DEVÍN 2013

Kedy: 
Od: sobota, 31. august 2013 - 9:30 do: nedeľa, 1. september 2013 - 18:00
Čo: 

Festival Devín spojí historický šerm s dobovou hudbou, tancom a remeslami už po 10krát. Jednodňové podujatie pre kamarátov sa počas rokov vypracovalo na dvojdňovú akciu, ktorú každoročne navštívi viac ako 8 tisíc historických nadšencov a víkendových výletníkov. 10. ročník najväčšieho historického festivalu na Slovensku si svoje jubileum pripomenie veľkolepo. Oslavovať bude spolu s najobľúbenejšími historickými skupinami zo Slovenska aj zahraničia.

Festival Devín je tu pre návštevníkov každého veku, ktorí sa chcú na konci leta zabaviť inak ako obvykle. Historická zábava je rozložená v celom areáli Hradu Devín a tak sa môžete pripraviť na dva dni nevšedných zážitkov. Na pódiu sa vystriedajú hudobné, tanečné no najmä šermiarske a kaskadérske skupiny, ktoré svoje vystúpenia prenesú aj do autentických táborov pripravených na vašu návštevu. Záujemcom radi ukážu, ako sa žilo v dobách, ktoré si už nemôžeme pamätať. Z rutiny vás vytrhnú aj vystúpenia koniarov, sokoliarov či delostrelcov.

Festival Devín nie je len o pozorovaní. Spolu s táborovými paniami si môžete vyskúšať domáce práce či prípravu jedla spôsobom, aký poznali naši predkovia. Bojové schopnosti objavíte na stredovekej strelnici, kde sú pre deti aj dospelých pripravené najrôznejšie dobové zbrane, ktoré si vyskúšate pod skúseným okom a výkladom inštruktorov.

Deti potešia popri tradičnom maľovaní na tvár, jazde na koňoch, strelnici a domácich zvieratkách aj novinky. Slamený hrad, skutočná bojovnícka aréna s mäkkými mečmi a detská zóna s kreatívnymi aktivitami radi privítajú všetkých malých návštevníkov.

Ruku k dielu môžu priložiť aj dospelí napríklad na historickom jarmoku. Ak nebudete veľmi úspešní, môžete si kúpiť výtvory šikovných kováčov, drotárov či košíkarov priamo na mieste. Netreba zabúdať ani na dobové pochúťky či potulných umelcov, ktorí vám spríjemnia posledné letné dni.

ZOPÁR ZAUJÍMAVOSTÍ O FESTIVALE:

Bránami festivalu prešlo za doterajších deväť rokov fungovania viac ako 80 tisíc návštevníkov, ktorých zabávalo 2 000 domácich aj zahraničných interpretov. Účinkujúci aj návštevníci si pochutnali na 14 tisíc bochníkoch chleba a spláchli ho vyše 500 sudmi piva. Čísla ani skúsenosti neklamú a preto sa stal Festival Devín pravidelnou zárukou dobrej zábavy a nevšedného programu posledných letných dní.

PROGRAM: http://www.festivaldevin.sk/program#menu

Viac na: http://www.festivaldevin.sk/

Obrázok: 
Stav: 
august 31, 2013 09:30 dopoludnia
Top