Obrázok používateľa CEZ OKNO
POHON ZADARMO

Úvodem chci říct, že toto není žádná finta ve stylu "navalte peníze za nesmysl hoši", toto zařízení skutečně funguje! V mládí jsem se vyučil jako mechanik a možnost jezdit autem na palivo extrahované z vody mi nedávala spát. Po přečtení všech dostupných informací jsem přišel na to, jak sestavit generátor vodíku. V roce 1983 jsem postavil první agregát a namontoval ho do kufru Cadillacu Coupé de Ville, ročník 1979. Nemusíte-li si dělat starosti se spotřebou, není hmotnost vozu žádný problém, vždyť použité palivo je zdarma! Konstruoval jsem systém, který je asi zatím nejlepší a nejjednodušší ze všech, o nichž jsem četl. Zašel jsem dokonce ještě dál a použil ty nejlepší možné materiály. Všechny titanové díly jsou z leteckého odpadu; je levný, vydrží věčnost, takže lze uspořit hodně peněz.

Carl Cella P. O. Box 8101 (4176-X), San Luis Obispo, Calif. 93409 0001
Originál v Iron Feather Journal #13 POB 1905 Boulder, Colo. 80306
Published by Stevyn of Phun Inc.


Napřed něco hodně důležitého. Aby se dalo očekávat bezproblémové dlouhé používání, musí být modifikována motorová hlava a výfukový systém. Aby bylo jasno, při spalování vodíku dochází k regeneraci předtím oddělených molekul vodíku a kyslíku a ve výfuku motoru se netvoří nic jiného než vodní pára, to znamená absolutně žádné znečištění! Většina výrobců aut ovšem používá laciné litinové výfukové kolektory a ocelové ventily. Kombinovaný efekt žáru a vlhkosti (při spalování ropných paliv k tomu nedochází) je příčinou extrémně rychlé koroze systému. Jediná možnost jak se tomu vyhnout je instalovat nerezivějící ventily a výfukový systém svařený z nerezové oceli. Vhodné nerezavějící ocelové ventily a tlumiče výfuku prodávají prodejny s příslušenstvím pro tuning závodních automobilů. Jelikož vodíková směs neobsahuje olovo jako benzín, a pokud nepoužijete novější model motoru, musíte předělat hlavu a použít ventilová sedla, která ho k mazání nepotřebují.

Pokus o stavbu tohoto zařízení a jeho následného prodeje jako kompletního systému skončil ve slepé uličce. Hned v roce 1983 jsem kontaktoval Úřad pro energii a předvedl jim své skutečně fungující auto. Nato jsem byl konfrontován se dvěma velmi agresivními "agenty", kteří mi sdělili, že pokud se pokusím prodávat nebo montovat takové agregáty, setkám se se spoustou "potíží". Ptal jsem se proč a požadoval vysvětlení. Velmi nepokrytě se mne výhrůžným tónem zeptali, jestli mám vůbec nějakou představu o tom, co by zpřístupnění takového zařízení veřejnosti udělalo s ekonomikou. Vedlo by to k oslabení řídící měny a k poklesu výnosů ropných společností a daně za benzín. Světové zásoby jsou záměrně regulovány tak, aby ropa byla pokud možno nedostatkovým zbožím, jehož ceny tak mohou být drženy lukrativně vysoko. Ale jak zastavit nebo regulovat déšť? To nelze, ale pak je voda zadarmo a nikdo na ní nemůže vydělávat peníze...

Technologie aparatury, kterou touto cestou nabízím, je tak jednoduchá, že si ji může postavit každý jedinec s více než polovinou mozku, trochu zběhlý v mechanice vozu. Dávám vám k dispozici plánek, seznam součástek, tipy na údržbu a způsob provedení modifikace potřebných partií motoru, výrobní postup a způsob implementace, která je stejně snadná jako levná. Agregát, který jsem sestavil, skutečně funguje tak jak tvrdím, ale nabízím pouze tištěnou informaci jak postupovat, abyste si mohli dát dohromady vlastní.

Nenesu žádnou odpovědnost za jakékoliv poškození, které si způsobíte na vozidle vlastní hloupostí a nedbalostí, pokud náhodou neumíte číst nebo nepochopíte ani ty nejjednodušší technické instrukce. Tento agregát je aplikovatelný jen na motor s karburátorem; nikdy jsem se nepokoušel použít motor se vstřikováním, a také netvrdím, že aplikace toho typu, pokud vůbec, je snadno proveditelná.

