Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhada mise Apollo 20 (7)

William Rutledge vystupující na internetové síti pod pseudonymem „retiredafb“ zveřejnil to co sliboval a avizoval. Jde o dva videosnímky na kterých je velmi zřetelným způsobem natočena bytost, kterou měla posádka tolik diskutované a zatím nejasné mise „Apollo 20“ nalézt v havarovaném kosmickém objektu. Matrix-2001 vám exkluzivně přináší obě dvě videa, které jsou aktuálně k dispozici. Nachází se na jiném internetovém zdroji (doposud šlo tradičně o You Tube). Jak jsem zjistil Rutledge sem přenesl i ostatní svá videa (poté co byla kýmsi na You Tube zlikvidována). Na tomto novém zdroji je možnost všechna prezentovaná videa i privátně stáhnout. Chci upozornit, že zveřejněním proklamovaných videí se kauza ohledně Apollo 20 přesouvá do zcela nové kvalitativní roviny. Po prostudování obou snímků na kterých je vidět humanoidní bytost ženského pohlaví velmi malého vzrůstu v mumifikovaném stavu jsem osobně přesvědčen o pravosti prezentovaného materiálu – je to samozřejmě čistě intuitivní záležitost.Bytost vykazuje výrazné mongoloidní znaky, ale zřetelné jsou i negroidní rysy (především co se rtů týče), zvláštní pozornost pak zasluhují obrovská víčka částečně protažená do stran obličeje a výstupek na čele v místě třetího oka. Osobně jsem přesvědčen, že nejde o mimozemskou bytost nýbrž o zástupce pravěké pozemské rasy z prostředí naší planety. (Havarovaný objekt má být 1miliardu let starý). V této reportáži vám tedy mimo uvedených a dle mého názoru skutečně exkluzivních snímků zprostředkuji aktualizace starších videí na téma „Apollo 20“ a vrátíme se k některým aspektům jejich údajného tvůrce pana Williama Rutledge. V blízké době se pak budeme věnovat podrobněji záležitostem „Madony“ – tak se jmenuje nalezená bytost. A ještě jedna prosba na závěr. Byl bych velmi rád, kdyby se k této záležitosti rozvinula živá diskuse a proto budu vděčný za vaše komentáře, názory i postřehy.

Na téma mise „Apolla 20“ a muže jež stojí v pozadí celé kauzy – Williama Rutledge toho bylo sděleno již velmi mnoho. Přesto by bylo dobré upozornit na některé specifické prvky našeho případu. Za popularizaci mnohých informací s tímto případem spojených stoj poměrně známý italský novinář, publicista a badatel Luca Scantamburlo. Ten již od května roku 2007 udržoval písemný kontakt s Williamem Rutledge alias „retiredafb“, který o sobě prohlašuje, že byl dobrovolníkem, který se přihlásil k Projektu „MOL – Gemini (nakonec však nebyl vybrán). Podle jeho slov jde také o bývalého zkušebního pilota, který vystřídal poměrně velké množství různých vojenských letounů.

Jde o čestného člověka? Nebo jde o agenta nějaké tajné služby, který má za úkol zdiskreditovat některé aspekty týkající se Mise Apollo a Měsíce? Kdo stojí za tímto jménem? Jde skutečně o bývalého zkušebního pilota? Kde se nachází pravdivé jádro této kauzy?

Výzkum italského novináře potvrzuje, že by Rutledge narozený v roce 1930 v Belgii mohl skutečně být bývalým zkušebním pilotem. Byl zaměstnancem takových firem jako je Avro, Chance Vought a pracoval v USAF. Podle jeho svědectví se účastnil projektu „KH-11“. Od dubna roku 2007 zveřejnil na internetové síti celkem 13 videí a velké množství fotografického materiálu týkající se kontroverzní mise „Apollo 20“ která se měla uskutečnit v roce 1976. Sám později 4 videa odstranil. Nakonec však z You Tube byla odstraněna skoro všechny tyto materiály. Později se však objevili na jiném internetovém zdroji – www.revver.com

Hlavní informační osa, kterou se snaží Rutledge předložit má zhruba tento scénář:

1) Mise Apollo 15 a Apollo 17 při snímkování měsíčního povrchu objevuje v oblasti Yszak nedaleko kráteru Delporte podezřelý objektu doutníkového tvaru
2) Několik let trvající detailní analýza foto materiálu potvrzuje přítomnost umělého (zřejmě havarovaného tělesa) obřích rozměrů.
3) Je rozhodnuto vyslat na Měsíc k detailnímu průzkumu utajovanou mezinárodní rusko – americkou kosmickou expedici (zřejmě bylo výhodné v období studené války do projektu zapojit i tehdy druhou raketovou velmoc z důvodu oboustranného utajení – Rusům by stejně jednostranná akce neušla pozornosti)
4) Generální testování společné mise probíhá v rámci veřejného projektu Sojuz – Apollo v roce 1975
5) O rok později tedy v roce 1976 se za přísných bezpečnostních opatření vydává k Měsíci utajená pilotovaná mezinárodní mise Apollo 20
6) Členové posádky objevují na měsíčním povrchu množství ruin umělého i jiných artefaktů umělého původu a provádí průzkum neznámého umělého objektu
7) Během tohoto průzkumu objevují „sarkofág“ s mumifikovaným tělem neznámé bytosti, která později vešla ve známost jako „Madona“. Bytost je dopravena na Zem kde je dále zkoumána

Takže je třeba odpovědět na kardinální otázku: „Je možné materiálům a informacím Williama Rutledgeho věřit?“ Čtenářská laická obec je rozdělena do dvou táborů s protichůdnými názory. Jenže jak ukazují poslední materiály jiného badatele – Richarda Hoaglanda (viď jeho aktuálny rozhovor, pozn. red.) je NASA přinejmenším velmi pofiderní instituce a rozhodně není radno věřit všem informacím, které vysílá do okolního prostředí. Mnohé může napovědět následující úryvek, který pochází z tzv. „Brookingské zprávy“ z roku 1960. Celý materiál byl na zakázku zpracován „Brookings Institucí“ se sídlem v New Yorku. Kompletní zpráva pak byla představena některým zástupcům z „Výboru pro vědu a astronautiku v USA.

A nyní avízovaný úryvek:

„Historické a empirické studie chování obyvatel, která jsou postavena před dramatické a neznámé události a nebo sociální tlaky přináší jednoznačné výsledky. Taková studia mohou být východiskem pro programy, který by pomohly nalézt cesty utlumení negativních dopadů spojených s jakýmkoliv radikálním objevem, který je v rozporu s globálně implementovaným vzorovým světonázorem. Naskýtá se také otázka zda by nebylo za jistých okolností lepší (alespoň po určitou dobu) jistá kategorizovaná fakta před skrýt a tím předejít negativním a zřejmě i rozsáhlým dopadům na veřejnost…“

Kauza, kterou nám postupným způsobem William Rutledge předkládá je skutečně nesmírně komplikovanou záležitostí. Paralelně vedle sebe nese znaky více či méně zřejmých nejasností ba dokonce snad i padělků a na straně druhé zase prezentuje fakta, která jsou skutečně ověřitelná a pravdivá a nebo přinejmenším přísně logická. Je to jako s onou známou hrou na „kočku a myš“,ale je to skutečně všechno jen pouhá hra? Osobně jsem přesvědčen o tom, že jde o mnohem komplikovanější záležitost než se nám na první pohled zdá. Konečně i za objektivním padělkem se může nacházet velmi důležitá v něm skrytá důležitá informace. Konkrétním příkladem může být jedno z prvních videí, které se na internetové scéně objevilo.

Jde o materiál z povrchu Měsíce na kterém jsou patrné ruiny zřetelně umělého původu. Tento snímek vešel ve známost pod názvem „Město“. Jenže po určité době se zjistilo, že jde s největší pravděpodobností o padělek. Pakliže detailně prozkoumáte fotografické materiály s kódovým označením: AS17-134-20437 a AS17-145-22163, které lze například nalézt v internetovém fotografickém atlasu prezentující mise Apollo zjistíme, že matrice krajiny v jistých záběrech kamery pochází z materiálů mise „Apollo17“ a nejde o oblast Iszak, ale o lokalitu Taurus – Littrow (20 stupeň, 9 minuta a 55 vteřina severní šířky – 30 stupeň 45 minuta a 57 vteřina východní délky), kde 11. prosince 1972 Apollo 17 přistálo.

