Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhadná záře nad Ruskem (+VIDEO)

Někteří obyvatelé ruského města na Urale zažili strašidelnou noc. Oblohu nad jejich městem totiž z neznámých příčin ozářil na 11 sekund podivný výbuch. Snímky zaznamenané palubní kamerou instalovanou v autě, vyvolaly zděšení a spekulace. Ruská média o incidentu mlčí, a proto se začali na sociálních sítích šířit různé teorie. Následně se objevily i další videa, která událost potvrdily.

Světelná erupce se odehrála 14. listopadu 2014 nedaleko Jekatěrinburgu a podezřelé je, že podle očitých svědků nebyla doprovázena žádným zvukem.

"Na pár okamžiků se večerní obloha proměnila v oslňující den a pak znovu zčernala," řekl pro Siberian Times očitý svědek. Řidič auta, který záři zaznamenal, video zveřejnil, aby mu ostatní pomohli zjistit, o co šlo, informoval deník Daily Mail.


VIDEO nájdete na tejto adrese


Záhadnou záři natočili na video i ruští teenageři na své mobilní telefony. Meteorologové však nevěděli určit původ úkazu a tak zůstává záře na noční obloze vděčným předmětem konspiračních teorií.

Mnozí tento úkaz začali dávat do souvislosti s pádem meteoritů, které v této uralské oblasti již byly zaznamenány. Ruské úřady tvrdí, že nebyly dokumentovány žádné úrazy ani úmrtí. Nejpravděpodobnější je však teorie, že šlo o záblesk z vojenského cvičení, které se konalo v dané oblasti.

Článek podléhá licenci ›› Creative Commons 3.0

Zdroj: http://www.tajemstvi.eu/


Súvisiace:

PRAVDA O METEORECH
http://vimeo.com/62186408


november 25, 2014 23:06 popoludní

 

 

Top