Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhada mise Apollo 20 (1)

Tiež občas zájdete na Wikipédiu? Posledná misia Apollo 17? Zabudnite!Měsíc, nejbližší kosmické těleso a přesto tak záhadné. Po druhé světové válce se minimálně u dvou mocností světa (USA a SSSR) masivním způsobem rozjíždí raketový program. Zvláštní shodou okolností jsou to ty mocnosti, které v podstatě vyhrály válku na Německem a společným dílem se podělily o veskrze velmi zajímavou kořist. Bez nadsázky lze říci, že to bylo právě Německo, které jako první stát na světě prolomil technologickou hráz raketového vývoje. Podle tajných a doposud těžko dostupných zdrojů z jakýchsi záhadných důvodů těsně před kapitulací varovalo obě dvě výše uvedené mocnosti před možným anektováním Měsíce v budoucnosti. Odkud brali zatčení němečtí pohlaváři taková odvážná prorocká slova? Ano, jistě se dá předpokládat, že jaksi tušili logický převod technického a duševního potenciálu právě do USA a SSSR (viz. Operace Paperclipe). Ale proč Měsíc? Na téma nacistické Německo – jejich raketová technologie a Měsíc svého času zveřejnil poměrně kontroverzní materiály vědec bulharského původu Vladimír Terziski. Věděli ke konci II. světové války nacističtí pohlaváři něco... něco co by měl vědět celý svět? V šedesátých letech USA a SSSR poměrně masivním způsobem rozjíždí kosmický program dobývání Měsíce. Civilizace je zaplavována masivními titulky o tom jak již velmi brzy bude možno využívat potenciálních surovin tohoto souputníka. Jenže !! Zhruba v polovině sedmdesátých let prakticky z ničeho nic bublina splaskla – žádné další lety, žádné projekty. Nastává hluboké vakuum, které trvá doposud. Mnoho investigativních novinářů a badatelů hledalo odpověď na to co se stalo. Hypotézy a různé více či méně odvážné teorie střídaly jedna druhou. Až se stalo něco velmi, velmi podivného. Kdosi na známý YouTube doručil sérii vysoce podezřelých a fascinujících videí údajně pocházejí z přísně utajovaných materiálu NASA týkající se jedné kosmické expedice v sedmdesátých letech 20. stol. – expedice "Apollo 20"!!
Vzrušení vzbudil především zhruba šesti minutový záznam (který vypadá jako digitální převod z filmu, který bychom mohli identifikovat jako stopáž z mise „Apolla 20“). Tento film byl jako první uvolněn právě na You Tube. Velmi rychle vyvolal vysoce bouřlivé reakce především příznivců z řad ufologie prakticky po celém světě. Stopáž se podle obsahu dialogu mezi osádkou a řídícím střediskem „Vanderberg 20“ týká kosmické mise „Apollo 20“.

Je tu ale jeden závažný problém...

Pokud mám správné informace poslední řízená tzv. přistávací kosmická mise na Měsíc byla definována „Apollem 17“ a uskutečnila se v prosinci roku 1972 přičemž mise „Apollo 20“ byla oficiálně zrušená již v roce 1970 !!! Otázka, která je nyní jistě na místě zní: Proč...

Pokud uvolněný materiál není podvrh nebo nějaký dobře zpracovaný padělek, což pochopitelně v žádném případě nelze vyloučit (bohužel osobně mám takové tušení, že to z naší pozice těžko kdy zjistíme) pak je předmět utajení více jak logický. Hypoteticky řečeno mise „Apollo 20“ měla za úkol detailním způsobem prozkoumat havarovaný objekt umělého původu včetně přilehlého okolí. Objekt zřetelně vykazuje rysy mimozemské technologie. Je možné, že zatím pro nás tato teoretická kosmická mise byla prvním článkem, který spustil řetězec tajuplných událostí, jež měly na vždy zůstat utajené před veřejností?? Je možné, že tato expedice objevila cosi (a nebo byla začátkem konfrontace s čímsi) co donutilo Američany a Rusy vycouvat ze zóny zvané Měsíc?

Ale naše předpokládaná stopáž mise „Apollo 20“ není zdaleka jediným materiálem, který byl před nedávnem zveřejněn. Mimo to existuje fotografický materiál jakéhosi podezřelého objektu jež leží na povrchu odvrácené strany Měsíce. Jde o snímky následujících oficiálních označení: AS20 – 1020, AS20 – 1022 a AS20 – FWD – 7250

Padělek a nebo neuvěřitelná skutečnost?

Podívejme se tedy podrobněji na samotné video. Hned v úvodu vidíme dvě loga (jde zřejmě o logo námi předpokládané mise a je vidět i logo s odkazem na misi Apollo 11). První část snímku se ukazuje jako silně neslučitelná s předmětem problematiky. Zato druhá část matriálu se zase jeví jako silně zajímavá přičemž podává informace z povrchu Měsíce. Již zcela laickým pohledem je zřejmé, že video je editací přinejmenším dvou scén.

