Obrázok používateľa CEZ OKNO
WhatTheBleepDoWeKnow - CoMyJenVíme?!

Film představuje odklon od konvenčního “světonázoru”. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl – nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou tak v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvědčoval, že Země není středem vesmíru. Snímek vtáhne diváky do světa, kde je demonstrována kvantová nejistota, kde protagonistka aktivuje a prožívá neurologické procesy a změny způsobu vnímání – v tomto světě je všechno živé a každá myšlenka mění realitu.

Niekedy okolo 19. marca by sa DVD malo objaviť v slovenských novinových stánkoch. Cena bude 1,96 Euro, pozn. red.

Film dává prostor nekonvenčním závěrům moderních vědců a přináší je divákům. Nabízí “jiný” všeobecný pohled na realitu a na dosud málo zmapované území – vlastní vědomí člověka.

Co my jen víme!? je filmové zpracování nové filosofie, která vznikla na průsečíku tisíce let starých náboženství a nejnovějších vědeckých poznatků. Je unikátní svým tématem, svým žánrem (vědecko-filosofický dokument s fiktivním ilustrovaným příběhem) a také svým zpracováním (moderní počítačové triky, komiksová animace). Co my jen víme!? je filosofický film, jehož myšlenky pochopí i děti a ti, kteří filosofii nikdy nečetli.

Tématem reality, která se skrývá za tou, již akceptujeme jako normální, se zabývají i snímky Matrix (The Matrix – 1999, 2003 a 2003), Vanilkové nebe (Vanilla Sky – 2001) a Minority Report (2002). Ty ale využívají sci-fi příběhů, zatímco děj tohoto filmu je natolik “obyčejný”, že se mohl přihodit. Navíc jeho poznatky můžete v praxi ihned vyzkoušet a žít je.

CO MY JEN VÍME!? (What The Bleep Do We Know!?, USA 2004, 109 minut)

Režie WILLIAM ARNTZ | BETSY CHASSE | MARK VICENTE

Kostýmy RON LEAMON

Výprava NAVA

Zvuk TIM BOMB

Hudba CHRISTOPHER FRANKE

Kamera MARK VICENTE DAVID BRIDGES

Střih JONATHAN SHAW

Scénář WILLIAM ARNTZ | BETSY CHASSE | MATTHEW HOFFMAN

Produkce WILLIAM ARNTZ & BETSY CHASSE

Filmová upoutávka ZDE

Zdroj: whatthebleep.cz


Linky na FILM nájdete na tejto adrese.

február 18, 2009 16:53 popoludní

 

 

Top