Obrázok používateľa CEZ OKNO
ZAKÁZANÁ HISTÓRIA III.: Skúmanie „väčšej starovekosti“ civilizácie 8

John Anthony West vidí podivné nezrovnalosti medzi dolným chrámom pri Sfinge a inými stavbami údajne tiež od Chefréna. Okrem toho verí, že takzvaný Osireon v Abydose, so svojimi masívnymi nevyzdobenými granitovými blokmi, je určite oveľa starší a štýlom úplne odlišný od susediaceho Osirisovho chrámu, ktorý vybudoval Seti I. v období Novej ríše:

„Pripisovať tieto dva chrámy rovnakému staviteľovi je ako povedať, že stavitelia katedrály v Chartres postavili tiež Empire State Building.“

West dúfa, že mnoho stôp bahna naplaveného Nílom, ktoré kedysi pokrývali Osireon, a ktoré ho stále obklopujú, budú nakoniec datované uhlíkovou metódou a že to celú tú záležitosť vysvetlí.


Osireon v Abydose (Foto: J. Douglas Kenyon)

Westov dôkaz sa neobmedzuje len na architektúru. V múzeu v Káhire je napríklad malá váza, spojená s úsvitom Starej ríše, vyrobená z najtvrdšieho dioritu. Presnosť jej tvaru a jej dokonale vyhĺbené vnútro nie je možné vysvetliť v zmysle akýchkoľvek známych nástrojových technológií tej doby. Mohla by byť navyše oveľa staršia, ako mnohé podobné vázy, ktoré boli objavené.

A, samozrejme, existujú texty pyramíd, vytesané do stien pyramíd 5. a 6. dynastie. Experti sa zhodujú, že tie texty boli okopírované z oveľa starších zdrojov. To, o koľko starších, je otázka. Na tej istej ceste do Egypta sprevádzal Westa Clesson H. Harvey, fyzik a jazykovedec, ktorý strávil skoro štyridsiatich rokov prekladaním textov z pyramíd.

 
Texty, ako verí Harvey, odhaľujú, že egyptské náboženstvo pochádza z obdobia nie tisícov, ale skôr desiatky tisíc rokov pred Starou ríšou. West si myslí, že Harvey je na správnej stope.

Napriek závažnosti dôkazov West neočakáva, že oficiálna egyptológia ustúpi rýchlo.

„Je to veľmi podobné postoju stredovekej cirkvi a jej zamietnutiu Galileovho heliocentrického slnečného systému. Stredobod ľudstva v Božom pláne bol niečím, čoho sa neboli ochotní ľahko vzdať...
Dnes je pre egyptológov veľmi ťažké vziať na vedomie predstavu oveľa „väčšej starovekosti“ civilizácie. A nielen to, že tá civilizácia bola staršia – ale že bola sofistikovanejšia a schopná technologických výkonov, ktoré nedokážeme reprodukovať.“

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

J. D. Kenyon

2005

http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Osireon
http://www.kemet.sk/osireon


Sekcie: 
január 17, 2015 19:25 popoludní

 

 

Top