Rajčiny zďaleka, alebo radšej zblízka?

Rajčina z ďalekých krajín sa oberá ešte zelená, pričom obsahuje pomerne vysokú hladinu nebezpečného Solanínu. Potom si pocestuje XY kilometrov, čo má negatívny dopad na ovzdušie, ktoré dýchame, pričom je na ceste k spotrebiteľovi “dofarbovaná” banánovými dusíkovými plynmi až pod dobu, pokiaľ nedorazí na náš stôl s minimálnym obsahom najdôležitejších látok...

Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

Jednovaječná dvojčata mají stejnou sadu genů. Ale proč pak jedno z nich je prolezlé nemocemi, a druhé ani jednou nekýchlo? Naše zdraví tedy závisí nejen na tom, co zdědíme po rodičích, ale i na dalších faktorech. Epigenetika dokázala, že člověk může změnit to, co mu „bylo dáno“, tedy svoji DNA. Jak?

POTRAVINY - ZÁZRAČNÉ LÉKY 3

Ořechy. Chrání před rakovinou a infarkty. Vlašské ořechy a mandle obsahují vysoké koncentrace antioxidační kyseliny olejové, která stejně jako olivový olej chrání cévy. Para ořechy jsou elmi bohaté na selen, antioxidant spojovaný s nižším výskytem srdečních chorob a rakoviny. Vlašské ořechy obsahují kyselinu ellagovou, antioxidant s protirakovinnými účinky.

Top