Ale pozor !! Existuje jistá možnost, že tento evidentní padělek je v podstatě jakýmsi „trojským koněm“, který představuje záchytný bod kam soustředit pozornost ohledně konkrétních měsíčních anomálií. Ovšem podstatně závažnějším problémem (který má dle mého názoru hodně daleko do padělku) je kauza údajného havarovaného objektu, který by měl být umělého původu. Pakliže to co uvidíte následujících materiálech je skutečně pravda (a věřím, že se to dříve či později prokáže) – pak máme před sebou totálně průlomovou skutečnost. Konečně jak jsem již avizoval budu zvědav na vaše postřehy a názory.

1) Záběry z lunárního modulu „LM-15“ během poslední fáze příprav před sestupem. Modul přelétává krátery Ciolkovski, Fermi, Delporte a Lukte aby sestoupil na měsíční povrch nedaleko kráteru Yzsak. Neznámá kosmická loď o délce zhruba 4 kilometry je mírně nakloněná k jedné straně.

2) Prezentace fotografií, které měl těsně před sestupem u kráteru Yzsak vyhotovit člen mise Apollo 20 Alexej Leonov

3) CSM 16mm film, který byl pořízen čočkou AGC dalším účastníkem mise Apollo 20 Leonou Snyderovou. Během filmu byly použity celkem čtyři různé rychlosti. Místo přistání je viditelné pravé dolní části během prvního pohledu na měsíční povrch.© 2008 Jaroslav Chvátal

© 2008 www.revver.com

Zdroj: Matrix-2001.cz


Sekcie: 
september 10, 2008 19:52 popoludní
 • krát komentár

15 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Miro M.
  Miro M.február 21, 2009 18:27 popoludní

  Komentár: 

  Na videu c2 je jasne ze ide o podvrch.Osoba s kamerou pohibuje ako je to pri pozemskej pritazlivosti a nie ako na mesiaci.

 2. Obrázok používateľa pap
  papmarec 05, 2009 15:47 popoludní

  Komentár: 

  Mám rád záhady, tuším, že se vše záměrně nedovíme, ale že by někdo soudný přenesl organismus do modulu a tam s ním manipuloval bez jakékoliv ochrany, degraduje tento příběh na 99,99% podvrh. Vzpomeňte na Indiány po kontaktu s Evropany a naopak.

 3. Obrázok používateľa Imrich
  Imrichseptember 05, 2009 12:37 popoludní

  Komentár: 

  Ano je zarážející, že někdo soudný provádí manipulaci s biologickým materiálem neznámého původu bez ochrany. Nicméně nechápu proč ten, kdo si dal nemalou práci s tímto údajným podvrhem, nezohlednil takovou samozřejmost jako je manipulace v ochraných prostředcích. Právě toto zarážející chování údajného padělatele mě naopak přivádí k myšlence, že to vůbec nemusí být padělek. No zjednodušeně: Pokud strávím stovky ne li tisíce hodin výrobou padělku, tak si prostě nějaké ty rukavice na manipulaci koupím. Jenomže v šedesátýh letech třeba v kosmickém modulu prostě ty ochranné pomůcky po ruce nebyly. Ostatně si myslím, že pokud Madonnu už do moulu naložili, tak milé kosmonauty po návratu na zem čekala karanténa a taková spousta vyšetření, že bych nechtěl bý na jejich místě. Takže mě právě takváto lajdáckost přivádí na myšlenku, že se o padělek téměř jistě nejedná.

 4. Obrázok používateľa Danny
  Dannyfebruár 07, 2010 17:16 popoludní

  Komentár: 

  Podle mě je to podrvch, protože na tom videu je jasný, že je tam normální gravitace. A v modulu není normální gravitace jako na Zemi, nebo jo?