Podle kartotéčního lístku YouTube se podařilo identifikovat člověka, který na jmenovaný server výše uvedený materiál uložil. Je jím muž, kterému by mělo být něco kolem 76 let bydlícím ve Rwandě. Tento člověk (a nebo ať už je to kdokoliv jiný) přiložil k video materiálu následující poznámku: „Mise Apollo 20“ odstartovala 16 srpna 1976. Cílem byla oblast Měsíce známá jako „ISZAK D“ jihozápadně od kráteru Delporte. Tuto misi tvořila rusko – americká posádka s tímto jmenovitým osazením: kapitán dr. William Rutledge CDR – bývalý vědecký pracovník „Bellových Laboratoří“, dr. Leona Snyderová CSP – pracovník „Bellových Laboratoří“ a Alexej Leonov – sovětský kosmonaut, který se o rok dřve zúčastnil společného projektu „Sojuz – Apollo“.

Velmi zajímavé jsou ovšem následující informace týkající se záhadného zřejmě kosmického plavidla:

„... specifický objekt je velmi starý. Odbornou analýzou je zjištěno, že se jeho stáří pohybuje kolem 1,5 miliard let. Krátery po dopadech meteoritu a kopce prachu na jeho povrchu jsou více jak výmluvné. Jsou zaznamenány indicie o tom, že plavidlo bylo prozkoumáno ještě dříve než člověk vstoupil na povrch měsíce.“

Na základě výše uvedených skutečností se nabízí velmi znepokojující úvaha. Je možné, že někde v Africe (v ústraní před nepohodlným zájmem) existuje bývalý americký a nebo ruský vědec, který byl nějakým způsobem zasvěcen do problematiky klasifikované a přísně tajné mise „Apollo 20“? Na základě další neuvěřitelných událostí se ukazuje, že video týkající se předmětného kosmického artefaktu na povrchu Měsíce je součástí většího filmového materiálu jehož první část se nazývá velmi příhodně „The City“ („Město“). Milí přátelé jak uvidíte po shlédnutí níže uvedené videové sekvence je tento název velmi příhodný.

Nejsem nijak valný fotograf, ani expert na speciální efekty a ani odborník na informatiku. Také nejsem rozhodně v pozici, kdy bych mohl říci nějaké fundované závěry týkající tolik evokující filmové stopáže. Když všechno toto pominu je velmi zajímavá jistá skutečnost. Jde o to, že onen cizí objekt, který je tak zřetelně vidět na předmětném videosnímku (tato interesující stopáž bude také součástí druhého dílu našeho seriálu) je svým tvarem zcela jednoznačně velmi podobný objektu, který je zřetelný na snímcích, které uskutečnila zcela americké kosmická mise – „Apollo 15“.

Doutníkový objekt leží hned vedle kráteru šikmo nakloněný přičemž tento blíže neidentifikovatelný objekt vrhá stín na povrch Měsíce. Viditelná zónu povrchu Měsíce na videích je velmi podobná viditelné oblasti na oficiálních fotografiích NASA od „Apolla 15“.

Neidentifikovatelný objekt se nachází dle přesného zaměření na těchto geografických koordinátách:

- 10 stupňů severní šířky

- 117,5 stupňů východní délky (jde o oblast na odvrácené straně Měsíce která se nachází jihozápadně od kráteru Delporte a severně od lokality Izsak.

Je ověřeno, že předmětné foto lze získat přes „Lunární a planetární Institut“, který se nachází v Houstonu. Jde o výzkumný ústav, který poskytuje podpůrné služby NASA a je tvůrcem materiálu „Lunar Image Atlas“. Jde o fotografický materiál pod označením AS15-P-9630 a AS15-P-9625, viz. foto výše. Tyto fotografie byly realizovány v roce 1971 v rámci mise „Apollo 15“ v průběhu revolučního obletu číslo 38 z výšky 117 kilometrů. Obě originální fotografie mají tyto rozměry: šířka obrazu 45,24 palce a výška obrazu 4,5 palce. Barva foto je černo bílá. Pakliže se soustředíte na střed materiálu a posunete se mírně doprava objevíte tajemný objekt.
Je možné připustit scénář, který nám říká, že v roce 1971 v průběhu mise „Apollo 15“ byl v průběhu 38 obletu nafocen zcela zásadní materiál na kterém je zjevně patrná cizorodá technologie ohromujících rozměrů? Je možné, že následná laboratorní analýza v střediscích NASA tyto skutečnosti potvrdila a vytvořila tak podnět k tajné mezinárodní expedici „Apollo 20“ která se zrealizovala v o pět let později v roce 1976 a která měla za úkol prozkoumat tento artefakt včetně další zřejmě souvisejících podivuhodných anomálií?

Odpovědi na tyto otázky přinese příští díl včetně unikátního filmového záběru havarovaného kosmického artefaktu.

Zdroj: Matrix-2001.cz


Sekcie: 
máj 09, 2008 02:16 dopoludnia

 

 

Top