Každá krychlová stopa (0,028 m3) vody obsahuje asi 38,96 m3 vodíku a 19,25 m3 kyslíku (1 m3 = 35,31 ft3). Protože toto zařízení neprodukuje žádné znečištění, zákonitě odpadá katalyzátor a vaše auto by mělo být osvobozeno od kontroly výfukových plynů, stejně jako vozidla na propan. Jediná nutná údržba spočívá v pravidelném odstraňování minerálních usazenin z elektrod v reakční komoře drátěným kartáčem, v delších intervalech je nutné vyčistit celou komoru. Není to komplikované ani časově náročné. Zapojil jsem několik rezervních elektrod, takže kvůli tomu už nebudete stát na krajnici, jako já, když jsem zpočátku používal jen jednu a netušil nic o záludnosti sedimentů, které časem pokryly celou elektrodu a zastavily průběh reakce. Když auto "chcípe", stačí použít přepínač, a tak dále až do doby než někde můžete vykartáčovat elektrody. Místo ocelové nádrže na benzín mám namontovanou plastovou vodní nádrž vybavenou elektrickým plovákovým snímačem, připojeným na stávající palivoměr.

Když váš motor, zpočátku jen s modifikovaným karburátorem, akceptuje vodík jako palivo, sice hezky poběží, ale jeho výfukový systém začne téměř okamžitě rapidně rezivět, a pokud ho delší dobu nenastartujete, ventily a vodítka zreziví a příště se velice pravděpodobně zadřou! Nerezové ventily zas tolik nestojí, stejně jako nerezový výfukový systém; takže se jen blázen bude pokoušet na tom ušetřit. Pokud ano, bude jedinou příčinou zvýšených nákladů a problémů on sám, a bude zbytečné mne proklínat kvůli vlastní hlouposti.

V litinových spalovacích komorách a kanálech ventilů panuje při spalování vodíku poměrně vysoká teplota. K ochraně jejich povrchu lze použít například keramický povlak zvaný "heanium", který výborně poslouží i k ochraně před korozí, působící na vodítka ventilů a kolektor výfukového systému. Kondenzovaná vlhkost může vyvolat korozi i v sacím potrubí. Ropná paliva obsahují vlastní antikorozní detergenty, působící tak, jako když se součástky namáčejí do oleje. Při použití vodíku jako paliva pro spalovací motor, musí být důkladně provedena zvláštní opatření, jinak jízda skončí už po několika tisících kilometrů "usmažením" motoru.

Nikdy nepoužívejte mořskou vodu! Ta obsahuje na galon přibližně 340g solí, které velmi rychle pokryjí elektrody a zaneřádí celý systém. Za tvorbu usazenin na elektrodách jsou zodpovědné minerály, rozpuštěné i ve vodě z vodovodu, přitahované k elektrodám uvnitř reakční komory během elektricky aktivovaného molekulárního odlučovacího procesu, v jehož důsledku opouští vodík obsažený ve vodních molekulách vazbu s kyslíkem a vzniká palivo, jímž lze pohánět výbušný motor.

Nejhojnějšími prvky ve vesmíru jsou vodík a hloupost; protože vodík může snadno a regulovatelným způsobem získán z vody; zatím co hloupostí je buď toho nevyužít, známe-li potřebnou technologii, anebo vše ututlat před veřejností v úporné snaze nepřijít o zisk, což houževnatě prosazují lidé, kteří ale ani neumí jinak. Dostupné zásoby předraženého a životní prostředí zhoršujícího benzínu jsou kontrolovány parazity bažícími po penězích, kteří tak až do posledního centu mohou, a budou, kořistit z netušících neinformovaných "spotřebitelů", obývajících tuto planetu. Kdyby se všichni dozvěděli jak snadná je výroba vodíku, nikdo by už nechtěl kupovat benzín!

Dva nejvýnosnější druhy podnikání na Zemi se točí kolem elektrické energie a ropy. Ale elektřinu mohou dodávat generátory, poháněné motory na vodík, protože je-li proces extrakce vodíku živen elektrickým generátorem (například alternátorem automobilu), poháněným takovým motorem a je stále k dispozici dostatek vody (lze využít i její kondenzaci) je to téměř "perpetuum mobile"; samozřejmě ne úplně, protože mnoho energie uniká jako teplo, ale i přesto je účinnost velmi vysoká. Ale pokud je potřebné palivo zdarma, kdo by si stěžoval?

