Obrázok používateľa CEZ OKNO
Začíná sezóna umělých letních bouří - explozí

Dnes večer vytvořili klimouši nad Slovenskem první letošní typickou umělou letní bouři ve tvaru, který zde označuji jako "bouřkový koláč", nebo "hrnečku vař". Není to žádná novinka, nýbrž typická letní aktivita, kterou pozoruji již od počátku blogu...

Tato bouřková oblačnost vzniká z ničeho a šíří se do kruhu, který během desítek minut může dosáhnout průměru stovek kilometrů. Šíření připomíná výbuch. Na oblačnosti jsou patrné haarpové vlny a dva vyvýšené "komíny" - místa, kudy pod oblačnost proniká radiace sloužící k jejímu šlehání. Viz animace:


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/capitaneam

Letošní novinkou je, že bouře je navíc ještě odshora "ogrilována" radiací k zesílení srážek. Tato aktivita je viditelná pouze na nočním snímku jako jev, kterému zde říkám "zlatý třesk" na bouřkové oblačnosti.

Červená barva na nočním snímku představuje vysokou srážkovou oblačnost. Zlatá barva v legendě ke snímkům NM (noční snímky) vůbec neexistuje, takže je jasné, že zobrazuje umělý zásah do oblačnosti, nepochybně radiací, k aktivaci intenzívních srážek.

Cílem této umělé bouře jsou přívalové srážky a povodně. Co přesně dnes vytvořila na Slovensku, zatím nevím.

Tyto bouře velice dobře reagují na octování. Pokud meteorologové čili mluvčí klimoušů ohlásí, že plánují bouřky, sledujte satelitní snímky (viz odkazy na stránce blogu Radary a satelity) a když uvidíte, že se k vám blíží podobný bouřkový výbuch, neváhejte a zaoctujte, třeba velmi jednoduchými prostředky (ručník na šňůře, rozprašovač, vylití octa na rozpálenou silnici, atd.) Tím lokálně narušíte šíření bouřkového koláče a je možné, že se úplně zlikviduje - reakce této oblačnosti s octem se velmi rychle šíří.

Orgonet

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Súvisiace:

Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany


Autori: 
Sekcie: 
máj 02, 2013 23:58 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top