LAIRD SCRANTON: Proč pyramidy v Gíze představují Orionův pás

V roce 1983 dospěl egyptský spisovatel a učitel ›› Robert Bauval k názoru, že tři velké pyramidy na Gízské plošině získaly svou polohu podle umístění hvězd Orionova pásu. Jeho postřehy, později označované jako Orion korelační teorie (Orion correlation theory – OCT), vznikly během jednoho večera během kempování a pozorování hvězd v egyptské poušti s rodinou a přáteli. Jeden z Bauvalových společníků komentoval rozložení hvězd v pásu Oriona a připomněl Bauvalovi Gízské pyramidy kde podobné, byť kontraintuitivní vychýlení existuje.

TAJNÁ KOMORA – Hľadanie Siene záznamov I.

Nádeje na objavenie tajnej komory na gízskej náhornej plošine, domove Veľkej Pyramídy a Veľkej Sfingy, neboli ešte nikdy také veľké. Kým píšem tieto riadky (koncom februára 2014), Egypťania odišli k volebným urnám a hlasovali za novú ústavu. Čoskoro sa uskutočnia prezidentské voľby a následné vytvorenie parlamentu. Práve sa vytvára nový Egypt a dúfajme, že zároveň aj nové a osvietenejšie ministerstvo starožitností. Všetky významnejšie pokroky v hľadaní tajných komôr v Gíze a stratených vedomostí o veľkých pyramídových staviteľoch Egypta zmaril „kráľ pyramíd,“ impozantný a ukričaný minister starožitností Zahi Hawass. V júli 2011 však Hawassa zosadili jeho vlastní ľudia a vzduch pre hľadanie je znova čistý.

Robert Bauval: Osobní výpady od uctívaných vědců

Dne 25.07.2015 jsem byl pozván, abych udělal přednášku na Americké universitě v Beirutu (AUB). Téma přednášky se týkalo mé Orion korelační teorie (OCT) a přednesena před velkou audiencí, která byla ve finále velmi spokojená.
Současnost:
Jeden z vedoucích představitelů katedry historie a archeologie si nemohl odpustit poznámku na moji adresu prostřednictvím emailu zaslaném všem ostatním kolegům. Cituji:

Stránky

Top