LANOOVE PRAVDY 6: Spojovací článok existuje!

Exkurzy do hlbokej histórie Zeme sú výletmi, na ktorých sa tisícročia mihajú ako krajina za oknom uháňajúceho vlaku. Väčšinou sa na to zabúda, ale pri posudzovaní reálnosti legiend je to dôležitý prvok. Aj tak často spomínaná Potopa prebiehala v niekoľkých fázach. Reálne bolo dosť času na prípravu pre všetkých ochotných načúvať hlasu múdrych. Kňazi Atlantídy o blížiacej sa katastrofe vedeli a svoj ľud včas varovali...

Aféra okolo Piltdownského človeka, ktorá zdržala štúdium pôvodu človeka o celé desaťročia

Chýbajúci článok medzi človekom a opicou bol predmetom diskusií medzi archeológmi, ale aj v bežných médiách naozaj dlho. V roku 1911 šokoval Angličan Charles Dawson celý svet, keď oznámil, že chýbajúce spojivko našiel v kostiach Piltdownského človeka – prezývaného aj „prvý Angličan“ – starých 500.000 rokov. Nález viedol k podrobným štúdiám pozostatkov a debaty o ich význame pretrvávali celé desaťročia. Začiatkom päťdesiatych rokov sa však vďaka novým technológiám na určovanie veku a novým dôkazom zistilo, že ide o podvrh, čo vyvolalo jeden z najväčších škandálov v dejinách archeológie.

FAKTY X: Záhadná Inkova stopa z treťohôr

V blízkosti jazera Titicaca v bolívijských Andách bol v roku 2007 objavený skamenený odtlačok ľudského chodidla. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa neskôr nezistilo, že odtlačok sa nachádza v hornine, ktorej vek sa odhaduje najmenej na 7 až 15 miliónov rokov. Vtedy však človek podľa zaužívaných dejín ľudstva ešte nemohol existovať. Kto teda v tom období kráčal po našej planéte Zem?

EVOLUCE - Podvod století

Bomba vybuchla – je to šok pro paleoantropology a evolucionisty, neboť jejich vědecké disciplíny a teorie o vývoji člověka v Evropě jsou od základu otřeseny. Veřejnost bezmála ani nezaregistrovala zprávu, která proběhla rozhlasem i televizí: „Řada lebek z doby kamenné v Německu je podstatně mladší, než se dosud tvrdilo“ (dpa, 16. 8. 2004, 17.59 hod.).

Stránky

Top