EKO deň v Sásovej

Kedy: 
streda, 8. máj 2013 - Od: 10:00 do: 22:00
Čo: 

Máte voľnú stredu? Urobte si 8. máj inak, urobte si ho v záhrade! Budeme tvoriť, pracovať, vzdelávať sa, čistiť, piknikovať, sadiť, lepiť, kresliť, tancovať, jogovať, pozerať, relaxovať, cítiť, rozprávať sa...

EKODEŇ je ekologický deň v komunite. EKODEŇ zmení Váš pohľad na sídlisko. EKODEŇ spája ľudí a to nielen zo sídliska. EKODEŇ Vás inšpiruje, a ukáže Vám, že aj Vy sa môžte stať inšpiráciou pre iných.

Čo sa bude diať, kedy a ako?
Ráno začne brigádou, počas ktorej si urobíme posedenie pod stromami a v záhradke pod odborným dohľadom špecialistu na permakultúru vytvoríme voňavú bylinkovú špirálu.
Zároveň nám predstaví svoju činnosť Zelená hliadka, s pomocou ktorej sa okolie záhrady stane anozaj čistejším miestom na život.

Na obed nás čaká PIKNIK, nezabudenite si doniesť deky či sedáky a pochutiny.
O 13.00 zahájime BAZÁR - stretne sa na ňom všetko, čo chcete kúpiť, predať aj vymeniť. Urobte si doma miesto, niekomu sa to možno ešte zíde.

Poobedie sa bude niesť v znamení tvorivosti a šikovných rúk. Budete sa môcť prihlásiť na WORKSHOPYtvorivých dielní, kde si každý bude môcť vyskúšať rôzne techniky spracovania materiálov, ktoré by inak skončili v kontajneri.
Na prednáške, spojenej aj s malou ochutnávkou, sa dozviete nielen, že Sásovej a jej blízkom okolí rastie množstvo liečivých a jedlých rastlín, aj to, ako ich využiť.
Na ohníku sa bude variť GULÁŠ, na ktorom si budú môcť návštevníci spoločne pochutnať pred premietaním zaujímavých a inšpiratívnych filmov s environmentálnou tématikou po zotmení.

Ako bonus oživí BABYLUZARU svojim temperamentným tanečno-hudobným vystúpením, do ich tančného workshopu sa budete môcť zapojiť poobede. A počas celého dňa budú steny exteréru obliehať STREETARTisti/ky, a Vy sa budete môcť nie len pozerať, ale aj realizovať ;)

** Akcia EKODEŇ je realizovaná v rámci projektu "Aktivizuj komunitne", ktorý je podporený z projektu Mládež v Akcii

Obrázok: 
Stav: 
máj 08, 2013 00:01 dopoludnia
Top