FAKTY X: Jedinečná venezuelská stolová hora: Žijú na nej ešte praveké zvieratá? (+VIDEO)

Kryptozoológovia si myslia, že pokiaľ ešte niekde žijú praveké tvory, ktoré sa po našej Zemi preháňali pred mnohými miliónmi rokov, najideálnejším miestom kde by mohli dodnes prežívať, sú jednoznačne juhoamerické stolové hory. Aj legendárny anglický cestovateľ a dobrodruh Percy Harrison Fawcett vystihol jedinečnosť týchto pravekých útvarov, keď povedal: „Čas ani noha človeka sa doposiaľ nedotkli týchto vrcholkov." Na väčšinu stolových hôr je prísne zakázaný vstup a niektoré dokonca stráži aj armáda. Čo také sa nich môže nachádzať?

DOŠLO K NEJVĚTŠÍMU ARCHEOLOGICKÉMU OBJEVU ZA POSLEDNÍCH 150 LET? (+VIDEO)

Už jste o tom určitě slyšeli, nebo četli, ale přesto bych si dovolil k předmětnému tématu pár odstavců. Nejde totiž o ledasjakou věc. Globální vědecký establishment před nedávnem přiznal, že speciálně ustanovená skupina archeologů objevila na území Guatemaly oblast, kde se nachází vice jak 60 000 monumentálních mayských staveb. Hovoříme o ploše kolem 2100 kilometrů čtverečních.

SEVEROAMERICKÁ MOHYLOVÁ KULTURA III.

Do příběhu obrů na území severní Ameriky patří svědectví, artefakty a fotografie, sesbírané po dobu 160 let z míst tak rozdílných, jako je ostrov Isle Royale v Hořejším jezeře nedaleko Michiganu, ostrovy the Channel Islands u pobřeží Kalifornie, jeskyně Spirit Cave v Nevadě, Hadí mohyla v Ohiu a mohyly Kincaid v Mississippi. Fritz Zimmerman se ve své dvoudílné knize “The Nephilim Chronicles” (Kroniky Nefilim) zaměřuje na metrologická a astronomická čísla, která jsou patrná ve všech dávnějších i novodobých výzkumech těchto památek. Následuje seznam prověřených nálezů obřích koster, které byly nalezeny v severní Americe.

SEVEROAMERICKÁ MOHYLOVÁ KULTURA II.

Britský mineralog James Smithson (1765–1829), který v r. 1846 založil pozdější Smithsonův institut konstatoval: „Každý člověk, který svým pozorováním, výzkumem či prováděním pokusů přispívá ke znalostem lidstva, je cenným členem společnosti.“ Tedy, stěžejním posláním Smithsonova institutu bylo: být „institucí pro rozvoj a šíření vědomostí mezi lidi“, jak to ve své poslední vůli požadoval Smithson.

Stránky

Top