Drogy na duchovní cestě – Ano, či ne?

Ožehavé téma. Tradice většinou radí jasně – ne. Ale jaké tradice? Máme tu naopak tradice, které drogy používaly a používají na duchovní cestě jako samozřejmou součást. Pro to, abychom o tomto tématu mohli vůbec smysluplně uvažovat a diskutovat je nutné si vymezit, co to ony drogy vlastně jsou. Každý má totiž jinou představu. Osobně si myslím, že nemá vůbec smyslu hovořit zde o opiátech, barbiturátech atd. Tyto moderní chemické drogy tuším nikomu nic dobrého na cestě poznání nepřinesly...

O podstatě LSD

LSD v šedesátých letech vtrhlo do ulic a velice rychle si získalo pověst drogy, která vás rychle vynese do nebe a ještě rychleji srazí do pekla. Ale jaká je vlastně pravda o LSD? Kam patří tato látka, která je v podstatě dítětem náhody? Je nebezpečné ve své podstatě, nebo jen tehdy, pokud se dostane do nesprávných rukou? Dokáže moderní medicína využít jejich psychedelických účinků, nebo dál zůstane na zakázaném seznamu?

Umelec dostal dávku LSD-25 a krabičku s farbičkami

blog.KP.RU | Experiment sa uskutočnila vláda USA vrámci programu na výskum produktov, ktoré menia psychiku človeka niekedy na konci 50-tych rokov minulého storočia.
Umelec dostal dávku LSD-25 a krabičku s farbičkami.
Jeho úlohou bolo nakresliť lekára, od ktorého dostal injekciu.

Pokusy s LSD ukázali, ako narkotiká menia svet...

Top