Nenabízím zde žádný design pro kondenzaci výfukových par, ale myslím, že může zvýšit kilometrový výkon automobilu průběžným doplňováním zásobní nádrže. Výfukem napájený radiátor by mohl využít chlazení náporem vzduchu za jízdy. Je to jen představa, žádný design, protože zde je zapotřebí zohlednit různé aspekty, jako nejmenší nutný protitlak, tlak v jednotce a umístění takového zařízení s ohledem na provedení vozu a dostupný prostor. Jednodušší by bylo postavit kondenzační zařízení pro stacionární motorový generátor, kde si s prostorem nemusíme dělat starosti.

Z litiny náchylné ke korozi jsou také stěny válců, ale ty udržují v čistotě písty (pokud ovšem motor dlouhodobě nestojí). Přesto by byl nejlepší motor postavený kompletně z nerezové oceli, jenže nečekejme, že nám ti hoši nabídnou cokoli, co by obecně zvýšilo dostupnost automobilů poháněných vodíkem. Nelze na ně spoléhat, protože vydělávají těžké peníze na benzínu, nezapomeňte na to!

Dává to smysl? A máte mozek? Tak vypněte tu pitomou televizi (která většinou stejně jen lže... jste rádi obelháváni, nebo co?), zdvihněte se z pohovky a pusťte se do práce! Kolik vydáte ročně za benzín? Nevím jak vy, ale radši bych ty prachy vydal za jídlo!

Automobilový motor by mohl být rozumně konstruován s hlavou a válci z nekorodující oceli přímo z továrny, ale byl by zde závažný důvod uplatňovat u takového vozu přirážku 25 či více tisíc dolarů, palivo by totiž bylo zdarma, protože toto přizpůsobení nepotřebuje "modifikaci". Ale ať už z továrny nebo ne, pokud bude na této planetě pršet a budu naživu, budu jezdit zadarmo!

Je zde řada odsudků ohledně užívání vodíku místo benzínu. Většina z nich představuje lži, propagandu šířenou těmi, kteří nejvíc ztratí, pokud vodík někdy dosáhne širokého využití jako automobilové palivo... zástupci ropných společností! Pak zde samozřejmě je několik stupidních....., kteří jednoduše naprosto ignorovali selský rozum, mysleli, že pro ně snad platí jakási výjimka a nevyměnili u svých motorů normální ocelové ventily za nerezivějící a jejich litinová vodítka za bronzová. Tím dosáhli toho, že se jim při nejvyšších otáčkách zadřel motor. Pokoušeli se totiž ušetřit tam, kde neměli, a pak obvinili koncepci vodíkového paliva jako příčinu a šíří o této nádherné a jednoduché technologii jen lži. Možná (když to uděláte opravdu dokonale), že za přestavbu palivového systému vašeho automobilu utratíte pár tisíc. Jenže, co znamená tato jednorázová "investice", když pak už nikdy nebudete muset kupovat benzín?

Někteří výrobci automobilů s vysokým výkonem už uvedli na trh motory s nerezavějícími ventily, ale je jich jen málo a tak či tak ještě musíte vyměnit výfukový systém. Pro vstup vaporizovaného paliva do karburátoru musí být použito stejných součástí jako u motorových soustav na propan/ butan nebo kapalný zemní plyn, které umožňují zásobování motoru vaporizovaným palivem.

Konečný součet už sami vidíte, ne? Hodně ušetřených peněz! Kdyby každé auto jezdilo na vodík, kdo by na tom prodělal nejvíce? "Velký bratr", nikdo jiný. Žádné benzínové daně, poplatky za testy výfukových plynů, pokuty za nedodržení "výfukových testů", navýšení kupní ceny vozu za katalyzátor, benzínové pumpy na každém rohu, degradace ovzduší a ztroskotání na krajnici, o půlnoci v lijáku, daleko od čerpací stanice...

Podobný mechanizmus jaký otevírá a zavírá zatahovací reflektory by mohl na stlačení spínače aktivovat systém s "lopatkou" na zachycování dešťové vody, která by proudila hadicí přímo do nádrže; bez ohledu na to, zda vůz jede nebo stojí. Stačí sledovat ukazatel paliva a zavřít sběrač, když ukáže "plnou"!


