Cikáda 3301 je jedným z najväčších tajomstiev Internetu. Kto za ním stojí?

Takmer dva roky hľadá tajomná skupina s názvom Cikáda 3301 najväčšie mozgy sveta, odborníkov a milovníkov kryptografických technológií. Zaujímavé, pretože výskum sa deje na základe tajomstiev umiestnených na webe. Zatiaľ sú dva - z januára 2012 a januára 2013. O mesiac môžeme očakávať ďalšie. Len ešte nikto nevie, kto sú ľudia, tvoriaci Cikádu 3301. Príbeh siaha až do januára 2012, kedy sa na jednom z fór objavil tajomný odkaz, podpísaný "3301"...

Neznáma postava v slovenských dejinách

Aktívne ovládal 26 jazykov, pasívne 15. V mladosti odišiel do cárskeho Ruska, kde vytvoril univerzálnu stenografiu použiteľnú pre všetky reči. Štyridsať rokov pôsobil v tajných službách. Dodnes zostáva Vladimír Krivoš zahalený rúškom tajomstva. Vladimír Krivoš sa narodil v roku 1865 v Liptovskom Mikuláši. Jeho otec bol národovec a jeden zo zakladateľov Matice slovenskej. Krivošovci dopriali svojmu synovi kvalitné vzdelanie.

Voynichův rukopis a Světoví odborníci

Dnes vám ukážu několik zajímavých postřehů, které se týkají světových odborníků. Světových to jo, ale odborníků? Tak o tom by se dalo dlouze polemizovat. Rukopisu Voynich se věnuje docela slušně velká skupina lidí různých vědeckých a i nevědeckých profesí. Jsou to hlavně různí programátoři, historikové na dějiny písemnictví a středověk, různí matematikové a fyzikové, prostě výkvět světových odborníků.

Top