Obrázok používateľa CEZ OKNO
ZDECHLINY V JÍDLE!

Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Ať to zní jakkoliv neskutečně, tak polská prokuratura má důvodné podezření, že masokombinát v Bialé Rawské používal maso ze zdechlých či umírajících zvířat, které následně využíval k dalšímu zpracování při výrobě masných polotovarů. Nejen na polských pultech, tak mohl skončit velmi nebezpečný kafilerní odpad, který za normálních okolností musí přijít do likvidace.

Další skandál na obzoru?

Aby toho nebylo málo, tak se na potravinovém trhu rýsuje další skandál, který svým rozsahem a závažností, může předčit i ty nejdivočejší potravinové aféry současnosti. Ve Francii se totiž objevila znepokojující zpráva, ve které se uvádí, že v tomto státě docházelo k zakázanému využívání strojně odděleného skopového masa z Velké Británie. Nařízení EU totiž výslovně zakazuje použití strojově odděleného separátu z kostí zvířat, pocházejících s oblastí výskytu nemoci šílených krav – BSE! Mluvčí SVS Josef Duben uvedl, že podezření opět padá na stejnou firmu, která je vyšetřována v souvislosti s koňským masem. Pokud se náhodou všechna tato podezření nedej pánbůh potvrdí, nečeká pak Evropu zas další výskyt Creutzfeldt-Jakobovy choroby? Ve stručnosti připomenu jen to, že tato nemoc (CJD) je vždy smrtelná!

Nevědomost je sladká, ne však pro zdraví člověka!

V souvislosti s těmito hrůznými potravinovými skandály, mě bohužel nic jiného nenapadá, než-li to, že za současným nárůstem všech neurodegenerativních onemocnění mozku, stojí podvody s potravou, kterou jsme pojídali a stále pojídáme! Tyto zmiňované potravinové aféry, mohou být ještě hrůznější, než si kdo dokáže vůbec představit. Navíc následky po těchto obludných obchodech se zkaženým či jinak infikovaným masem, se mohou ukázat až za několik desítek let později. Takže je jen otázkou času, kdy se tenhle hyenismus nějakým způsobem, dříve či později projeví na našem zdraví. Jako dobrý příklad zde uvedu nárůst Alzheimerovy choroby, kterou v roce 2000 trpělo ve světě 17-25 miliónů lidí. O osm let později, čili v roce 2008, se tento počet navýšil z 25 na 37 miliónů. Někteří odborníci dokonce varují, že v roce 2050 vzroste celosvětový počet nemocných s Alzheimerovou chorobou, na dnes nepředstavitelných 100 miliónů případů! Takže v tuto dobu, budou už tito viníci (obchodníci se zkaženým masem), pokud je vůbec někdo odsoudí, již dávno na svobodě, a nám ostatním nezbude nic jiného, než se stále modlit za nepropuknutí nějaké té nemoci z demence. Velice by mne zajímalo, zda majitelé z masné branže, jedí rovněž své vlastní produkty, a to zvlášť v těchto vyhrocených skandálních časech! Jaké se nám nabízí řešení, pokud nechceme pojídat zdechliny a tak podobně?

Na tuto přetěžkou otázku, si každý musí sám za sebe odpovědět, nicméně lze se řídit i tímto citátem: „Nepochybuji o tom, že je osudem lidského plemene, aby při svém postupném vývoji přestal jíst zvířata.“


„Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst.“

Josef Čáp

Zdroj: http://odrazy-tajemna.wz.cz/

Súvisiace:

Ekofarmár
http://www.cez-okno.net/ekofarmar

Seriál: Vieš čo ješ?
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-vies-co-jes

Josef Čáp
http://www.cez-okno.net/josef-cap


Autori: 
marec 21, 2013 23:33 popoludní

 

 

Top