Zatím co asi bude trvat ještě hodně dlouho, než si budeme moci koupit motor z jakési neobvyklé, korozi odolávající slitiny tovární výroby, nabízím vám už dnes kompletní design generátoru vodíku, kterým můžete pohánět automobil. Jakékoli zde uvedené modifikace motoru ale berte jen jako náčrt; jakési základní pojetí. Záleží jen na vás, abyste realizovali to, co je dobré a použitelné pro ten který motor. Buďte iniciativní. Nespoléhejte na to, co jsem popsal, a co ne; pokud objevíte součástku nebo proces, o němž jsem se nezmínil, který jakýmkoliv dalším způsobem ochrání motor před korozí, použijte ho!

Napsal jsem tento návod, abych pomohl lidem zbavit se velké lži o nevyhnutelné závislosti na ropných společnostech, bez jejichž přispění nejede žádné auto. Kdyby městské busy poháněl vodík, nebyl by žádný důvod požadovat nesmyslné jízdné, dnes odůvodňované faktorem "rostoucích nákladů na pohonné hmoty"...

Možná se divíte: "Proč už to tedy spousta lidí neužívá, když je to funkční?" Protože na tom ropné společnosti nemohou vydělat!
Jak už jsem řekl, velké peníze korumpují malé mysli. A pak - naše společnost je plná......., kteří, jak se zdá, jsou tady pouze proto, aby byli pohromou každé kreativity... protože říkají věci jako: "Nevěřím!" nebo "To ve skutečnosti nikdy nemůže fungovat, je to jen mystifikace." "Já viděl v televizi chlapa, který předváděl, že taková látka propálí motor" nebo "Jak je možné, že jsme o tom nikdy neslyšeli, když to doopravdy funguje?".. .. Všichni ti hlupci s vymytými mozky, po celý svůj život věří jen tomu, co vidí v televizi a považují to za pravdy, stojící mimo veškerou debatu!

Jel jsem kdysi do losangeleské kanceláře televizní stanice Channel Seven Eyewitness News, abych jim předvedl automobil na vodu, který skutečně funguje. Říkal jsem jim, že když uvedli příhody popisující chyby a omyly, které lidé udělali při pokusech postavit vodíkem poháněný automobil, proč neudělat reportáž o autě, u kterého jsou všechny chyby vyřešeny, takže je doopravdy funkční! Vše, čeho se mi dostalo bylo plané žvanění o tom, že "jde o látku, která lidi nezajímá".

Televize je hlavní hlásná trouba síly skryté za velkou lží, masovou měrou vymývající mozky veřejnosti. Ta chce, aby lidé uvěřili, že všechno musí být za peníze. Neobávají se jen finanční ztráty, které by utrpěli kvůli vodíkem poháněným dopravním prostředkům, jejich hlavní obava se týká vodíkem poháněných motorů, které lze použít k výrobě tepla a elektřiny v každém domě. Pak by totiž jedinými veřejnými službami založenými na centralizovaném odběru byly už jen vodařské a telefonní společnosti. Jímání dešťové vody do zbytečných kovových sudů od nafty a jejím použitím jako paliva by dokonce omezilo i tento odběr!

Stavím tolik zařízení kolik mohu, ale pouze pro osobní potřebu a napsal jsem tuto brožurku. To je asi jediný způsob jak se mohu "legálně" pokusit napomáhat celosvětovému procitnutí.

Vodíkový generátor produkuje energetický potenciál nad 100% výkonnosti! Ano, čtete správně; zbývá tu energie navíc! Automobilová baterie nastartuje motor, ale jakmile jednou běží, převezme její nabíjení a činnost zapalování alternátor. Ten mimo to dodává energii procesu extrakce, takže generátor vodíku produkuje energii pohánějící motor, otáčející alternátorem. Pokud je k dispozici voda, není třeba žádný další externí zdroj energie, provoz celého systému je soběstačný. Dodatečná baterie by poskytla více proudu - pokud je to vůbec potřebné - aby mohlo fungovat všechno najednou, bez přetížení elektrické instalace; zapalování, generátor vodíku, světla, klimatizace i váš megawattový stereosystém!

Udělejte fotokopie této brožury pro každého, koho znáte a použijte informací, které obsahuje. Svět je obelháván jen proto, že ti, kteří ho zalidňují, dělají všechno stejně, nebo se přinejmenším nepokusí cokoli zlepšit. Voda je hlavní "obnovitelný zdroj", který se nikdy nevyčerpá!

