Obrázok používateľa CEZ OKNO
ZAKÁZANÁ HISTÓRIA III.: Skúmanie „väčšej starovekosti“ civilizácie 4

Zatiaľ čo teória kontinentálneho posunu predpokladá extrémne pomalý a stály pohyb zemských más počas mnohých stoviek miliónov rokov, existuje množstvo dôkazov, že povrch Zeme sa rapídne a násilne zmenil v nedávnej prehistórii. Veľké náhle vyhynutie cicavcov a rastlín sa uskutočnilo na planéte niekedy okolo konca poslednej doby ľadovej, pred asi 12.000 rokmi.


Stovky druhov cicavcov a rastlín zmizli z povrchu Zeme, mnohé z kostier boli na celom svete hnané povodňou do hlbokých jaskýň a hromád spálenísk. Moderná veda nebola schopná adekvátne vysvetliť túto udalosť, a nebola ochotná zvážiť to, čo sa zdalo byť zrejmým na základe dôkazov.

D. S. Allan a J. B. Delair, v diele "Kataklyzma! Závažný dôkaz o kozmickej katastrofe v roku 9 500 pred Kristom" (http://www.amazon.com/Cataclysm-Compelling-Evidence-Cosmic-Catastrophe/d....), nahromadili obrovské množstvo známych dôkazov potvrdzujúcich legendy o povodni/požiari, uložených v mytologických záznamoch sveta.
 
Ak prestaneme veriť záznamom o prehistórii v učebniciach, Allan a Delair vyplnia túto prázdnotu presvedčivým spôsobom, nahradiac náuky, ktoré zahŕňajú extrémne pomalé pohyby ľadu (o ktorých sa predpokladá, že zapríčinili veľké vyhynutie) s tým, čo sa zdá byť, po posúdení dôkazov na celom svete, neobyčajnou pohromou, ktorá potopila zemské masy a roztrhla zemskú kôru.

Mnoho dôkazov smeruje do južnej Ázie. Záznamy nahromadené švédskou prieskumnou loďou Albatross v roku 1947 odhaľujú rozsiahlu planinu stvrdnutej lávy najmenej niekoľko sto míľ juhovýchodne od Srí Lanky. Láva, dôkaz strašnej prietrže v zemskej kôre, vypĺňa väčšinu z teraz potopených údolí, ktoré tam kedysi existovali.

Nesmierna erupcia, ktorá vyvrhla lávu, sa možno zhodovala s pádom Wallaceho Južného Kontinentu (aka Kumari Kandam), pre ktorý existuje mnoho zoologických a botanických dôkazov, ktoré poskytujú takej zemskej mase novú datáciu, podľa Allana a Delaira, nie 180 miliónov rokov, ktoré mu ortodoxne pripisujú.
 
Stratené mestá zálivu Cambay možno stretol podobný osud, v tom istom čase alebo ako následok nestabilných tektonických podmienok vyplývajúcich z počiatočného narušenia – snáď asteroid alebo premiestnenie zemskej kôry – ktoré spôsobilo nedávne vyhynutie a zničenie starovekých miest.

Medzi pokladmi dôkazov skompilovanými ranými geológmi a oživenými prostredníctvom Allana a Delaireho sú ázijské jaskyne naplnené kostrami rôznych druhov nedávnych prehistorických zvierat z celého sveta.
 
Tieto hromady mohli byť zahnané do ich konečných miest oddychu len rozsiahlym množstvom vody pohybujúcej sa zemeguľou. Vo svetle diela Allana a Delaireho je možné interpretovať ďalší taký dôkaz ako Dákhinský trap (India), rozsiahlu trojuholníkovú planinu lávy niekoľko tisíc stôp hrubú, pokrývajúcu 250 000 štvorcových míľ, a indo-gangské koryto, gigantickú trhlinu v povrchu Zeme, rozprestierajúcu sa od Sumatry cez Indiu po Perzský záliv, ako kataklyzmu, ktorá roztrhla zemskú kôru, potopila rôzne zemské masy a spôsobila veľké vyhynutie.

Iné šteklivé fragmenty neobvyklých dôkazov navrhujú prenikavú, ak nie pokročilú námornú alebo dokonca leteckú kultúru, ktorá kedysi existovala v starovekej Indii – napríklad identická povaha písma údolia Indu s tým, ktoré sa našlo na Veľkonočnom ostrove na druhej strane Tichého oceánu.
 
Počiatočné správy predpokladajú, že by sa malo poznamenať, že písmo nájdené nedávno v zálive Cambay sa podobá na písmo z údolia Indu.

Podľa určitých juhoindických výskumníkov sú nerozlúštiteľné písma v proto-tamilskom jazyku, ktoré spojili kultúru vzdialeného Veľkonočného ostrova a jeho slávne megalitické sochy so starovekou južnou Indiou, Kumari Kandam – myšlienka, ktorá sa ozývala v učení obyvateľov Veľkonočných ostrovov o stratenom kontinente na Západe, z ktorého ich ľud pochádzal.

S nedávnym príchodom podmorskej archeológie sa prepisujú záznamy z minulosti. Je potrebné robiť viac výskumov, ako aj viac expedícií do zradných vôd a hĺbok svetových oceánov. Viac než kedykoľvek predtým sa učebnicové scenáre prehistórie potápajú pod svojou vlastnou váhou, zatiaľ čo scény slávnejšej minulosti vystupujú na povrch prostredníctvom akustických obrazov.

Predchádzajúce je úvodom, tie obrazy zaujímajú nielen samotných akademikov, ale všetkých, ktorí by chceli rozriešiť mystérium ľudského pôvodu.

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

J. D. Kenyon

2005

http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Pôvod ľudstva
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/povod-ludstva


Autori: 
máj 18, 2014 13:46 popoludní

 

 

Top