejší aj keď niekedy pochybujeme.
  Hlavy hore, straste strach zo svojich pliec.
  Všetkým držím palce Anna s prezývkou Mikoláška

 

 

Top