KROK ZA KROKEM

Činnost systému:

Vypínače na přístrojové desce spouštějí reakci a současně uvedou v činnost čerpadlo, napájející komoru vodou. Když auto začne vynechávat nebo motor zhasne, je to znamení, že používanou elektrodu úplně potáhl škraloup sedimentů z vodních nečistot. Elektricky aktivovaný proces molekulárního odlučování (elektrolýza) se zastavil. Tyto vypínače by měly být vybaveny kontrolkami signalizujícími, který je zapnutý, a ochranou před neúmyslným zapnutím. V případě potřeby přepnout na rezervní elektrodu, musí vypínač přerušit proud do té "odumřelé", a zavřít její elektrický ventil (solenoid). Účelem těchto ventilů je zabránit natlakovanému kyslíku v pronikání armaturou vypnuté elektrody do rozvodné sítě vodíku, což by eventuálně mohlo mít za následek, že se z vašeho automobilu stane "silniční Hindenburg"! Vodík je oddělován z molekulárního svazku s kyslíkem vystavením působení proudu stejnosměrného napětí. Vodík je přitahován k zápornému náboji, zatím co kladný náboj přitahuje kyslík; během tohoto procesu se v komoře vyvíjí teplo, takže je vhodné oddělit reaktor od zbytku zavazadlového prostoru hliníkovou nebo překližkovou přepážkou. Malé automobily jsou lehké, tudíž levnější při pohonu benzínem, ale když je palivo zdarma, třída ani hmotnost automobilu nejsou rozhodující, s výjimkou Porsche, a podobných sportovních automobilů. Kdo je u čerta rád nacpaný jako sardinka do rolující plechové rakvičky? Rychlé automobily mohou přijít o hbitost, ale můj Cadillac udělá 130 mil v hodině na velmi dlouhé vzdálenosti!

Voda neustále přečerpávaná reakční komorou a samotná komora, která je pozitivně nabitá, přitahuje kyslíkové molekuly a odvádí je pryč zpětným vedením do nádrže, z níž jsou odventilovány víčkem. Elektrody přitahující vodík jsou titanové tyče (odizolované nad "T" fitinkem), na nichž je záporný náboj. Na přístrojové desce je namontovaný ukazatel tlaku, připojený před regulátor a směšovač. Pro spuštění vyvíječe vodíku zapnete jeden z vypínačů na přístrojové desce a vyčkáte, až manometr ukáže tlak v palivovém potrubí. Když je dostatečný, nastartujete motor. Při upevňování agregátu ve voze pamatujte na to, že vyvíjecí komora je připojena ke kladnému pólu baterie a většina automobilů má uzemněné šasi, takže komora musí být elektricky odizolovaná od dna zavazadlového prostoru!

Poznámka nakonec:
Toto zařízení není jen představa nebo teorie! Je vyzkoušené a osvědčené. Tento systém jsem navrhl ve věku 18 let, v roce 1983, a od té doby postavil více než jednu aplikaci. Nesmím sice prodávat hotové jednotky, ale nic než smrt mi nemůže zabránit v distribuci této brožury, v naději, že lidé přijmou iniciativu směřující k probuzení z velké lži o ropné závislosti a sami zaplaví ulice vodíkem poháněnými automobily. Až zjistí, jak jednoduché to je, může si veřejný tlak zanedlouho vynutit změnu postoje, což bude mít za následek, že dlouho opožděné sdělovací prostředky konečně vnesou jasno do toho, čeho se všichni tak bojí.

Televize v L.A. nechtěla ztratit ani slovo o tom, že 18-letý zámečník postavil skutečně funkční vozidlo na vodík! Z jejich hlediska se přepokládá, že v očích veřejnosti jsme jen hlupáci!

Carl Cella

Zajímavé, že? Upozorňujeme všechny případné zájemce o pokusy s tímto zařízením, že nepřebíráme žádnou odpovědnost za případné škody! Naopak - radíme vám: NEDĚLEJTE TO! NEDĚLEJTE TO! NEDĚLEJTE TO!Zdroj: WM magazín
Uverejnené s láskavým dovolením redakcie WM magazínu, bez ktorého preberanie článku nie je dovolené.


Súvisiace:

VOĽNÁ ENERGIA
http://www.cez-okno.net/volna-energia


Autori: 
Sekcie: 
Štítky: 
apríl 22, 2009 21:39 popoludní
 • krát komentár

41 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 18, 2012 00:07 dopoludnia

  Komentár: 

  Pořád ale platí zákon o zachování energie. Mám na začátku 1 litr vody. Tu elektrolýzou rozštěpím na vodík a kyslík. Pokud budu vzniklý vodík spalovat s kyslíkem až do chvíle, kdy opět získám 1 litr vody, tak nedostanu více energie, než kolik vyžaduje elektrolytické štěpení.
  Pochopte už jednou, že celkové množství energie je pevně dané. Nemůžete čekat, že rozštěpíte vodu, vznikne vám vodík a kyslík, ty následně spálíte zpět na vodu a získáte při tom nějakou energii navíc.

