Editoriál: GREGG BRADEN

Iskra v oku a nezlomná energia plná nadšenia v zdieľaní Poznania. Skutočná osobnosť na preplnenom poli spirituálnych a motivačných rečníkov. Oháňať sa rôznymi vedeckými výskumami a dodať tak punc tisíckrát prepraným a viac menej vyblednutým heslám je pomerne obvyklé. To ale rozhodne nie je prípad Gregga Bradena. Je výnimočný, rovnako ako jeho život!

LAIRD SCRANTON: Komparativní kosmologie a kmen Dogonů

Snahy o studium esoterických tradic u kultur jako je starověký Egypt nebo Indie mohou být někdy složité, protože dochované důkazy nemusí vždy vést k definitivnímu výkladu. Ironií situace je, že ačkoliv většina z toho, co nám přišlo z těchto tradic, přežilo převážně protože to bylo původně vytvořeno z kamene, existuje poměrně málo věcí, které můžeme skutečně považovat za „vytesané do kamene.“ Situace je je ještě horší v místech jako starověká Čína, kde události, které se nastaly kolem roku 3000 př. n. l., jsou často známy především z textů, které byly zapsány až kolem roku 300 př. n. l. a tudíž nechávají prostor pro zdravou akademickou debatu. A tak je klíčovým úkolem pro badatele jako jsem já, najít způsoby jak pevně „ukotvit“ interpretace, které naše výzkumy vyžadují, abychom dělali.

VYSPELÉ INŽINIERSTVO V DENDERSKOM CHRÁME: Neuveriteľná Stĺpová sieň

“Chrisovu druhú knihu s názvom „Stratené technológie starovekého Egypta: Vyspelé strojárstvo v chrámoch Faraónov“ vydalo vydavateľstvo Inner Traditions – Bear&Company v júni roku 2010. V tejto knihe sa Chris sústreďuje na dôležitý aspekt svojho výskumu zameraného na výrobné schopnosti starovekých Egypťanov a prostredníctvom svojho inžinierskeho oka čitateľom odhaľuje predtým prehliadané vlastnosti egyptskej staviteľskej a výrobnej „mágie“.”

Stránky

Top