Obrázok používateľa CEZ OKNO
ZAKÁZANÁ HISTÓRIA III.: Skúmanie „väčšej starovekosti“ civilizácie 7 - TAJOMSTVÁ ČERVENEJ PYRAMÍDY

Zvyčajne pripisovaná faraónovi štvrtej dynastie Snefruovi, Červená Pyramída z Dahšúru je súčasťou vojenskej oblasti a bola až donedávna pre verejnosť uzavretá.

TAJOMSTVÁ ČERVENEJ PYRAMÍDY

Takmer rovnaká v celkovom objeme ako Veľká Pyramída (pripisovaná synovi Snefruho, Cheopsovi), Červená pyramída (nazvaná takto kvôli svojmu ružovému granitu) sa zvažuje trochu miernejšie. Teraz celkom prístupne ponúka návštevníkom príležitosť vyliezť na strmé schodisko na severnej strane a potom zostúpiť 138 schodov zvažujúcou sa chodbou k prvej z dvoch sedlových komôr, ktoré, hoci sú horizontálne, ponášajú sa na galériu vo Veľkej pyramíde.

Na konci druhej komory sú drevené schody, ktoré poskytlo Egyptské oddelenie starožitností, vedúce k tretej sedlovej komore, ktorá, dvíhajúc sa do výšky päťdesiat stôp (15,2 metra, pozn. red.), je v pravom uhle k prvým dvom.
 
Stojac na drevenom balkóne, návštevník sa môže pozerať dolu do akéhosi druhu priekopy, obklopenej hromadou opracovaných kameňov. V Červenej pyramíde sa nikdy nenašla žiadna známka pohrebu akéhokoľvek druhu.

Keď sa autor tohto článku prvýkrát pozrel na to miesto, niekoľko bodov sa zdalo byť zrejmými. Kamene v priekope boli jasne odlišného druhu od tých, ktoré mali hore uvedenú štruktúru. Okrem toho, zatiaľ čo pyramída bola postavená s veľkou presnosťou, usporiadanie priekopy bolo chaotické.
 
A hoci dokonca boli kamene bezpochyby otesané umelo, ich kraje boli zaoblené spôsobom, ktorý predpokladal zvetranie vodou. Poznamenal som Westovi, že miesto musí byť súčasťou oveľa staršieho náleziska, nad ktorým bola Červená pyramída postavená. Možno na pripomenutie posvätného miesta. Nech už bolo zvetrávanie akékoľvek, jasne bolo zastavené prostredníctvom kryjúcej pyramídy. Pri vykonávaní týchto pozorovaní.
 
Myslel som si, že nerobím viac, než že tvrdím to, čo je očividné, ale na moje udivenie sa John West veľmi potešil.

„Myslím, že máte absolútnu pravdu." prehlásil. „Nevidím žiadne iné možné vysvetlenie."

Ako sa ukázalo, toto nebolo po prvý krát, kedy sa čudoval ohľadom významu tej komory.
„Bol som v tej Červenej pyramíde pol tucta krát, odkedy sa znovu otvorila pred pár rokmi." Spomínal si na „zmätok ohľadom tejto zvláštnej, takzvanej pohrebnej komory, ktorá nevyzerala, žeby ju vyplienili."

John West pokračuje.
„Prečo je v tom štádiu zmätku? Vyzerá to tak, ako keby bola rozobratá. Ale potom nevyzerá, ako keby bola rozobratá. Ani raz sa mi nezdalo, že, hej, toto bolo raz vonku – nie vo vnútri. Áno. Toto sú staré, hlboko zvetrané kamene. Trik teraz spočíva v tom, aby sa tam dostali geológovia a videli, aký je to druh kameňov."
Experti ako Schoch, verí West, nájdu spôsoby ako to miesto zdatovať.
 
V súčasnosti je West toho názoru, že tie kamene sú z tvrdého vápenca, a sú skutočne veľmi staré.

„Myslím, že to bolo pre veľmi starovekých Egypťanov posvätné miesto", povedal, „a postavili okolo neho celú Červenú pyramídu."

V priebehu zvyšku našej cesty West znovu a znovu odkazoval na to, o čom povedal, že sa mu zdalo byť „skutočne dôležitým objavom," dokonca pomenovaním komory Kenyonská jaskyňa, a dodal že má pocit, že to miesto by mohlo slúžiť ako „potvrdenie“ jeho prípadu.

„Opozícia stále hovorí," sťažuje sa West, „ako môže byť Sfinga jediným dôkazom tejto skoršej civilizácie? Nuž, nie je jediným. Ale keď potom začnem poukazovať na ďalšie dôkazy, selektívne ohluchnú."

Pred objavom v Červenej pyramíde sa pozrel na Mastabové pole, juhozápadne od Sfingy, kde tá štruktúra kedysi slúžila ako Chentkausina hrobka, kráľovnej Menkaureho – staviteľa, ako sa hovorí, tretej a najmenšej pyramídy v Gíze.
 
Zbúraný juhozápadný roh stavby odhaľuje, že 4500 rokov stará oprava sa vzťahuje na bloky, ktoré sú zrejme oveľa staršie a ktoré nesú tie isté signály zvetrania vodou, ktoré spôsobilo všetok ten rozruch okolo neďalekej Sfingy.

A sú tam ďalšie anomálie:

„Dvojstupňová konštrukcia Chefrénovej pyramídy (grécky historik Herodotos je naším jediným zdrojom priradenia) – obrovské bloky na spodku a na dlažbe, dosky okolo základne - sú absolútne mimo synchronizácie s inou murárskou prácou Starej ríše, ktorá tvorí tú pyramídu.

 
To isté platí pre Menkaureho pyramídu. A existuje hlboko zvetraná šachta východne od stredového bodu pyramídy v Sakkáre."

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

J. D. Kenyon

2005

http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Dahšúr
http://www.cez-okno.net/stitok/dahsur

R. A. Schwaller de Lubicz
http://www.cez-okno.net/r-a-schwaller-de-lubicz


Sekcie: 
jún 19, 2014 21:48 popoludní

 

 

Top