  Už při elektrolýze o energii přicházíte díky odporu ve vodičích. Kyslík ze vzduchu žádný nepotřebujete. Stačí vám totiž ten, který jste si vyrobili při štěpení vody. Více kyslíku ani nemůžete využít, jste omezeni množstvím vodíku. Navíc další energii ztrácíte i zde při spalování vodíku s kyslíkem zpět na vodu. Ne všechna energie se uvolní ve formě mechanické energie. Zhruba 60% energie se uvolní ve formě tepla, které nijak nevyužijete stejně jako benzínových nebo naftových motorů. Ze zbylé mechanické energie vám další díl sebere tření, čili nejrůznější mechanické odpory.

  Ono pokud nechápete zákon zachování energie, tedy učivo 6. třídy ZŠ, pak můžete věřit, že něco podobného bude fungovat. Ono je úplně jedno, jak z vodíku a kyslíku zpět uděláte vodu. Jestli je spálíte ve spalovacích motorech nebo je využijete v palivových článcích. To celkové množství energie, které se procesem uvolní je stejné. A vždy bude stejné jako to, které je třeba abyste stejné množství vody elektrolýzou rozštěpili za vodík a kyslík. Problém je hlavně v tom, že ze zpětně získané energie využijete jen část a zbytek skončí jako teplo nebo různé odpory (tedy také teplo).

  Vodík má smysl, ale v takovémto uzavřeném systému. Potřebujete externí zdroj energie, kterým energii vyrobíte a "uložíte" do vodíku. Čili potřebujete zdroj energie, kterým vodík vyrobíte. Ten pak můžete skladovat a transportovat a spotřebovávat podle potřeby. Je to tedy ideální cesta jak využít například solární energii na odlehlých místech.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 12, 2012 21:49 popoludní

  Komentár: 

  Zákon chápu.
  Jsou látky, které jsou za normálních podnínek nestabilní. Uvažujme, že voda je za normálních podmínek témeř nestabilní. Dodám ji malé množství energie. Rozložím ji na 2 látky, které za jiných podnímek, změna teploty a tlaku sloučím.. :)
  No další věc je produkce kyslíku, který sám o sobě muže ovlivnit spotřebu. Jednoznačně zadarmo jezdit nebudu. Ale vyzkoušet již dostupný a systém, kde se výstup H2 a 0 připojí na sání stojí za to. Mluví se tady o hybridech benzín a vodík..

 3. Obrázok používateľa ozzy
  ozzyfebruár 09, 2013 09:48 dopoludnia

  Komentár: 

  hele, ty vychadzas z toho, ze spalujes vylozene len kyslik a vodik, ktory si vyrobil.Aj k tomu by sa dalo oponovat.Priklad: vezmi kilo dusicnanu,napr.1 kg KNO3:dodas energiu vo forme rozbusky, teda (tresnem len vymyslene cislo,aby som zobrazil predstavu) 60 kilojoulov.Dusicnan sa rozlozi a uvolni sa 600 000 kjoulov.?????????Cize si vlozil malo,skoro nic a dostal si majland.Neni to uplne vhodny priklad,ale uz toto vyvracia logiku,ktoru tu viacery pouzivaju.Do energetickej bilancie totiz vchadza voda,ktoru sme nevyrobili my,ale priroda a ta voda ma uz v sebe energiu.Len voda je lacna,cize akoze zadarmo.Ide o to,ze ten uvolneny kyslik a vodik vkladas do rekcie z palivom,kde prichadza nespocet interakcii a do reakcii vchadza este aj kyslik zo vzduchu,kery mame zasa zadarmo.Zatial.Ide tu o dokonale spalenie paliva,cize vysoke vyuzitie vnutornej energie paliva ako celku.Nemysli si, ze sa ti nafta ci benzin v motore spali dokonale a ze sa vyuzije cela energia paliva.To by potom neboli vyfuky jedovate,alebo len minimalne, lebo by z vyfuku vychadzala vodna para a CO2 (cize sodovka)a urcite mnozstva oxidov dusika,siry,fosforu....Keby si chcel auto pohnut IBA rozkladom H2O a znova nehat zreagovat vznikly O2 s H2,bez pristupu vzduchu,tak to by neslo, tam sa da ohanat bilanciou energie.

