Že by Kepler objevil vyspělou mimozemskou civilizaci?

Libor Čermák | Velmi zajímavým objevem se v těchto dnech může pochlubit kosmický teleskop Kepler. Je totiž docela možné, že u hvězdy KIC 8462852, vzdálené 1480 světelných let, objevil tzv. Dysonovu sféru. Hvězda KIC 8462852 se nalézá v souhvězdí Labutě. Je zhruba o 40 procent hmotnější než naše Slunce a protože se jedná o spektrální typ F3, její povrchová teplota je zhruba o nějakých tisíc Kelvinů teplejší než u naší centrální hvězdy.

DRON-vážka, svedok, MUFON a skutočný Prométeus? IX.

Po pozorovaniach nastal v roku 2007 rozmach sérií “zle spichnutých” CGI YouTube filmov a fotografií, ktoré sa objavili – niektoré vyrobené túžbou po sláve – od hľadajúcich “photoshopových narkomanov” zúfalo ukazujúcich svoj ´talent´, niektorí otrocky napodobňujúc a zúfalo naháňajúc status virálnym videom – ale žiadny z CGI hoaxerov sa ani len nepriblížil originálnym obrázkom. A nemôžu vysvetliť rastúci počet svedkov všetkých vekových skupín, stavov a geograficky rozdielnych lokalít Spojených štátov.

DRON-vážka, svedok, MUFON a skutočný Prométeus? VII.

“Keď som mala štrnásť, po tom, čo som si prečítala National Geographic o zemskom a oceánskom jadre, ktoré skúmali v Grónsku alebo niekde, kde je veľká zima, objavili tropické semeno v zmrazenom stave v hĺbke mnoho stôp pod zemou. Článok pokračoval niečím o dramatickej a náhlej zmene teploty. Písala som príbeh o tom, čo som si myslela, že to znamenalo a napísala NASA kvôli ďalším detailom. Nikdy neodpovedali, no ja som príbeh dokončila a poslala im ho.”

Stránky

Top