Komissarova metóda - metóda priameho VNÍMANIA INFORMÁCIÍ Z OKOLIA

Kedy: 
Od: pondelok, 5. august 2013 - 0:00 do: piatok, 9. august 2013 - 0:00
Čo: 

Na čo dieťa potrebuje také videnie, ak vidí normálne pomocou svojich fyzických očí?

1) Pre deti je výučba tejto metódy zábavná. Páči sa im, že môžu vidieť so zavretými očami ako kúzelníci. A oni sú skutoční KÚZELNÍCI.
2) Táto metóda môže pomôcť deťom nevidiacim a slabozrakým na orientáciu v priestore a k jednoduchému absolvovaní školského programu.
3) Cvičenie podľa metódy vnímania bez použitia zraku rozvíja v deťoch sebaistotu.
4) Postupne sa u dieťaťa porovnáva a zosúlaďuje práce oboch mozgových hemisfér, tým pádom sa hyperaktívne deti upokojujú a naopak, deťom pasívnym to prispieva k aktivite vďaka ich sústredenosti a pozornosti pri vykonávaní cvikov. Dôsledkom cvičenia je aj preukázateľné navýšenie IQ.

Je táto metóda pre deti bezpečná?

Bezpečnosť tejto metódy potvrdzuje dvanásťročná Markova skúsenosť s pozitívnymi výsledkami a ohlasmi. Mark Komissarov zároveň neustále spolupracuje s vedeckými ústavmi skúmajúcimi jeho metódu. Všetky výsledky potvrdzujú, že pri výučbe detí touto metódou nedochádza k nežiaducim účinkom, ktoré by zle pôsobili na detskú psychiku a mozgovú činnosť. Tu je krátky výňatok z posudkov niektorých vedeckých ústavov, ktoré uskutočnili výskum týchto detí:

1. Laboratórium psychofyziológia Moskovskej humanitné univerzity.
Posudok výsledku psychologického stavu dvoch detí v priebehu vyučovacích hodín metóde "Informačného vnímanie" autorom Markom Komisárova: - Po dobu vyučovania je EEG normálne. - Po výuke bola zistená aktivita pravej mozgovej hemisféry, tento stav je spojený so špecifikom výučby. Zmena v mozgu zodpovedá normálnemu správaniu mozgu. - V procese vyučovania neboli zistené negatívne reakcie, naopak, emocionálny stav sa ustálil a znížil sa k rovnováhe. Posudok podpísal vedúci laboratória psychofyziologické Moskovskej Humanitné Univerzity Prof. MUDr. Zvonikov V.M.
2. Laboratórium Neurofyziológia detí. Ústav evolučnú fyziológie a biochémie Ruskej
Akadémie Vied.
Posudok: - Bolo zistené, že v priebehu vyučovacích hodín, na ktorých sa vykonával cvik určovanie farieb a čítanie textov v podmienkach nedovoľujúce prepúšťanie svetla na sietnicu oka (deti mali na očiach špeciálne, svetlo neprepúšťajúca pásku), informácie o farbách a texte deti predsa prijímali prostredníctvom, pre vedu, neznámych informačných kanálov. - Záver: podľa novo zistených informácií si myslíme, že je potrebné túto fenomenálny oblasť preskúmať hlbšie. Podpísal profesor neurofyziologické laboratória UVFB RAV MUDr. Šepovalnikov A.N.
3. Fakulta medicíny New Yorkskej univerzity.
- Počas skúmania, neboli zistené signály charakteristické pre svetlo alebo spracovanie svetelných informácií postupujúcich do mozgu detí so zavretými očami cez nepriehľadnú pásku. Bolo ale zistené, že v časti zátylku mozgu, boli spracovávané informácie, signál ktorý je charakteristický pre svetlo alebo obraz. Podpísal Ph.D. Neurometrician E.Roy Jon

Kurz Intuitívneho videnie môžu deti absolvovať priamo u autora metódy Marka Komissarova, v termíne konania seminára pre dospelých, alebo u nás "certifikovaných lektorov" a to v čase vypísaných termínov (v menu sekcia Termíny akcií), prípadne na základe individuálnej dohody.
Kurz Intuitívneho videnia je päťdňový a deti sa učia 2 hodiny denne. Po ukončení kurzu deti dostanú certifikát o jeho absolvovaní.
Cena kurzu (pod vedením certifikovaných lektorov): 185€
Kontaktovať nás môžete (viac informácií a časový rozvrh) prostredníctvom e-mailu: kaska.kosice@gmail.com, 0948600974

Viac na: http://www.eshop-rychlo.sk/regena/24-KOMISSAROVA-metoda-vnimania

Obrázok: 
Stav: 
august 05, 2013 00:01 dopoludnia
Top