 4. Obrázok používateľa Hag
  Hagmarec 14, 2013 10:49 dopoludnia

  Komentár: 

  Chlapci od 10 do 100 aj viac,
  som síce len baba, ale článok ma zaujal, už veľmi dávno uvažujem o možnostiach, ktoré nám ponúka súčasná fyzika a chémia.
  Došla som k záveru, že pokiaľ budeme uvažovať len v medziach toho, čo nás naučili v školách, nikdy sa nedostaneme k žiadnemu výsledku.
  Veď o to im ide, dezinformovať nás a úplne nás odstaviť od akejkoľvek možnosti zmeniť svet.
  len nový pohľad na fyziku ( teda nie podľa toho ako nás oni za mladi naprogramovali), nám zabezpečí nové možnosti.
  Aj taký Tesla, bol úspešný hlavne preto, že sa nedal obmedziť, tým čo pripúšťala vtedajšia úroveň poznanie vo fyzike.
  Kedysi dávno tu bola veda (viď útržky poznania z Véd, je jedno či slovanských, alebo indických), dnes je rozdelená na dielčie kvázi vedy, ktoré spolu nesúvisia, a tým sa stráca náväznosť napr. fyziky a chémie s ostatnými vednými obormi.
  Napr. taký zákon zachovania energie je absolútne nepochopený, platí len v uzavretom systéme a tým je ale celý náš vesmír a nie nejaký motor, alebo obvod, alebo to nazvite ako chcete. Nik nepočíta z existenciou ETERU, ktorý je vlastne nositeľom vlnenia.
  Preto je ťažko popísať prvky, ktoré sa zúčastňujú reakcie, keď my ani nie sme schopný vytvoriť uzavretý systém, veď by musel byť izolovaný vo vákuu.

  Tak isto ako nám vnucovaný fakt, že rýchlosť je obmedzená rýchlosťou svetla. Toto platí len pre naše spektrum vnímania, za týmto spektrom rýchlosť nemáme žiadnu možnosť vnímať a teda ani merať, lebo nie sme schopný vyrobiť prístroj na meravie veličín, ktoré nie sme schopný vnímať, ale to neznamená, že to neexistuje.
  Veď aj farebné spektrum vnímame len obmedzene a nevidíme ani infra ani ultra farby.
  Stále sa točíte okolo hlúposti, myslíte na jazdu v aute a 100 ročný chlapec Vám naznačuje, že treba prejsť na bicykel, ja to chápem ako taký inotaj, netreba nám žiadne autá, ani na benzín, ani na vodu.
  Kvantová fyzika už pootvorila dvere k poznaniu, tvrdí, že hmota vlastne neexistuje, ide len o energiu, ktorej frekvencia je taká pomalá, že nám sa javí ako hustá hmota.
  Mám syna, tiež chlapček a najgeniálnejšie výroky mal pokiaľ ho nezačala deformovať škola.
  Napr. "načo je nám nejaký benzín, alebo nafta, keď môžme lietať na mentálny pohon?" - to mal presne tri roky.
  " obmedzenia sú len v našej mysli, človek môže urobiť všetko čo si vie predstaviť, už len preto, že si to dokáže predstaviť" - štyri roky
  " človek je sofistikovaný neurónový počítač, a obmedzenia má naprogramované priamo v DNA" - 12 rokov
  " mama kúp mi kvantový počítač, digitálna technológia je trápne syntetická, neprirodzená a preto nás obmedzuje v myslení....."
  výrok zo súčasnosti má 17 rokov.

  Na záver, fúzna reakcia je podstata vodíkového motora. Je to reálna vec, a tu už ide o inú úroveň fyziky.
  Pri štiepení na atomárnej úrovni sa energia uvoľňuje a je explozívna, ale pri fúzii sa energia vťahuje a je inplozívna, t.j. energia z okolia je pri fúznej reakcii vťahovaná do "systému".
  Preto je zákon zachovania energie pri nedostatočných vedomostiach na toto krátky.

  Odporúčam Vám pozrieť si články o HOT SPOT v srdci človeka.
  Jedná sa o bod v srdci každého z nás s vysokou teplotou cca 540 stupňov Celzia. Okolité tkanivo sa neuvarí preto, lebo je uložený vo vákuu. Vákuum vťahuje energiu do srdca a tým je schopné neustále pumpovať, je to najdokonalejšie čerpadlo s doživotným fungovaním. Píšem o tom, že my - "sofistikovaný biorobot s neurónovým počítačom v hlave" máme fúzny reaktor v srdci a vďaka tomu vlastne žijeme.
  Trápne pokusy vytvoriť umelú inteligenciu ma bavia už niekoľko desaťročí, hlavne ak vlastne iná ako umelá inteligencia neexistuje.

