Ste stále hladní, bez energie a priberáte? Príčinou je tento hormón

Ľudia majú tendenciu si myslieť, že veci ako hlad, energia či obezita sú úplne pod ich kontrolou a že chudnutie je výlučne záležitosťou pevnej vôle, stravy a cvičenia. Podobné myšlienky potom zanechávajú ľudí s nadváhou s pocitmi, že sú slabí a niečo nie je s nimi v poriadku. Okrem toho, takéto premýšľanie robí ľudí nielen bezmocnými, ale dokonca nie je ani celkom pravdivé. Pravda je taká, že telesná váha je do veľkej miery závislá aj od hormonálnej rovnováhy v našom tele.

Štyri vedľajšie hormóny sú v tele naozaj podstatné 2

"Pregnenolón sa tvorí v nadľadvinách, ako aj v pečeni, vaječníkoch a semenníkoch. Môže sa tvoriť aj v mozgu a je zahrnutý v množstve mozgových funkcií ako pamäť, koncentrácia a nálada. Proces, prostredníctvom ktorého sa vytvárajú iné hormóny z pregnenolónu, ktorý sa vytvára priamo z cholesterolu, sa často nazýva hormonálna kaskáda."

Štyri vedľajšie hormóny sú v tele naozaj podstatné 1

Keď sú hormóny v optimálnych množstvách a vyrovnané, telo je pripravené hrať hudbu života. Ako orchester, keď si niektorí z hráčov vezmú deň voľna, telo nedokáže vytvárať krásnu hudbu bez všetkých svojich prítomných hormónov pracujúcich spolu. Dosiahnutie hormonálnej rovnováhy trvá nejaký čas, odovzdanie a prácu. Najlepšie sa to vykoná s pomocou lekára, ktorý sa špecializuje na medicínu zameranú na boj proti starnutiu alebo hormonálnu rovnováhu. Často sa dosiahne len po období pokusu a omylu, ale je to práca, ktorá sa veľmi vypláca.

Top