 5. Obrázok používateľa rebel
  rebeljúl 06, 2010 10:05 dopoludnia

  Komentár: 

  Plně souhlasím s kolegou, zaráží mě, že kosmonauti nepoužili aspoň "mafiánské pytle" při styku s neznámou mrtvolou, potažmo i kdyby je neměli, proč si neponechali skafandry v plné výbavě ( myslím rukavice, průzory, atd..)? Na druhou stranu, když je tolik materiálů okolo Mony Lisy, proč nevidíme záznam ze zásahu vyzvednutí "mrtvoly"? Taková akce bývá monitorována, fotky z havarované lodi se "zatím" také neobjevili... Otázek v tomto případě bude více než důkazů. Nepřekvapuje mě, že NASA dělá mrtvého brouka, je to její náplní mystifikovat obyvatelstvo. Dokážete si představit,jaký by nastal chaos kdyby přiznala kontakt s cizí civilizací? Pád náboženství, technologií, burzy a hlavně naší bezpečnosti. A je na to naše společnost vůbec připravena? Známý fyzik Stephan Hawkin tvrdí, že nejsem ve vesmíru sami, vesmír má nejméně 100 miliard planet a na žádné není další život? Dle jeho názoru, bychom měli monitorovat aktivity "cizinců", ale je nekontaktovat, dopadli bychom jako Indiáni po objevení Ameriky... Zatím se všichni shodneme, že existenci UFO nemůžeme potvrdit, natož vyvrátit...

 6. Obrázok používateľa Patris
  Patrisjúl 23, 2009 16:24 popoludní

  Komentár: 

  Ahoj ja si osobne neviem co mysliet aa je to fakt zahada okolo toho a nechapem co natom taja? ved az by to nebol podvrh tak mozu skumat tu danu technologiu a vyuzit to v prospech ludstva sa musim smiat :D:D lebo aky sme ubohy a primitivny ved az to neni mozne sak dnes uz 40 vyrocie vstupu na mesiac a furt sa nic moc nezmenilo ziadne cestovanie vesmirom a tak podla mna zato moze politika a ludska hlupost co nas tu drzi a ta lahostajnost k vedomostiam a tajomstvam vesmiru a pochopenia ho ak si zasluzime zostat a zhnyt na tejto zaostalej planete tak prosiim ale duufam ze sme taky neni aa ze jedneho dna sa odtrhneme od dojnej kravy menom zem predsa len uz by nebolo nacase? no ale odskocil som :D proste je to zaujimave co este nevieme a co este mozme zistit o nas a hlbsiu podstatu zivota zatial v bliskom vesmire...

 7. Obrázok používateľa Gigahertz
  Gigahertznovember 11, 2009 15:35 popoludní

  Komentár: 

  Bolo by hlupe a sebecke mysliet si ze sme v tom nekonecnom priestore vesmiru sami...
  Zabery vyzeraju byt pravdive a realne sa da povedat ze vyprava Apollo 20 aj skutocne bola uskutocnena. Ved nakoniec USA a tie jej "super"tajne organizacie Majestic12, Area51 ci statna CIA, NSA, FBI a i.od vojny len zatajuju, klamu do oci a balamutia obycajnych ludi...Tvaria sa akoby oni boli panmi celeho sveta a zastupovali zaujmy zvysku celeho ludstva! Pricom toto zatajovanie obhajuju len tym trapnym vyrokom, ze by skutocne poznanie sposobilo "vseobecnu paniku"na Zemi. Keby sa priebezne zverejnovali zistene a objavovane fakty tak sme o min.100 rokov technologicky popredu. Nepotrebovali by sme zastarale chemicke pohonne raketove systemy, ale nemiesto nich by sme mohli vyuzivat motory na antigravitacnom principe, ci minimalne uz davno vynajdenu technologiu pohonu aut na vodu. Zivotne prostredie by bolo cistejsie a existovali by uz zakladne na masiaci a snad aj na Marse. Ale pre sebeckost a tuzbu po pocite, ze je niekto nad vecou lebo vie ci vlastni nieco co ini nevedia, technologicky vyvoj postupuje len velmi pomaly.
  Este spat k tomu vydeu: Stroskotana lod vyzera skutocne, je vydiet ze tie ornamenty na jej povrchu su vytvorene mysliacimi bytostami a je velmi zaujimave ze odhadovany vek lode je 1,5 miliardy rokov!
  Ked bola niektora civilizacia schopna zostrojit 4km mohutne vesmirne plavidlo pred 1,5mld rokov, tak na akej technologickej urovni su asi dnes??? Ved v roku 1800n.l. si bolo asi tazke co i len predstavit ze za 200 rokov bude clovek jazdit v modernych autach, lietat v niekolko tonovych lietadlach, bude sa spajat mobilnym telefonom s miestami na celom svete ci nedajboze stat na Mesiaci...
  Preto je aj dnes si tazke predstavit coho vsetkeho su schopne cudzie civilizacie, ktore su vo vyvoji v predstihu o 1000...1mil. ci 1mld rokov.
  Vkazdom pripade je velmi zaujimave spoznat ich a spoznavat ich tech.vedomosti, kulturu ci umenie...tak nam ostava len pevne verit ze to zname slov.spojenie "zatlkat, zatlkat a zatlkat" uz coskoro prestane platit a ocakavana pravda vyjde najavo...

