Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zapomenutá technologie stavby megalitických staveb

Čím více se vracíme do minulosti naší historie, tím větší a monumentálnější stavby nacházíme. Čím více se v čase posouváme vpřed, tím nacházíme větší brak. Je nesprávné porovnávat historické pyramidy a soudobé mrakodrapy, neboť to první tu vydrželo již několik desítek ne-li stovek tisíc let. To druhé má životnost tak 50 let a musí se neustále udržovat a rekonstruovat.

Bydlím v bytě domu, který byl dostavěn v roce 2008. Už teď jsou na mnoha místech vidět různé praskliny a další neduhy, které dům má, jak si tzv. sedá a vysychá. Něco takového u megalitických staveb nenajdeme. Stojí tu nehybně několik tisíciletí a pořád jsou naprosto stabilní.


Na fotografiích vidíte obrovské kameny umístěné v tzv. zádušním chrámu před vzestupnou cestou k prostřední pyramidě v Gize (Egypt). Na výšku jde asi o necelých 1,5 metru na řadu. Délka kamene je různá. Od metrových až po několika metrové.


Co je naprosto fenomenální jsou kameny upravené do rohů. Když jsem to viděl na vlastní oči, připadalo mi to spíš jako vykrájené kostičky, které pak sesadíte přesně na místo. Do spár stěží vrazíte papír.

Zajímavostí je též onen černý kámen. Aktuálně jsou ve zdi dva. Někteří tvrdí, že kameny mění svoji barvu v průběhu času vlivem přirozených chemických reakcí. Je to možné, ale též je možné, že šlo o záměr, který je nám skryt.

Sueneé

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505983526159161&set=np.27254661....

Zdroj: http://www.suenee.cz/


Podrobné správy na tému "CHRÁMY" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Gíza
http://www.cez-okno.net/rubrika/giza


Autori: 
Sekcie: 
november 10, 2013 23:58 popoludní

 

 

Top