Ute York – Mesačné znamenia

Galilea vysmiali, keď tvrdil, že Mesiac môže za príliv a odliv, že ovplyvňuje vodu na zemi a v nás. Smutné je, že aj dnes sa tejto téme ľudia radšej vyhýbajú. A pritom sa Mesiacom, astrológiou riadili už aj Rimania, ako sa vyjadril Juvenalis 100 rokov po Kr. „existujú ľudia, ktorí ani nevyjdú na verejnosť alebo nevstúpia do kúpeľov, kým sa neopýtajú efemeríd na radu.“ V nasledujúcich 1500 rokov zostala táto veda bezo zmien, napriek silnému odmietaniu zo strany cirkvi zostala vedou, ktorá sa praktizovala v bežnom živote, ale aj na kráľovských dvoroch a vyučovala sa aj na univerzitách. Ani objavy Kopernika, Newtona, či Keplera astrológii neuškodili, skôr naopak. Nakoniec sa však cirkvi podarilo zničiť jej povesť, šírením nepravdivých klamstiev, povier a zastrašovaním.

Japonci objevili pod povrchem Měsíce dlouhý tunel

Japonská vesmírná agentura (JAXA) odhalila na Měsíci obrovskou jeskyni v podobě padesátikilometrového tunelu. Podle expertů by v budoucnu mohla sloužit jako základna pro astronauty. Poskytla by jim ochranu před radiací či před extrémními výkyvy teplot a asteroidy. Informovala o tom agentura AFP.

„Mobilná stanica mimozemšťanov“ na Mesiaci? (+VIDEO)

Virtuálni „archeológovia“ objavili na snímkach Mesiaca štruktúry, ktoré podľa nich nevyzerajú prirodzene na to, aby mohli byť súčasťou typickej mesačnej krajiny. Táto snímka bola vyhotovená v čase misie „Apollo-11“ v roku 1969 z povrchu Mesiaca. Je na nej maličká bodka na čiernom pozadí vesmírneho priestranstva. No ak ju zväčšíme, začne sa podobať na stavbu diskovitého tvaru s „rúrou“ navrchu:

NOČNÍ OBLOHA: Konjunkce Měsíce a Jupiteru

V sobotu 11. června se k sobě na obloze přiblíží Měsíc a planeta Jupiter – dojde k takzvané konjunkci. Fáze maximálního přiblížení nastane okolo 19. hodiny, takže z našeho území nebude vidět, ale to nevadí. Až do půlnoci bude možné sledovat oba nebeské objekty v těsné vzdálenosti.

Stránky

Top