Tesla Motors sa vzdáva všetkých patentov

V hale Tesla Motors v Palo Alto bol múr plný patentov. Už ale nie je. Boli odstránené v duchu open-source hnutia pre rozvoj technológií elektrických vozidiel. Tesla Motors bola vytvorená s cieľom urýchliť príchod udržateľnej dopravy. Ak by sme vyčistili cestu k vytváraniu presvedčivých elektrických vozidiel, ale potom dali pred duševné vlastníctvo nášľapné míny, aby sme spomalili ostatné, konali by sme v rozpore s týmto cieľom. Tesla nebude iniciovať patentové žaloby proti komukoľvek, kto chce v dobrej viere využiť našu technológiu.

Apple má mať záujem kúpiť Teslu

Budúce ambície spoločnosti Apple majú byť zamerané na rôzne technológie, ktoré budú sledovať zdravie, systémy v autách či dokonca samotné elektromobily. Podľa správy denníka San Francisco Chronicle mal technologický gigant minimálne skúmať potenciál zakúpenia automobilky Tesla.

Postaví automobilka Tesla nový závod na Slovensku?

Slovensko by chcelo prilákať ďalšiu automobilku. Podľa zdroja, ktorý si neželal byť menovaný, by malo ísť o výrobcu elektromobilov Tesla. Tento americký producent totiž zvažuje postaviť svoj nový závod v Európe. Informácie však žiadna zo strán nechce oficiálne potvrdiť. Odborníci odhadujú, že Slovensko môže uspieť v boji o nový závod automobilky Tesla, ale nebude to mať ľahké.

MEZIPROUD: Tesla Model S

Testem luxusního elektromobilu Tesla Model S načínáme speciální seriál o elektromobilitě, který jsme nazvali Meziproud. Honza Koubek si v něm na pomoc přizve odborníka na slovo vzatého - předsedu Asociace Elektromobilového Průmyslu, pana Jaromíra Marušince.

Stránky

Top