Obrázok používateľa CEZ OKNO
Západom financované MVO ničia Srbsko

Už od vlády zosnulého prezidenta Miloševiča je dobre známe, že titulom "mimovládne organizácie" označujú tie najhysterickejšie anti-srbské kluby operujúce v Srbsku. Západné vlády (hlavne americký kongres prostredníctvom jedovatej agentúry National Endowment for Democracy - NED, priamo zodpovednej za vyvolávanie farebných "revolúcií" vo Východnej Európe) v Srbsku ustanovili a finančne podporovali rôzne srbofóbne konklávy, ktoré inštrumentalizovali zahraničné tajné služby (hlavne americká CIA, britská MI6 a nemecká BND, ale aj chorvátski agenti, aktívne sa usilujúci o ďalšiu fragmentáciu Srbska). Týchto vtedy výstižne označovali za "zahraničných žoldnierov a domácich zradcov" - a to označenie sa im doteraz nepodarilo zo seba striasť.Keby chcel človek poukázať na výsek spoločnosti v Srbsku, ktorým sa najviac pohŕda, najviac sa mu nedôveruje a na ktorý sa ľudia dívajú s najväčšou nevôľou, bola by ním Nataša Kandičová zo Sorošovej otvorenej spoločnosti, Sonja Biserková z Helsinského výboru, Borka Pavičevičová, šéfka "Centra kultúrnej dekontaminácie", Bilijana Kovačevičová Vučová z YUCOM a Sonja Lihtová, šéfka "Belehradskej nadácie politickej excelencie"(!).

Tieto sú zodpovedné za hádzanie toľkej špiny na Srbov, že by toho neboli schopné ani najslizkejšie živočíchy niekde na dne bahnistého jazierka.

Preto nebolo žiadnym prekvapením, keď sa niektorí vysoko postavení Západniari sťažovali, že ich "MVO" v Srbsku "majú na čele hádam najodpornejšie indivíduá", ktoré "majú ťažkosti donútiť niekoho, aby si vypočul, čo chcú vlastne povedať".

Okrem toho, že otvorene lobujú za ďalšiu fragmentáciu Srbska, oslabenie štátu a totálne odstránenie aj poslednej stopy po zdravom vlasteneckom impulze na srbskej politickej scéne a v spoločnosti ako takej, tieto zahraničím financované MVO organizujú a propagujú v hlavnom mediálnom prúde a v publikáciách aj honbu na čarodejnice a klesajú tak nízko, že na ich zoznamoch sa ocitajú aj srbskí intelektuáli, ktorých chcú odstrániť z verejnej scény a pripraviť o profesionálne pracovné miesta v zmysle hrdej tradície stalinizmu a mccarthyizmu.

Galéria netvorov

Podobnú synchronizovanú lynčovaciu kampaň zo strany Západom financovaných MVO na sebe nedávno zažil srbský akademik, spisovateľ a prezident Federálnej republiky Juhoslávia v rokoch 1992 - 1993 Dobrica Čosič, keď ho Vučová a Biserková z vedenia YUCOMu a belehradskej odnože Helsinského výboru zažalovali za jednu časť vety v jeho 6. knihe memoárov, napísanej v rokoch 1999-2000, ktorá sa týkala najhoršieho obdobia nedávnych srbských dejín - agresie NATO voči Srbsku.

Vlani bradavicami pofŕkaná Nataša Kandičová vycestovala do Prištiny, aby sa tam zúčastnila unilaterálneho vyhlásenia nezávislosti falošného štátu Kosovo, ako "osobná priateľka" vojnového zločinca Hašima Thaciho. Po odvysielaní videa s chorvátskym prezidentom Stjepanom Mesičom, spievajúcim ustašovské piesne, Kandičová verejne hájila tohto skrytého nacistu na čele Chorvátska, ktorý ju potom za to odmenil medailou.

Sonja Biserková, etnická Chorvátka, žijúca v Belehrade, otvorene podporuje odtrhnutie úrodného severného územia Srbska - Vojvodiny a tvrdí, že Srbi by sa mali vzdať kosovskej provincie. V oficiálnych publikáciách Výboru uverejňuje mapy Srbska s odtrhnutou provinciou Kosovo a Metohija. V publikácii Helsinského výboru z roku 2008, okorenenej najidiotskejším tudžmanovským chorvátizmom, dala dohromady čierny zoznam "nepriateľov európskej cesty Srbska", ktorý pozostáva zo stoviek akademikov, univerzitných profesorov, spisovateľov, intelektuálov a verejných činiteľov.

Biserková a jej páni by týchto chceli odstrániť z verejnej scény a vyhodiť z pracovných miest. Biljana Kovačevičová Vučová, ktorá hrdo prehlasuje, že "nemá ani jedinú srbskú bunku", súhlasí s degenerovaným fínskym nacistom Martti Ahntisaarim, ktorý tvrdí, že "Srbi sú vinní ako národ" a je presvedčená, že Srbov - nie jej rodných Chorvátov - treba "denacifikovať".

Vučová sa pridala ku Kandičovej a Biserkovej vo "výzve" 27-im členským krajinám EÚ, žiadajúc, aby Brusel "vystupňoval nátlak voči Srbsku a prerušil styky s Belehradom dovtedy, kým všetkých podozrivých zo zločinov nedopravia na haágsky zinscenovaný súd".

Keďže podľa Miljenka Deretaa, ďalšieho neľúbeho prisluhovača cudzím záujmom v Srbsku, 80 % zahraničných finančných prostriedkov pre ustašovské fóra, operujúce v Srbsku, pochádzajú z Bruselu a z Európskej únie, človek sa musí zamýšľať, či by niektorá z členských krajín EÚ tolerovala podobné podvratné aktivity zahraničím platených organizácií na svojom vlastnom území.

Premiér Putin vyriešil rovnaký problém v Rusku jediným podpisom

Ruský premiér Vladimír Putin mal donedávna podobný problém s ničivými aktivitami Západom financovaných MVO a našiel cestu, ako obmedziť podvratné operácie týchto rakovinových klubov v Rusku. Podpísal rezolúciu, ktorou sa znižuje počet MVO s právami na "príspevky" zo zahraničia, nepodliehajúce daniam, zo sto len na dvanásť. Na novom zozname sa už nenachádzajú niektoré z najväčších Západom financovaných nadácií, napríklad Fordova nadácia v Rusku. A odkedy premiér Putin odstránil sponad ich hláv dáždnik veľkorysých výnimiek z daní, väčšina MVO, ktoré sa snažili o zničenie Ruska, sa stiahla a odmietajú platiť ruskému štátu, ktorý nenávidia, 25 % zo svojich príjmov v dolároch a v eurách.

De-construct: "Western-Funded NGOs Destroying Serbia"
http://de-construct.net/e-zine/?p=6253

Zdroj: protiprudu.info


júl 01, 2009 08:37 dopoludnia

 

 

Top