Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lekári neprišli na to, ako môže 82-ročný jogín žiť bez jedla a pitia...

health.mail.ru | Skupina indických vojenských lekárov po dvojtýždňovom skúmaní 82-ročného indického jogína, ktorý neje ani nepije, aj tak neobjasnila, ako sa mu to darí, oznámil RIA Novosti (РИА Новости) vedúci skupiny Sudchir Šach. „Pozorovanie bolo ukončené. Ani jedna analýza nepresahuje medze normy. Vo svete je veľmi málo ľudí, ktorí môžu tak dlho vydržať bez jedla a vody. Chceli by sme preto nájsť spôsob odovzdávať tieto schopnosti druhým ľuďom,“ povedal Šach. Prachlad Džani - pôvodom z Indie - rozpráva, že neprijíma potraviny ani vodu okolo 70 rokov, aj keď jeho prehlásenie nemôžu lekári preveriť. Odborníkov v prvom rade zaujímala schopnosť ľudského organizmu znášať extrémne podmienky.


Komplexné preskúmanie jedinečného muža sa uskutočnilo v súkromnej nemocnici v meste Achmedabad od 22. apríla do 5. mája. Po celý čas bol jogín pod celodenným dozorom vojenských lekárov. Tí zdokumentovali unikátne možnosti Džaniho a získané údaje chcú použiť pri príprave vojakov.

Špecialisti Obranného inštitútu fyziológie a susediacich vied vysvetlili, že ľadviny starého jogína vylúčia moč v malých množstvách, no potrebu nevykonáva, pretože kamsi „mizne“. Obyčajný človek v takých podmienkach umrie od intoxikácie v priebehu niekoľkých dní, podotýkajú medici.

Podľa slov Šacha je potrebných niekoľko mesiacov na štúdium vykonaných analýz, ale neexistujú záruky, že sa čokoľvek objasní.


Sám Džani hovorí, že vo veku 7 rokov ušiel z domu a blúdil po lesoch západnej Indie. V 11 rokoch zažil duchovnú skúsenosť a od tej doby nechce jesť ani piť a každý deň strávi nejaký čas meditáciou. Dobre sa cíti a nikdy nebol chorý. Džani rozpráva, že sily mu dodáva elixír, ktorý mu prechádza z neba do úst.

Evgenij Bezeka

Zdroj: health.mail.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Zdroj: gujarattv9, youtube.com


Súvisiace:

Breathariánstvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/breatharianstvo


Sekcie: 
máj 11, 2010 13:14 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lucas Perny
  Lucas Pernymáj 11, 2010 23:23 popoludní

  Komentár: 

  Opäť sa iba potvrdilo, že to čo vieme, je v porovnaní s tým čo nevieme, iba malé zrnko piesku uprostred nekonečnej púšte. Nothing is real!

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 15, 2010 15:25 popoludní

  Komentár: 

  Připomíná to sungazing - tam se pro změnu lidé "živí" zíráním do slunce. Určitou logiku to má, ale sám jsem to nevyzkoušel, takže nemohu potvrdit.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 10, 2013 21:38 popoludní

  Komentár: 

  Aj ja som o tom čítala, ale pozor, nedokáže to obyčanný človek, musí to byť naozaj trénovaný jogín alebo človek po určitej silnej duchovnej skúsenosti, ktorému je táto schopnosť daná "zhora". Určite to nerobí pre senzáciu. Zaujímalo by ma, akým spôsobom praktizuje meditácie a podobne, ako žije každodenný život. či sa modlí, spieva mantry,...

 

 

Top