  V roku 1989 som bola za trest na školení v Tatrách na tému senzorické systémy. Prednášal japončík z univerzity v Tokiu. Prednášal po anglicky a z účastníkov (cca 250 ľudkov) mu rozumelo tak asi 10. Mala som to šťastie, že som bola medzi nimi.
  Prednášal o biočipoch na lipidických vrstvách schopných samo regenerácie, o klonovaní a aj o fúzii a pohone na vodík.
  Všetko mal krásne zdokumentované a nafilmované. Poviem Vám veda je 500 rokov pred tým čo sa dnes učia naše deti.

  Kašlite na pokusy s motorom na vodu, funguje to,ale ako splodiny podľa periodickej sústavy chemických prvkov vznika fluór, fluorovodík a kyselina fluorovodíková čo nie je až také neškodné.

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 26, 2012 15:48 popoludní

  Komentár: 

  pokud by platil zákon o zachování energie, tak by na výrobu každé bomby či trhlaviny muselo být vynaloženo více energie, než je ničivá energie, kterou bomba vyvine při detonaci... a tak to myslím není ;-)

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 01, 2019 23:01 popoludní

  Komentár: 

  Tak první část věty o tom zákonu zachování energie, tak zákon o zachování energie platí. Ten zbytek už není pravda. Jak je to možné ? Představte si, že jste v bytě, otevřete kohoutek na plynovém sporáku, pustíte do místnosti plyn škrtnete zápalkou, vybuchne to a místnost bude zničená. Zapálením plynu došlo k výbuchu, uvolnila se energie. Byt bude zdemolovaný. Kde se vzala ta energie, když se do ní nevložilo skoro nic, jen se vytěžil plyn ? To příroda nám tuto energii vytvořila. Stejně tak, jako třeba ropu, která má určitou energii, my tuto ropu s dodáním další energie předěláme na benzin. Stejně tak je to s tou bombou, jak píšete. Ta se vyrábí z látek, které již nějakou energii - kterou nám vytvořila příroda, obsahují. Podobně obsahuje energii třeba i dřevo-tedy stromy, které tu rostou. Jenže vlastní voda neobsahuje energii žádnou. ( nemám teď na mysli energii kinetickou - to je jako když teče voda, dopadá na lopatky turbíny a roztáčí je apod...)Tedy množství energie ve vodě je nula. Ale vlastní vodík už energii obsahuje. A vložíte víc energie, než pak z něj dostanete. Jenže abyste z vody vodík dostali, musíte nejdřív do té vody energii vložit. Získáte dva plyny. Hořlavý a nehořlavý. Jak je vám zajisté známo, tak kyslík je nehořlavý, ale musí být všude tam, kde dochází k hoření. Pokud namítnete, že jsou látky, které hoří i bez kyslíku, tak ano, je to pravda. Ale tato látka hoří jen proto, že si hořením kyslík vytváří, tedy ten kyslík tam je. Bez kyslíku není hoření.

 7. Obrázok používateľa MIK
  MIKjanuár 22, 2012 08:36 dopoludnia

  Komentár: 

  som rad ze vsetci sa snazia len skoda ze nik nerozmysla nad tym ze pokial pouzijete nerezove elektrody tak treba generator carl cella pouzil titan ktory je nieco ako katalizator a netreba ziadny generator ani elektroniku s titanom voda sumi asi 10x viac ako nerez odskusane.

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 19, 2012 07:37 dopoludnia

  Komentár: 

  ukazte mi niekto , na you tube, ze nalejes vodu do auta, nastartujes a ides....keby to fungovalo, vsetci rano vezmu pet flasu napnia si ju doma z vodovodu a jazdia

 9. Obrázok používateľa Miňo
  Miňoaugust 19, 2012 23:28 popoludní

  Komentár: 

  Nič v zlom, ale naivita prvého stupňa, typu "kebyže to naozaj fungovalo...", takže to nefunguje a basta :D

 10. Obrázok používateľa zed
  zedaugust 30, 2012 00:32 dopoludnia

  Komentár: 

  Tohle to chce ukázat všem nejlíp veřejně,at se zamyslí nad počínáním našeho birokratického systemu

 11. Stránky

 

 

Top