Julia Sellers: „Mimotelové zážitky sú niečím, čo sa človeku deje pri plnom vedomí“

„Prvý mimotelový zážitok som absolvovala v roku 1995 vo Washingtone D.C. Bolo to v noci. Presne si to pamätám. Zobudila som sa na neznesiteľné pálenie v kostrčovej oblasti. Potom som cítila, ako mi energia vystupuje hore chrbtovou miechou veľkou rýchlosťou až do lebky, odkiaľ sa potom cez vrch lebky dostala von z tela. Vtedy som sa dostala mimo tela aj ja. Videla som jasne kontúry svojej vlastnej ruky presne tak, ako keby som sa na ne pozerala mojimi vlastnými očami, iba s tým rozdielom, že kontúry ruky boli akosi zahmlené a nejasné ako v hmle a vedela som, že sa na vlastnú ruku nepozerám mojimi fyzickými očami nakoľko moje telo ležalo na posteli a spalo.“

Lucidní snění a mimotělní zážitky během 3 dní

Kdysi dávno lidé neměli uvědomění sebe sama. Jakmile se vyvinulo, začalo se postupně prosazovat ve více a více oblastech bdělého stavu. Nyní již přesahuje stav bdění a začíná se prosazovat i v dalších jiných stavech. Sebeuvědomění čím dál častěji prolíná do REM spánku, čímž umožňuje jeden z nejúžasnějších fenoménů lidské existence – pocit bytí mimo tělo (nebo lucidní sen).

Vědomé snění

Většina z vás pravidelných čtenářů ví, co to vědomé snění je, ale pro ty, kteří sem nakoukli náhodou a nechtějí si to zjišťovat jinde, jen zkráceně popíšu. Častěji je tento fenomén uváděn pod názvem "lucid dreams", čiže lucidní snění. Ale já, pokud to jde a pokud mi to nechtěně neulítne, raději používám naše krásná česká slovíčka.

Stránky

Top