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 20, 2010 22:10 popoludní

  Komentár: 

  Jak tady někdo dotazuje -Kam by taková civilizace, která se vyvinula pro výrobu 4 km obrovských lodí se mohla dnes dostat? Odpověď - nikam. Pokud ta civilizace byla opravdu v pohodě, určitě by neváhala vyzvednout si tu loď z Měsíce včetně zahynulé posádky. Naopak - ta havárie s nevyzvednutou lodí a posádkou svědčí o tragédii, která postihla celou tehdejší civilizaci... Pokud to tedy je s apol. 20 pravda.

 9. Obrázok používateľa Brano
  Branoapríl 05, 2010 21:35 popoludní

  Komentár: 

  Hoci som toho názoru, že nie sme jediné inteligentné tvory vo vesmíre a mimozemské civilizácie určite navštívili našu Zem, autori týchto videí chceli len ohúriť verejnosť, prípadne zarobiť pri predaji. Tu sú dôvody, ktoré hovoria o podvrhu:

  1) Tvar a "ozdoby" na povrchu korábu. Tvorcovia sa pravdepodobne inšpirovali Spielbergovými Hviezdnymi vojnami alebo Startrekom.
  2) Výskum "Venuše" bez ochranných skafandrov... Tak to je naozaj dosť podcenená skutočnosť. Autorom podvrhu asi nehovoria nič pojmy: karanténa, sterilita, biosafety, biohazard, či BSL4.
  3) Autori chceli vyvolať ilúziu, že sa jedná o haváriu niekoľko sto- ba dokonca tisícročí starú. "Koráb" je zaprášený od dopadu mnohých drobných asteroidov a vesmírneho prachu... Naopak nájdená "bytosť" je neporušená, nie sú prítomné znaky biologického rozpadu. Moji oponenti určite budú namietať, že rozklad je možný len za prítomnosti mikroorganizmov. To je síce pravda, ale telo nevykazuje ani žiadne známky DEHYDRATÁCIE. Voda obsiahnutá v tkanivách by sa v v bezatmosverickom prostredí Mesiaca musela bleskurýchle "VYPARIŤ". Toto je hlavný dôvod, prečo ide o jednoznačný PODVRH. Bohužiaľ...

 10. Obrázok používateľa fefe
  fefeapríl 16, 2010 18:18 popoludní

  Komentár: 

  ...proč je tendence takové věci tajit je nasnadě. Jestli 1.5 miliardy let zpátky byla inteligence na měsíci, tak Hospodin je nejspíše nějaký měsíčňan osídlující zemi, a my všichni jsme jejich experiment, kříženci lidoopů a civilizace z vesmíru. V křesťansky smíšlícím světě je to nepřijatelný fakt, musí nám stačit, že církev povolila, že země je kulatá a obíhá kolem slunce.... :D

 11. Stránky

 

 

Top