Obrázok používateľa CEZ OKNO
Švédští zdravotníci nemocní po očkování proti prasečí chřipce

Švédské noviny Expressen informují, že 190 zdravotních sester se přihlásilo u zdravotnických úřadů kvůli závažným symptomům onemocnění po očkování proti prasečí chřipce. Tyto noviny jsou jediné, které o tom ve Švédsku podávají zprávu. S tím přicházejí nyní na světlo první hlášení o vedlejších účincích očkování, které jsou pravděpodobně jen špičkou ledovce. Ředitelka švédského Institutu pro nakažlivé choroby Annika Lindeová udala těmto alarmujícím hlášením dokonce pozitivní směr, při čemž řekla: „Očkovací látka má více vedlejších účinků než očkovací látka proti normální chřipce. To je známka, která ukazuje, že se jedná o efektivní ochranu." Zatím bylo očkováno tisíc Švédů a hlášení o vedlejších účincích „zaplavují" švédský Institut pro nakažlivé choroby.

Annika Linde k tomu říká: „Je zřejmé, proč očkovací látka proti prasečí chřipce vyvolává více vedlejších účinků než očkovací látka proti normální chřipce. Protože očkovací látka proti prasečí chřipce obsahuje adjuvans, které zažehují imunní obranu. Tím je obrana proti viru lepší."

Typická chladná a necitlivá odpověď zástupkyně zdravotního systému bez lítosti, která se dívá na lidi jako na laboratorní krysy, které si musí nechat líbit účinky pokusů na nich. Neboť to co se tu děje, je definitivně velkým pokusem na obyvatelstvu.

Očkovacím centrům byly hlášeny četné těžké případy alergických reakcí. „Dosud nejsou informace o vedlejších účincích neočekávané," řekla Gunilla Sjölin Forsbergová z jednoho centra. Očkovací centra byla vyzvána informovat o vedlejších účincích, aby se lépe stala pány situace. Sama tato situace je šokující, neboť normálně by musely být hlášeny automaticky všechny vedlejší účinky.

Jedna zdravotní sestra, která obdržela očkování minulý týden ve středu, je pořád ještě nemocná. Díky očkování dostala vysoké horečky a třesavku. „Třáslo se celé mé tělo. Bylo to tak silné, že jsem nemohla udržet v ruce sklenici vody," řekla Lotta Lindströmová. Přemýšlím, čím jsem byla vlastně infikována. Byla jsem skutečně postižena. Je to velmi nepříjemný pocit."

Maria Strindlundová si není jista, zda učinila s očkováním správné rozhodnutí. Dostala rovněž vysoké horečky a reagovala třesem. „Protože pracuji jako zdravotní sestra, rozhodla jsem se, že by to bylo to nejlepší, co mohu udělat," řekla. Nejprve jsem po očkování nic necítila, ale za pár hodin později se začaly objevovat vedlejší účinky. Bolela mě velmi silně ruka. Nemohla jsem ji zvednout, Potom se dostavila horečka a chvění. Ležela jsem v posteli a chvěla se a měla pocit velké zimy, potom jsem vstala a dala si horkou sprchu." Říká, že řada kolegyň, které rovněž dostaly očkování, mělo podobné reakce, Dostala již před tím mnoho očkování bez nějakých reakcí.

Rebecka Anderssonová byla první očkovanou osobou ve Švédsku. Očkováním získala horečku a bylo jí špatně od žaludku. „Ztratila jsem veškerou sílu", řekla. Nejsem jinak nemocná, takže pro mě to bylo to očkování." Její kamarádi ve třídě byli očkováni současně, a jak říká, pět z devatenácti také onemocnělo na očkování proti prasečí chřipce.

Jiná zdravotní sestra, Jennaly, mohla ujít sotva pět metrů, poté co onemocněla po očkování. Před tím než byla očkována, byla zcela zdravá, ale další den měla horečku 39 stupňů. „Stěží jsem mohla ujít pět metrů do koupelny," řekla. Horečka trvala tři dny. Mnohé z jejích kolegyň na pracovišti učinily podobnou zkušenost. „Vím minimálně o deseti, které dostaly horečku. Tam, kde pracuji, je nás osmdesát."
(theflucase.com)
http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2009/10/schwedische-pflegeperso...

Zdroj: Czechfreepress.cz

Sekcie: 
október 25, 2009 14:36 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Zdena
    Zdenaoktóber 27, 2009 23:40 popoludní

    Komentár: 

    Selský rozum - Víme, že stát už nemá peníze ani na důchody, tím méně na vakcínu. Pokud "něco" přijde tak nám určitě pouze "umývání rukou" nepomůže. Na druhou stranu vakcína není vyzkoušená a je reálné nebezpečí ,že poškodí zdraví. Co tedy dělat? Matka příroda je mocná a najdeme v ní, pokud chceme, řešení v rostlinné říši(stejně od ní stále opisujeme). Je to bylina ECHINACEA. Před érou antibiotik se s její pomocí v Americe léčily nemoci jako tuberkulóza, syfylis, vzteklina,tetanus, otravy po kousnutí jedovatými hady... až s 80% účinností. Působí velmi silně na imunitní systém, který se přímo "rozlítí a v těle dělá čistky" (bez jakýchkoliv vedlejších účinků). V případě chřipky tak dokáže utlumit onemocnění a co je důležité zabrání následným důsledkům chřipky jako je zápal plic. Problém je v tom, že v případě nebezpečí onemocnění , nebo při jeho propuknutí se musí brát silné dávky této byliny, nejlépe silné tinktury 1:1 (u nás nejsou) ,případně přímo čistý sušený kořen (u nás např Arkokapsle Echinacea). Více v knize Douglas Schar-Echinacea. Pro mě je to řešení, které mám dlouhodobě na své rodině vyzkoušené.
    Vzhledem k tomu, že antibiotika již z velké části nezabírají, vrací se Echinacea opět na scénu všude tam, kde je potřeba bez vedlejších účinku výrazně posílit imunitní systém a to je dnes skoro všude. Všichni ti, kteří si myslí, že bylinky jsou slabé jsou na omylu. Záleží na dávkování a přípravku. Echinacea je samozřejmě v zorném poli výzkumu jako velmi nadějná. Ale sama o sobě je pro výrobce léků obyčejná, protože se nemůže patentovat. tzn. vyrobit synteticky (oni to zatím neumí a budou to někdy umět ?). My se přece nebudeme špinit na poli !!!! Pokud si myslíme, že z byliny "něco vytáhneme " uděláme z toho "pilulku" a tu si patentujeme, tak jsme na hrozném omylu. Jenom příroda dokáže namíchat ingredience tak aby nám to neškodilo. Proto je nejlepší užívat silné dávky čisté echinacei. Echinacea je to pravé pro náš oslabený imunitní systém. Nejlepší by bylo, kdybychom ji měli každý, na zahradě, dá se pěstovat, údajně, celkem všude.

 

 

Top